İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turktelekom halka arz oluyor.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turktelekom halka arz oluyor. ön talepler başladı sizce yatırım yapılırmı ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
zarar edersin...
yatırım yapılmaz...

Değerinin 5-6katına satılacak kağıtlar

Edit: Suni bir yükseltme sağlayabilirler ilk başta kağıtlarda ama sürekliliği olmaz düşüncesindeyim

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
adamlar son hamlelerini yapıyor işte yakında rakipleri geliyor onlar geldikten sonra düşüşe geçicekler bence alma

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende aynı düşüncedeyim alıp almamakda kararsız kaldım. almamak en iyisi sanırım. tşkler arkadslar

DJ PİSAGOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakında TT ' un tahtı devrilecek o zaman sizde onunla beraber devrilmek istemiyorsanız yatırım falan yapmayın :)

DJ PİSAGOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana kalırsa 2 sene içinde TT sadece seçeneklerden biri olacak ve bu olduğunda TT ' u seçmeyecek çok kişi tanıyorum :)

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
önceden devlette iken rakip gelemiyordu.. Şimdi özelleşti.. Artık rakiplerine ayrı hizmeti saglamak zorunda rakipler daha ucuza verecek biz az kazanalım dedimi ttnet bu ona gelmeyecek..

Sonra artık vodefone gibi byük bir şirket var artık ev telefonu bile yaptılar..Yabancı ülkelerdeki rekabet şuan yapılmıyor ama yapılacak biliyorlar şuan durumda ne kazanırsak diye kar düşünüyorlar..

Örnek verecek olursam avrupada 1 telefon şirketinden aylık 20 euro ödüyerek aldıgınız hat yanında en az 300 euroluk telefon ücretsiz veriyorlar. Bu hattın özelliği bütün diğer şirketleri rakip şriketler olsun butun o ülke içindeki telefon şirketleri araması şirket başı aylık 1000 dk konuşma ücretsiz.
Buna sanırsam evlerde dahil öyle biliyorum..Ben şuan yabancı ülkeden cep telefonundan Türkiyeyi evi arıyorum. 9 cent( 17 ykr ) te.. Cep telefonunu arıyorum Türkiyeyi vadefon türkcell vs farksız 19 cent (38 ykr ) dakikası..

Türkiyede evden cebi veya evden evi aramak bundan pahalı..Cepten cebi veya cepten evi aramak bundan pahalı.. Varın siz düşünün rekabeti..

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 sene mi! umarım 2 sene sonra hayatta olurum da bu mesajı okuyup hani nerede TT düzeyince firmalar derim. TT kapsamını sanırım bilmiyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tekel iletişim firmasından bahsediyoruz! Siz tutup 2 senede ortada kaynar diyorsunuz. Siz deyin, sen yatırımını yap kardeşim. Bişey olmaz. Bizim milletin çenesi düşük, neresi pahalıysa onu kullanır.
Hayırlısı olsun ne diyelim :)

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
TTNET yeterli yukselisi yapmadan once halka neden arz edilmemis simdi ediliyor? Arkadaslarin tespitleri dogru alternatifler geliyor TTNET de son vuruşunu yapmaya hazırlanıyor, piyasadan toplayabileceği kadar para toplama derdinde..

DJ PİSAGOR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 sene mi! umarım 2 sene sonra hayatta olurum da bu mesajı okuyup hani nerede TT düzeyince firmalar derim. TT kapsamını sanırım bilmiyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tekel iletişim firmasından bahsediyoruz! Siz tutup 2 senede ortada kaynar diyorsunuz. Siz deyin, sen yatırımını yap kardeşim. Bişey olmaz. Bizim milletin çenesi düşük, neresi pahalıysa onu kullanır.
Hayırlısı olsun ne diyelim :)

Bu yorumunuzu karamsarlığınıza değil bilgisizliğinize veriyorum.

Voip TR ' de biraz yaygınlaşsın bakalım kimse telefon görüşmesi için TT ' a para veriyor mu?
Öte taraftan Tellcom ' da quiknet ' i biraz daha yaygınlaştırınca TTNET ' te bitti.
Zaten millet alternatif arıyor. Sadece biraz daha yaygınlaşması lazım. Ben 2 sene veriyorum. Bekleyip görelim.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ttnet bitmez. Önümüzdeki 5 yılda en azından bu mümkün değil.
Bence hiç çekinmeden alınıp yatırım yapılabilir. Ama büyük yatırım tavsiye etmem. Çünkü bizim borsa piyasası sağlam gitmiyor.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ttnet bitmez. Önümüzdeki 5 yılda en azından bu mümkün değil.
Bence hiç çekinmeden alınıp yatırım yapılabilir. Ama büyük yatırım tavsiye etmem. Çünkü bizim borsa piyasası sağlam gitmiyor.
turkcell halka arz oldugunda bi hata ettim kagıtlar cok yuksek rakamlara satıldı. alanlar geri satarken zarar ettiler. bence ttnetde bu gibi olabilir diye düşünüyorum. borsa uzmanı arkadas varsa forumda yardımcı olacagını düşünüyorum..

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Halka arzda mevcut sermayesi 3,5 milyar YTL olan Türk Telekom'un yüzde 15 oranında hissesine karşılık gelen Hazine Müsteşarlığına ait 525 milyon YTL'lik hissesi satışa sunulacak.
Halka arz fiyat aralığı 1 YTL nominal değerli pay için 3,90-4,70 YTL olarak belirlendi.

Demek oluyor ki sermayesine göre değeri 1YTL olan bir hisse, 3,90-4,70ytl arasında bir değerde halka kakalanacak :)

Yani 3,5milyar YTL x (3,90-4,70) = (13,65 - 16,45) milyar ytl civarında bir değeri söz konusu bu hesapla.

2005 yılında 6,55 milyar dolara satılmıştı ogere.

Hesabınızı yapın, tt karlı bir yatırım olurmu şu durumda? Borsacı olmaya gerek yok sanırım.

Ayrıca şirketi almak ayrı, söz hakkı olmadan hisse almak farklı, bunu karıştırmayalım

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence AB ile ilgili liberal düzenlemelerden korkuyorlar. Hisselerinide eminim arkadaşın dediği gibi 5-6 kay fiyattan satışa açarlar ve suni olur. Daha evvel yaptıkları indirimler, işçilerin grevleri falan mide bulandırıcıydı hep. Şimdi neden iyi bişey yapsınlar ki.

mydeli025

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle şu konuya açıklık getirin..

Türktelekom ile TTNET farklı şirketlerdir.. Türktelekom Türkiyedeki telefon ile ilgili bölüm. TTnet internet ile alakalı bölüm.. Sadece Türktelekom açılıyor çünkü telefon kullanıcısı azalıyor herkezde cep telefonu var..Zor bir alt yapı uğraş isteyen birşey getirisi az rekabet cok fazla..Türktelekom halka acılmasını en güzel bu haber örnekler..

http://turk.internet.com/haber/yazigoster.php3?yaziid=20758

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5