İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türklere büyük ayrıcalık !

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Başlığa kanmayın buyrun;

Türklerin www.fortunecity.com da ücretsiz site açmaları yasak. Hatta siteniz çok eski de olsa haber vermeksizin kapatmaya başladılar. Üstüste yazışmalarımıza ise özür dileyerek red cevabı verdiler. Bir hukuk sitesi olduğunu hatta dilenirse ingilizceye çevireceğimizi bildirmeme rağmen sitemizi açmayacaklarını ve Türkiye'den üye kabul etmeyeceklerini belirttiler. (aman sakın başka yollar önermeyin bana)

Peki neden bu ayrıcalık ? - Ülkemizden açılan İllegal içerikli siteler...

Bu yazıyı özellikle 1 hafta bekleyip yazdım ki sinirli birşeyler yazmayayım buralara. Ama gerçek ve işte asıl halimiz bu.

Bizlere bedava site bile yok. Bu mudur Türk milletinin onuru, gururu? Bu mudur Türk webmasterinin mahareti? Şimdi de 10 dolara site, daya google adsensi, sonra da google bize neden az değer veriyor neden sayfa değerleri düşük tartışmaları...

Dünya böyle kampanyalara başlamadan iyi bir kritik yapmanın tam zamanı sanırım.

Buyrun 5.ci madde ( http://www.fortunecity.com/terms.shtml )
FortuneCity reserves the right to restrict access to our servers from areas of the globe with a high level of abusive activity. These areas change periodically based on the origins of this inappropriate activity. The current restriction applies to Romania, Indonesia, Malaysia, Ukraine, Belarus, Turkey, China, Vietnam, Hong Kong, Japan, South Korea and Taiwan.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
The current restriction applies to Romania, Indonesia, Malaysia, Ukraine, Belarus, Turkey, China, Vietnam, Hong Kong, Japan, South Korea and Taiwan

bu yukarıdalki ülkeler yasaklı ülkelermi vay vay.. adamlar ciddi sanaırım engellerde..

yakında türklere internet yasakalncak..

H

HoBaa

Misafir
Mutluyum

Mutluyum Çünkü bugün forum.iyinet.com ve r10.net başta olmak üzere Bana sponsor Host lazım yazdığınızdan en geç 24 saat sonra mutlaka bir Host şirketi size Karşılık Veriyor.

Mutluyum çünkü.

Bizim Onlara * İhtiyacımız yok.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
HoBaa' Alıntı:
Mutluyum

Mutluyum Çünkü bugün forum.iyinet.com ve r10.net başta olmak üzere Bana sponsor Host lazım yazdığınızdan en geç 24 saat sonra mutlaka bir Host şirketi size Karşılık Veriyor.

Mutluyum çünkü.

Bizim Onlara "Yani eziklere" İhtiyacımız yok.

Onlar ezik falan degil, ezik olanlar illegal site acan Turk webmasterlar.
Siz once siyah ile beyazi ayirt etmeyi ogrenin.

Burada ulkemizi her gecen gun ucuruma surukleyen les kargalarini gormezlikten gelip, islerinin surekliligini saglamak icin onlem almaya calisan bir sirkete ezik demek nasil bir sig mantiktir?

M

mfk_1868

Misafir
3-5 salak adam yuzunden tum ulkeyi banlayan bir servisle işiniz olmasın derim. Adam gibi bir servis olsa bu sacmalıkları yapanlarla basetme yolunu secerdi. ADamlar japonyayı çini de yasaklamıs. yarın baska ulkeyi de yasaklarlar.

DJY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla herkes haklı gibi gözüküyor. onlarda haklı bizde haklıyız. En azından bunu bir ülkeye maletmeleri yanlış. bizimde (Türkiyenin) bu tip yerleri sömürmemiz yanlış. Valla ciddden sonumuz hayırlı olsun. Biri yasakladımı zincir halinde devam eder bu. Bizimle (Türklerle) Uğraşmak kolay değil. Kolay yoldan para kazanma istekleri bizi en sonunda çıkılmaz bir kuyuya atacak..

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bencede tüm hata Türk webmasterlarda. Forumları açıp 3-5 sayfa okursak herkesin illegal site açma çabalarını görürsünüz. Neden yani? Daha çok kazanmak için mi? Bugün fortunecity yarın google ads, öbür gün yahoo vs.. Nereye kadar.. Biraz daha hileden uzaklaşıp yasal birşeyler yapmayı deneseniz diyorum. Ne kaybedersiniz?

T

türkelit

Misafir
HighVoltage' Alıntı:
Biraz daha hileden uzaklaşıp yasal birşeyler yapmayı deneseniz diyorum. Ne kaybedersiniz?
Hiçbirşey kaybetmeyiz.. Neden ?
Çünkü biz yasal ve dürüst iş yapma kabiliyetine sahip değiliz.
..olmayan şey kaybedilirmi?

