İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiyeden Sayfalar

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Google 'da "Türkiye'den Sayfalar" bölümünde yapılan aramaların hiç birinde sitelerim çıkmıyor. Türkçe Sayfalar ve normal aramada çıkan hiç bi sitem Türkiyeden Sayfalar deyince bir anda yok oluyor o aramada.

"Türkiyeden Sayfalar" da çıkması için Meta Tag'a bişey mi eklemek lazım?

şimdiden teşekkürler

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten eğer Türkiye'de barındırılıyorsa bu seçenekte çıkabilirsin. metalarla alakası yok.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siten eğer Türkiye'de barındırılıyorsa bu seçenekte çıkabilirsin. metalarla alakası yok.
iii de zaten bu yüzden bu soruyu :) Çünkü Benim de Sunucum Türkiyeden, benim de çıkmam lazım. Türkiyeden Sayfalar seçeneğinde çıkan sitelere de baktım, doğru düzgün SEO'su bile yok, ben de hayret ediyordum. Ama demek ki bu konuda yapacak bişey yok, adamlarn vicdanına kalıyor anladığım kadarıyla. Saol bu arada cevap için

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
<meta http-equiv="content-language" content="TR">

etkisi olabilir.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O zaten var, zaten o olmasa Türkçe Sayfalarda da çıkmam. Ülke için sanırım Ploop'un dediği eklenecek bişey yok. Çünkü Meta'larımda eksik de yok. Saol yine de cevabın için ;)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site Türkiye'de ise Türkiye'den sayfalar kısmında gözükmeniz lazım. belki zaman alabilir bu bilemiyorum ama benim Türkiye'de bulunan sitelerim gözüküyor. meta etiketiyle alakası yok diye biliyorum.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
O zaten var, zaten o olmasa Türkçe Sayfalarda da çıkmam. Ülke için sanırım Ploop'un dediği eklenecek bişey yok. Çünkü Meta'larımda eksik de yok. Saol yine de cevabın için ;)

Türkçe sayfalarda çıkman için

<meta http-equiv="content-language" content="TR"> zorunlu değil

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4

Türkçe sayfalarda çıkman için

<meta http-equiv="content-language" content="TR"> zorunlu değil

Türkiye'den sayfalar için denildiği gibi IP asıl etken olabilir.

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
<meta name="language" content="tr" />
<meta name="ICBM" content="41.2883;26.4236" />
<meta name="geo.position" content="40.2883;38.4236" />
<meta name="geo.region" content="TR-34" />
<meta name="geo.placename" content="Istanbul" />

ama işe yarayacağından emin değilim..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

abi gerek yok bunlara. biraz sabret çıkarsın ekleme böyle garip etiketler sitene :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34

Evet bunlar faydalı olabilir ama tam olarak değil, sunucular Türkiye de de olsa kimi zaman bu seçenekli aramalarda çıkamıyoruz bunun en büyük nedeni yine backlink aldığınız sayfaların Türkiyeden olup olmamasınada bağlı... Örnek verecek olursak internet sitesi aramasında aktifmedya.net sitesi üst sıralarda yer almış ama amerikada barındırılıyor... Oysa bartin74.net sitesi yine aynı aramada alt sıralarda çıkmış... Yani bunu seçerken birçok kriter kullanıyor google, öncelikle domainin uzantısına bakıyor, sayfa diline bakıyor, üstte arkadaşın verdiği gibi meta taglara bakıyor, alınan backlinklerin hangi dildeki sitelerden olduğuna bakıyor vs... Örneğin ben yeni bir site açtığımda hep ingilizce aramalarda ilk sırada giriş yaparım normal aramalarda ise daha gerilerde : ) 3/2 sayfaları alırım... Bunun nedenide önce yabancı sitelerden aldığım backlinkler...
Konuyla ilgilenen arkadaşlar var ise özelden yeni bir sitenin durumunu hemen göndereyim incelesinler onuda... Site bir kelime üzerine yoğunlaşan bayramdan önce açtığım bir site şu an ilk sayfada 6. sırada normal aramalarda ama ingilizce dilinde aradığımda 1. sırada...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bunlar faydalı olabilir ama tam olarak değil, sunucular Türkiye de de olsa kimi zaman bu seçenekli aramalarda çıkamıyoruz bunun en büyük nedeni yine backlink aldığınız sayfaların Türkiyeden olup olmamasınada bağlı... Örnek verecek olursak internet sitesi aramasında aktifmedya.net sitesi üst sıralarda yer almış ama amerikada barındırılıyor... Oysa bartin74.net sitesi yine aynı aramada alt sıralarda çıkmış... Yani bunu seçerken birçok kriter kullanıyor google, öncelikle domainin uzantısına bakıyor, sayfa diline bakıyor, üstte arkadaşın verdiği gibi meta taglara bakıyor, alınan backlinklerin hangi dildeki sitelerden olduğuna bakıyor vs... Örneğin ben yeni bir site açtığımda hep ingilizce aramalarda ilk sırada giriş yaparım normal aramalarda ise daha gerilerde : ) 3/2 sayfaları alırım... Bunun nedenide önce yabancı sitelerden aldığım backlinkler...
Konuyla ilgilenen arkadaşlar var ise özelden yeni bir sitenin durumunu hemen göndereyim incelesinler onuda... Site bir kelime üzerine yoğunlaşan bayramdan önce açtığım bir site şu an ilk sayfada 6. sırada normal aramalarda ama ingilizce dilinde aradığımda 1. sırada...
aktifmedya.net türkiye'den sayfalar kısmında çıkmadı bende. sanırım sen karıstırdın. normal google.com.tr aramasında var ama Türkiye'den sayfalar kısmında yok:
http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=internet+sitesi&btnG=Ara&meta=cr=countryTR

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aktifmedya.net Türkiye'den sayfalar aramasında çıkmıyor bende.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Birde eklemek isterim sizce kaç kişi aramayı Türkçe sitelerde yap diye işaretleyipte arıyordur? Bence çok az... Bunun yerine ingilizce sonuçlarda üst sıralarda çıkmaya bakın, çünkü google.com diye yapılan girişler Türkiyedeki ip adreslerinden google.com.tr sonuçlarına dayalı sonuçlar çıkarır buda zaten Türkçe internet siteleri demektir, bunun yanında kullanıcıların %5 gibi bir potansiyelide ingilizce işletim sistemi kullanarak www.google.com ingilizce sonuçlarını görmektedir bence hiç uğraşmayın Türkçe sitelerde çıkacam diye değmez :p

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Mehmet + ploop: doğru karıştırmışım onu ama ararsam eminimki bulurum bu tarz sonuçlar : ) yani anlatmak istediğim tek birşeye bağımlı olarak çıkarmıyor sonuçları google amca

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe ve yabancı ortak kullanılan bir kelimeye göre siteniz varsa (hosting, parasailing vs.) kullanıcı üstte ingilizce siteler çıkınca arama modunu deiştirebilir o bakımdan önemli. Kendimden biliyorum :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mehmet + ploop: doğru karıştırmışım onu ama ararsam eminimki bulurum bu tarz sonuçlar : ) yani anlatmak istediğim tek birşeye bağımlı olarak çıkarmıyor sonuçları google amca
imkanı yok bulamazsın. site eğer Türkiye'de bulundurulmuyorsa o sonuçlarda gözükemez. google.com.tr için dediklerin geçerli, ama Türkiye'den sayfalar kısmında sınıfta kaldın :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5