İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türkiye'nin en ilginç bilgi yarışması sitesi için editor aranıyor...

• Konbuyu başlatan Erturk
  • Başlangıç tarihi
E

Erturk

Misafir
Merhaba arkadaşlar.

www.izsur.com adlı siteyi belki bazılarınız biliyordur. Gecen sene nisan ayında açtığım bu site 1-2 ufak tefek Facebook baglantıları ile şu anki konuma gelmiştir.

Sisteme Temmuz 2010 tarihinden itibaren soru eklenmemiştir. Zira bu tip sorular hazırlamak hem akıl hemde iyi bir araştırma isteyen birşey. En önemliside ZAMAN!

İz Sür! bir çok büyük web sitesinde büyük şaşkınlıklar yaratan açıklamalar ile tanıtılmıştır. Hatta PCNET dergisinde bile yayınlanmıştır. 3 yarışmacımıza Kingston 128Gb Flash bellek vermiştim. Ki yeni süreçte Gittigidiyor, Hepsiburada , Hızlıal gibi firmaların sponsorluğuyla daha büyük hediyeler vermeyi planlıyorum.

Çalıştığım iş nedeniyle soru eklemekte zorlanıyorum. Bu nedenledir ki yaklasık 5-6 aydır sitede yeni soru yok. Buna rağmen hergün yeni üyeler kayıt olmakta.

Aranızda gizemli şeyleri ve araştırmayı seven arkadaşlar varsa lütfen benimle irtibat kursunlar. En az 2 kişilik soru ekibi kurmayı düşünüyorum. Siz sadece "Şunu soralım. İpucu şu olsun." demeniz kafi. Diğer geri kalan bütün ayarlamalar vs vs ben hallederim.

Ha bunun için ne verebilirim? Açıkcası şu an için ne yazıkki hiçbirşey.... İz Sür! hakettiği başarıyı geçen sene sonlarında yakalamıştı lakin devlet kurumunda çalışıyor olmak herşeyden elinizi ayağınızı cekmenizi gerektiyor. En azından yoruluyor ve ugrasamıyorsunuz....

Site tekrar aynı başarıyı kazandıgında (Ki bunun için tanıtımlar yapıcam) ve maddi kazanc saglamaya basladıgında hakettiğiniz şeyi alırsınız arkadaşlar.

Umarım destek olabilecek birileri çıkar :eek:ha:

Şimdiden teşekkürler.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
proje güzel ama aktif tutmazsan bir anda gözden düşebilir. Umarım kendine yardımcı bulup aktif hale getirirsin. Bu arada Gittigidiyor, Hepsiburada , Hızlıal gibi firmaların sponsorluğunu alırken nasıl bir anlaşma yapıyorsun. Mesela siteyi şirketleştirdin mi?

E

Erturk

Misafir
Sıradan bir web sitesi bile bu tip firmaların reklamlarını yayınlayarak belirli miktarlarda para kazanabiliyorlar. Yani bir nevi ortaklık sistemi zaten sunuyor...

Hali hazırda bir web sitesine ürün sponsoru olmak için o web sitesinin şirketleşmiş olması gereğini ilkkez senden duyuyorum dostum. Şöyle düşünelim;

Ben Hepsiburada yonetimi ile görüştüm ve teklifimi sundum. Onlarda verebilecekleri hediyeyi soylediler ve kabul ettiler. Bu durumda yapılacak sözleşme teklif sürecinde tedarikçi firmanın reklamının kaldırılmayacagı ve teklifte belirtilen yerlerde yayınlanacağı ile ilgili olacaktır. Bu anlamda, sözleşmenin site sahibi ile yapılmasının bir sakıncası olacagını sanmıyorum.

Umarım söylediğiniz gibi olmaz. Aksi taktirde benim düşünceme uygun olan yerler ile anlaşmak zorunda kalırım. Zira ziyaretçiler için önemli olan sponsor firma değil verilen hediyedir.

kaptan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
cevapladığınızı geç gördüm teşekkürler

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yarışmanın eski fanlarındanım :p yanlış hatırlamıyorsam 12 ye kadar gelmiş ama şarkıyı tersten dinleyecek program indirmekle ugrasamadığım için pes etmiştim:)

Editör konusuna bişey diyemem ama ürün sponsorun olmak için talip olabilirim siteye ,soruyu düşünürken o ekrana boş boş bakmanın verdiği duyguyu bildiğimden o ekranda reklamım olmasının hiç de fena fikir olmadığını düşünüyorum:)

