İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin en büyük sosyal ağ sitesi kuruluyor.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese merhaba.

Türkiye de bir çok internet sitesi mevcut fakat internet sitelerinin geldiği noktalar bir facebook , bir twitter yada bir google kadar değil.

Biz webmasterlar olarak neden çok farklı bir sosyal ağ sitesi yapmayalım.Hemde çok farklı şu an söyleyerek açık vermeyeceğim bir fikir bulunmuşken

Bir çok kodlama,tasarım alanında iyi olanlar malesef bu tarz işlere sıcak bakmıyorlar.Fakat en azından buraya yorumunu yapsınlar ve bizlerde nedenini öğrenmiş olalım.

forum.iyi.net olsun başka webmaster siteleri olsun bir çok kişi bir ekip olursak eğer değil bu siteleri yapmak bu sitelerden daha iyi işleyen hatta herkesin ihtiyacını karşılayan bir site yapabiliriz.

Peki bu yola çıkarsak nelere ihtiyacımız olacak ;

1 - Güçlü bir kodlama ve tasarım ekibine ihtiyacımız olacak

Sizce Türkiye de gerçekten bu işi yapabilecek deneyimli kişiler yok mu ? Bence var ve foobge ile istediklerini yapabilecekler.

2 - Reklam, sunucu ve hukuki işlemlerler

.Bir televizyon kanalı veya radyo ile anlaşıp yapılacak reklamlar ile foobge yi duyurabiliriz.Üstelik bunları yapacak kişileri tanıyor iken bu pek zor olmuyacaktır.

Sunucu masraflarını şu an için ben fazlasıyla karşılayabilirim zaten bu aşamalardan sonra bu masrafları karşılayacak kişiler çıkacaktır.Facebookda olduğu gibi.

Hukuki işlemlerde de yardımcı olacak ekibimizi hazırladık. Tüm iş yasallığıyla olacak. Böylece hem güvenli hem de kurallı bir sistem olacak.

3 - Ve diğer işlemler

a. Ekibin yönetimi ve bu ekibin liderlerini sürekli denetim altında işlerini sürdürmek.

b. Ekibe aday olanlar dahil tüm görevleri aksatmadan yapmalarına ortam sağlamak.

c. Ekibe aday olanlar ve bu işlemler için oluşturulmuş ekibin sistem hakkındaki sorunları ve şikayetleriyle ilgilenmek.

Peki bu ekip nasıl verimli çalışacak ;

Bu kadar ekibi toplamak , online olarak ekibin yönetilme süreci belirli bir kural çerçevesinde ilerleyecek ve herkesin emeği verilecek. Böylece bu projede herkes yaptığı işe karşılık gelen değeri almış olacak.

Bu konuda hem bizi güvende tutacak hem de sizi güvende tutacak proje yönetim sistemi kuruyoruz. Böylece kimin hangi işte ne kadar çalıştığı ve bu iş için hangi aşamaları yaptığını takip edebiliyoruz. Bakiye devir zamanlarında da bu işlemlere göre gerekli bakiyeleri hesaplayıp size iletiyoruz.

Ekibe katılımlar nasıl olacak ? Ücret ödeyecek miyiz

Ekibe katılmak için foobge.com sitesini ziyaret edebilir,konu altında mesajınızda belirtebilir yada özel mesaj atabilirsiniz. Kesinlikle ücret alınmayacaktır. Bu projeye katılırken biraz yorulacağınızı da hesaba katmayı unutmayın.

Diğer tartışma konularına cevap verelim

Site ismi bulundu mu? - Evet adresimiz www.foobge.com olacaktır.Üstelik fobge.com siteside bize aittir.Diğer uzantılar en yakında zamanda alınacaktır.

Ben çok duydum bu tarz konuşanları hepsi yalan oldular? - Öncelikle ben 1 kişi bile olsam bırakmayacağımı söylüyorum söz veriyorum. Artık foobge.com bizimdir.Herkes beklesin foobge.com geliyor.

Başvuru ve detaylar için - www.foobge.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

msn : [email protected] - Foobge.com

Tüm üyeler yorum yaparsa bizde bu konuya herkesin ne kadar önem verdiğini anlamış oluruz.

tepki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
65
zaten nereye dönsek sosyal ağ oldu
şey gibi aynı hani 1 milyoncular nasıl çogaldı
buda onun gibi :D

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Güzel fikir ama benim ekibim olsa ben dedikodu tarzı bir sosyal ağ kurarım :)

R

RadoyNet

Misafir
İnsanlar size nasıl güvenebilir?
Şirket misiniz?
Adresiniz vs var mıdır?
Daha önceki projeleriniz nelerdir?
Referans var mıdır?