F

Flasci

Misafir
Size katilmiyorum,aynı listede Japonya'da var.Ki,Japonların nette herhangi bir yasadışı işle tanınmışlığı yoktur.
Ama şu var,Türkiye'de webmasterler kendi ektiklerini biçecekler. Cj,ClickXchange sonra Sedo sonra Sonra Adsense Sonra Goldkey sonrası yok yavaş yavaş tüm sposnorarı kaybediyoruz,kaybedeceğizde buda internette yasadışı işlerde biraz daha durulmamızı sağlayacak ama bu üzülmemizii sevinmemizi mi gereketiren bir durum orası muamma

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Flasci' Alıntı:
Size katilmiyorum,aynı listede Japonya'da var.Ki,Japonların nette herhangi bir yasadışı işle tanınmışlığı yoktur.
Ama şu var,Türkiye'de webmasterler kendi ektiklerini biçecekler. Cj,ClickXchange sonra Sedo sonra Sonra Adsense Sonra Goldkey sonrası yok yavaş yavaş tüm sposnorarı kaybediyoruz,kaybedeceğizde buda internette yasadışı işlerde biraz daha durulmamızı sağlayacak ama bu üzülmemizii sevinmemizi mi gereketiren bir durum orası muamma

Eet japonlar genel olarak yasal işler yaparlar fakat nerde çokluk orda xxx muhabbetinde ki gibi 100 kişiden 10 kişi kirli çıkabiliyor. Türkiyede ise 10 kişiden 7si öyle :S

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cj.nin ve diğer büyük sponsor sitelerin tr yi banlamış olması çok zoruma gidiyor
, çok da para kaybettiriyor. yazıkkk..

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Burada önemli olan bizler için fortunecity değil. Siteyi haber vermeden kapatacak kadar rezil bir referansa sahip olmamız mesele. Adamlara türkçe ingilizce 4 tane hukuk sitesini referans vermeme rağmen kusura bakmayın demeleri gücüme gitti. Evet tabi ki ücretsiz hesaba ihtiyacımız da yok. Ama "Türkler giremez" yazısı ağırıma gitti. Sorumlusu da hepimiziz.
Birimiz gitti marez sitesi yaptı, diğerimiz absürt, diğerimiz yasa dışı içerik ekledi.

Daha fazla bunlara müsade etmemek için kendimizi toparlamalıyız. Bir yerde müyapı konuşuyoruz, bir yerde Türk webine sınırlama getirileceğini konuşuyoruz. Bu da tuzu biberi oldu.
Almanlar bundan 3-5 sene önce bizlerden bilgisayar kullanan (webmaster bile değil) beyin istiyorlardı , şimdi gidin sitelerine bakın. Solladılar gidiyorlar.

Avaz avaz bağırasım geliyor arkadaşlar İÇERİK İÇERİK İÇERİK....
Kim hangi konuda birşey biliyorsa onunla ilgili site yapsın artık. Link panoları, hitlistler, arkadaşlık portalları, sadece genel forum siteleri ... Arkadaşlar doldu taştı bunlar. Şimdiye kadarına tamam, gelişmedir. Ancak artık yeni birşeyler de yapmaya karar verdiğinizde lütfen en iyi bildiğiniz şeyi konu seçin.
Örnek: Ben lise öğrencisiyim, ya bari sınav sorularını ve yanıtlarını yazmalıyım.
Edebiyatım mı kuvvetli, şiir , makale yazayım. Basket mi oynuyorum, basketbol ve kuralları, bu konuda izlenmesi gereken usuller konulu bir site açayım. HA ben birşeyden anlamıyorum tek hobim web mi diyorsunuz? Neleri nasıl yaptığınızı anlatın. Neden asp kullandığınızı bu konudaki zorlukları veya neden php ye geçtiğinizi anlatın. Ve tüm bunları da bir derlersek neden google in blog'lara daha çok önem vermeye başladığının gerekçesi olduğunu göreceksiniz.

Şu an için iyinet ilk 100 üne bir baktım, gazeteler, forum, aşk, muhabbet, chat, oyun, sevk, arama ve link siteleri var sadece. Bu kadar mı meziyetimiz arkadaşlar? Biz başka konu bilmezsek yabancılar bizi neden tutsunlar???

T

türkelit

Misafir
hukuki' Alıntı:
Avaz avaz bağırasım geliyor İÇERİK İÇERİK İÇERİK....
Kim hangi konuda birşey biliyorsa onunla ilgili site yapsın artık. Link panoları, hitlistler, arkadaşlık portalları, sadece genel forum siteleri ... doldu taştı bunlar. Şimdiye kadarına tamam, gelişmedir. Ancak artık yeni birşeyler de yapmaya karar verdiğinizde lütfen en iyi bildiğiniz şeyi konu seçin.
Örnek: Ben lise öğrencisiyim, ya bari sınav sorularını ve yanıtlarını yazmalıyım.
Edebiyatım mı kuvvetli, şiir , makale yazayım. Basket mi oynuyorum, basketbol ve kuralları, bu konuda izlenmesi gereken usuller konulu bir site açayım. HA ben birşeyden anlamıyorum tek hobim web mi diyorsunuz? Neleri nasıl yaptığınızı anlatın. Neden asp kullandığınızı bu konudaki zorlukları veya neden php ye geçtiğinizi anlatın. Ve tüm bunları da bir derlersek neden google in blog'lara daha çok önem vermeye başladığının gerekçesi olduğunu göreceksiniz.

