İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin Bilişim Sözlüğü'nde yazar olmak

B

bkeskin

Misafir
Türkçe Bilişim Sözlüğü sitesi hazırladık. Sizi de yazar kadromuzda görmek isteriz.
http://rehber.binbir.net

Giriş yazımız aşağıdaki gibi:

Bilişim Sözlüğü bu sitenin ziyaretçileri tarafindan olusturulan bir sözlük.
İçinde bilgisayarla ilgili ne ararsanız bulabileceğiniz bir sözlük olması ümidiyle çıktık yola.

Farklı bir sözlük olmayı umuyoruz. Bununla birlikte ilham kaynağımız Ekşi Sözlük.

Bilişim Sözlüğü'nün farkı; bilişimden başka bir konuda basliga ve girise izin verilmeyecek olması. Burada PhotoShop ile yarı şeffaf butonlar yapmaktan, C++ ile multi-threading uygulamalar yazmaya kadar herşeyden bahsedebiliriz. Hatta bilgisayar firmalarından, hardware'den, sevdiğiniz sitelerden, programlardan, Gates'den, Torvalds'dan bile.. Yeter ki yazacağımız şey bir ucundan bilgisayarla ilgili olsun.

Burada olmasına asla izin vermeyeceğimiz, gördüğümüz zaman yazarıyla birlikte uçuracağımız başlıklar ise "sürekli hede yapan kız arkadaş" benzeri lüzumsuz geyikler olacaktır.

İstiyoruz ki; referans olarak her zaman başvurabileceğimiz, yeni teknolojilere yelken açmamızda bize yardımcı, kod örneklerinin, tutorial'ların, how-to'ların mekanı olsun burası.

Tartışmalar olsun;
Birileri PostgreSQL ile SQLServer'ı karşılaştırsın.
Birileri fanatik linux taraftarlığı yapsın.

Ama en önemlisi eğlenceli olsun, komik olsun.

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel..

"Basında Biz" entry'sinde'de ek$i'de olmanın size gurur verdiğini gördüm, ne güzel değilmi, bizde oralara bir yerlere sıkıştırırız sizi çaktırmadan.
galiba bende yazıyorum orada :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5