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zaten nereye dönsek sosyal ağ oldu
şey gibi aynı hani 1 milyoncular nasıl çogaldı
buda onun gibi :D

Hocam bizim sitemiz sosyal ağdan farkı fazla olacak.Ama sosyal ağ diye geçecek.Dediğiniz gibi aynı fikir olmuş olsa bende 1 milyoncu ile aynı tarz iş yapsam o zaman haklı sınız ama bu farklı bir proje

Güzel fikir ama benim ekibim olsa ben dedikodu tarzı bir sosyal ağ kurarım :)

Hocam aramızda görkem isteriz.Msn adresim [email protected] gerçekten benim sitem diyebilecekleri bekliyoruz

Şirket misiniz?
Adresiniz vs var mıdır?
Referans var mıdır?

Haklısınız hocam burda fazla konum yok.Ama r10 ve webmastersitesinde beni araştırabilirsiniz.nickim aynı.

Şirket olmamız şu aşamada olmuyormuş gerekli konuşmaları yaptık.

Adres derken Ankarada adresimiz buluşmamızda olacak bir kaç kişi ile fakat özel bi buluşma yeni ekibe katılan ve ankarada olanlarda isterlerse buluşma ayalıyabiliriz

Referans şu an daha erken malesef.Ama dediğim gibi bir çok konuda webmastersitelerinde bana ve benimle çalışan arkadaşlarıma güvenebilirsiniz

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Evet bende destekliyorum.Webmaster olarak çok bilgim yoktur.ama 12 yılllık bir internet geçmişim, çeşitli büyük sitelerde yapmış olduğum yöneticilik,azmim,yeteneğim,araştırmacı kişiliğimle katılmak isterim..

R

RadoyNet

Misafir
Ben onyargı falan yapmadım hocam, sadece güven vermeniz yeterli.
Bu güven yüz yüze buluşma ile asla olmaz, özel buluşmalar vs ile.
Daha önce olan bir projeniz var mıdır?
Var ise nelerdir?

Bence kendinizden ve yaptığınız işlerden , okulunuzdan , eğitiminizden , işlerinizden bahsetmeniz lazımdı.

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben onyargı falan yapmadım hocam, sadece güven vermeniz yeterli.
Bu güven yüz yüze buluşma ile asla olmaz, özel buluşmalar vs ile.
Daha önce olan bir projeniz var mıdır?
Var ise nelerdir?

Bence kendinizden ve yaptığınız işlerden , okulunuzdan , eğitiminizden , işlerinizden bahsetmeniz lazımdı.

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Program. okuyorum.20 yaşındayım Adım Mehmet

Bilgisayar Lisesinden Mezunum E.M.L.

Ve bu arada php , seo , ve grafik konusunda yardım edecek kişiler başvurdular.Diğer forumlardan.Daha çok ilgi bekliyoruz herkese teşekkürler.

Kübra Sadri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Şirket misiniz?
Adresiniz vs var mıdır?
Referans var mıdır?
Doğru ancak şöylede düşünüyorlar " E FACEBOOK KURULURKEN SERMAYESİ YOKTU UFAK Bİ ODADA KURULDU"

E peki onlar tekti kurulduğunda sizin sermayeniz varmı?

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
Umarım sağlıklı birşey kurulur sende haklısın insanları tanımak gerekir

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Doğru ancak şöylede düşünüyorlar " E FACEBOOK KURULURKEN SERMAYESİ YOKTU UFAK Bİ ODADA KURULDU"

Facebook'un nasıl kurulduğu beni ilgilendirmiyor aslında isterse babası zengin olsun adına kurdurmuş olsun.Ama bizim farklı bir kuruluşumuz olacak.Belkide imkansız diyenler var onların imkansızlarını başaracağız.Denemeden hiç bir şekilde bilemeyiz.

Umarım sağlıklı birşey kurulur sende haklısın insanları tanımak gerekir

Teşekkürler.

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27

Harbi filmden etkilenmiş
8921.gif

JunFalse

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Katıldık,destekliyoruz ;)

Teşekkürler hocam geri dönüşler yapılacaktır.Şu an sağlam ekip oluyoruz gibi Bu arada diğer forumdaki yazimı burayada yaziyim
---------
Projemiz 1 ay sonra başlayacak ve şirket için gerekli işlemler de haziran da başlatılacak.

Reklam konusunda tanıdık simalar ve tanıtacak kişiler başta trt de olmak üzere var.Onlarla görüşçem fakat önce projenin çıkmasını istiyoruz.Daha sonra ilk işimiz bu olacak.

Bir iş planı hazırladık kısacası.Her şey kuralına göre işleyecek.

---------

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5