Şu an için iyinet ilk 100 üne bir baktım, gazeteler, forum, aşk, muhabbet, chat, oyun, sevk, arama ve link siteleri var sadece. Bu kadar mı meziyetimiz ? Biz başka konu bilmezsek yabancılar bizi neden tutsunlar???
İŞTE BUDURRR TÜM MESELE !!

T

türkelit

Misafir
Ayrıca.. bir elin nesi var, iki elin sesi var kelimesini de unutmayın.
Plansız ,projesiz açılan bireysel siteler(sayfalar) başarısız olmaya mahkumdur!
Haber sitesi açacağız 3 arkadaşla.. müsade aldık ve 3 haftadır bir alman haber sitesin de çalışmaları takip edebiliyoruz haftanın 3 günü..

U

UnLimited

Misafir
Ahmet ver Alttan 50(Fifty Cent'i)
Orjinal Mesaj Sahibi hukuki
Avaz avaz bağırasım geliyor İÇERİK İÇERİK İÇERİK....
Kim hangi konuda birşey biliyorsa onunla ilgili site yapsın artık. Link panoları, hitlistler, arkadaşlık portalları, sadece genel forum siteleri ... doldu taştı bunlar. Şimdiye kadarına tamam, gelişmedir. Ancak artık yeni birşeyler de yapmaya karar verdiğinizde lütfen en iyi bildiğiniz şeyi konu seçin.

Şu an için iyinet ilk 100 üne bir baktım, gazeteler, forum, aşk, muhabbet, chat, oyun, sevk, arama ve link siteleri var sadece. Bu kadar mı meziyetimiz ? Biz başka konu bilmezsek yabancılar bizi neden tutsunlar???

Dogru diyorsun :) onlar başka konulara yonelsin sen universiteye hazirlan ama arada da 50 tane site yap aylik 10 $ verse 500 $ yeter artar bile yeterki onun acilsin ahh ahmet ahh tanimasam seni derimki tamam kral adamsinda bari türklere suc bulma TÜRKÜZ LAN TÜRK.! GERİSİ HİKAYE.!

DesTRuctionS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bırakın illegal işleri illegal işlerin anası denilen yer rusya neden rusyanın ismi yoq kaldı ki abd kanunlarını rusya geçiremiyor sadece bunların TÜRKLERE karsı bir düşmanlıgı war kaçınızın makedonyada türk heykelinden haberi war Bırakın su awrupayı a.b.d yi hepsi bizi sewmiyor hepsi bizden korkuyor kolaymı kac sene tüm dünyayı yönetmisiz bende onları sewmiyorum hicte istemiyorum ne awrupa birligi nede baska sey

BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ YOKTUR !!!

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Politik görüşümüz ne olursa olsun hepimiz ülkemizi seviyoruz. Bunda en ufak sorun yok. Mesele Rusya'nın yasaklanmaması değil (ki aslında dediklerin de doğru), bizi neden yasaklarlar. Önce kendi işimize bakacağız.
Ben bir Türk olarak 4 tane hukuk sitesi ve size söylemeyi unuttum kapatılan sitenin Dmoz.org da tam 3 kategoride kayıtlı olduğunu göstermeme rağmen itibar görmedim. Kısacası sırf dmoz'un kayıt kurallarına uygun olmak bile yetmedi...
Yapmalıyız arkadaşlar, başarmalıyız... Bari bu konuda geri kalmayalım. Yeteneğimiz var, kullanalım.
Hatta müyap forumunda gördüm, gerekirse dernek kurun. Hem bu sorunlara kalıcı çözümler bulunur hem de webmasterliğin ne olduğu ne olmadığı kurala bağlanır.
Ve kısa bir anımı anlatacağım bunun için özür dilerim;
Tatilde Turistlerin de olduğu bir oteldeyiz. Otel yarışmalar düzenliyor. Bireysel yarışmalar var, ekip yarışmaları var. Dart atmada kazandık, ip atlamada kazandık, zeka oyunlarında kazandık. Fransızlar, Almanlar, İngilizler açıkçası dumur oldular. En son oyun ekip oyunu futbol... Sonuç: Yabancılar 5 - Bizler 1

Alınan ders: Bu adamlar ekip olmayı, makinanın dişlileri olmayı bilen normal insanlar ve bizden asla zeki değiller. Ama ekip olunca tüm açıkları kapanıp bireysel yeteneği yendiler.

Saygılarımla.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Tüm ezikler bu tip forumlardan cikiyor bence. r10 ve iyinet forumlarinda bissürü ezik insan dolasiyor. Aramizda bilgili insanlar var ama ezik dedigim kisiler hileden hurdadan baska birsey bilmeyen kisiler. Ve bu kisiler bu tür forumlarda bilmediklerini ogrenip heryeri sömürmeye basliyor. Olanda dürüst webmasterlere oluyor. Bu forumlar hic olmasa eziklerde birsey ögrenemez ve durumumuz böyle vahim olmazdi. Ama herhalde bu hayalden öteye gidemez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5