Hele ki en azından reklam yanısıra bir soruda ipucu olarak ürün yada site ile ilgili bi detay bulunursa :rolleyes:

E

Erturk

Misafir
Yarışmanın eski fanlarındanım :p yanlış hatırlamıyorsam 12 ye kadar gelmiş ama şarkıyı tersten dinleyecek program indirmekle ugrasamadığım için pes etmiştim:)

Editör konusuna bişey diyemem ama ürün sponsorun olmak için talip olabilirim siteye ,soruyu düşünürken o ekrana boş boş bakmanın verdiği duyguyu bildiğimden o ekranda reklamım olmasının hiç de fena fikir olmadığını düşünüyorum:)

İyi hatırlıyorum :):)

En son o süreçte görüşmüştük zaten. Nasılsın?

Bazen arkadaş ortamında konuşurken İz Sür! den bahsedince hep şunu diyordum: "Bir kere bulaştın mı başından kalkamıyorsun. Beynin sulanıyor ve bırakamıyorsun. Yemek yemeyi bile unuttuğun anlar oluyor."

Çoğu yarışmaya başlayınca 3. gün telefon üstüne telefon mesaj üstüne mesaj "Hacı bu soruda ne anlatıyor?" diye :)

Aynı şekilde senden de bu tip bir açıklama duymak mutluluk verici :)

Destek konusunda da çok teşekkür ederim. En azından yarışmanın çalışma mantıgını biliyorsun. Detaylı reklamı soru geçişlerinde, sabit reklamı da alt kısımda yayınlamayı düşünüyorum.

Yeni süreçte siteyi de birazcık değiştiricem.

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
İyi hatırlıyorum :):)

En son o süreçte görüşmüştük zaten. Nasılsın?

Bazen arkadaş ortamında konuşurken İz Sür! den bahsedince hep şunu diyordum: "Bir kere bulaştın mı başından kalkamıyorsun. Beynin sulanıyor ve bırakamıyorsun. Yemek yemeyi bile unuttuğun anlar oluyor."

Çoğu yarışmaya başlayınca 3. gün telefon üstüne telefon mesaj üstüne mesaj "Hacı bu soruda ne anlatıyor?" diye :)

Aynı şekilde senden de bu tip bir açıklama duymak mutluluk verici :)

Destek konusunda da çok teşekkür ederim. En azından yarışmanın çalışma mantıgını biliyorsun. Detaylı reklamı soru geçişlerinde, sabit reklamı da alt kısımda yayınlamayı düşünüyorum.

Yeni süreçte siteyi de birazcık değiştiricem.

Allah'a şükür iyiyim :) İmzamda gördüğün üzre çat pat sitelerimide kendim yapıyorum:p

Aynen söylediğin gibi yarışmayı tavsiye ettiğim hiç bir arkadaşım tek tabanca 12 ye kadar ulaşamadı .(senden sadece 2 soruda tuyo almıştım sonucu söylemedin hiç :) )
Ben ısrarlardan sıkılıp direk söylüyordum sonucu ama :utan:

Reklam anasayfada olursa eger , ilgi cekebilecek birkaç hediye düşündüm bile hemen ..Hepsi burada yada hızlı al kadar kocaman vaadlerim yok ama kısa dönemler için ufak anlaşmalara varım dersen haberleşelim:)

dipnot: hosting sürem doluyor yenileyelimmi:D

E

Erturk

Misafir
Örnegin 20. soruda hediye verilecek. O soruya ulaşan ilk 3 kullanıcı çıkana kadar reklam hem soru geçişlerinde (20 Saniye. GECMEK ICIN TIKLA kesinlikle olmayacak.) hemde sabit olarak altta şerit şeklinde (300x20px) yayınlanacak. Hediyeli soruya gelmeden önce tam orta soruda (10. soru) reklamı yapılan eger sabit bir ürünse o ürünle alakalı birşey sorulacak. Bu sayede hem ürün ön plana cıkartılmıs olur hemde yararları ;) 20 soru bitince gelsin baska sponsor :p

Dusuncem bu şahsen :) Çalışmayı elbette isterim. Yeterki insanlar onca zaman gecirirken sonucunda bırseyler verebileyim. Ha gerci kazandırdığım en guzel sey "Araştırma yetenegi ve yeni bilgiler" ama olsun :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi