İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkticaret Aslında rezalet

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar turkticaretin geçen benim siteme ticari yapıyorsun işi bize 40 ytl daha gönder yoksa hostunu kapatmak zorunda kalacaz demişti ve bende onlara inat ödemeye yapmayıp siirtpazari.com sitemin satışa yönelik olan içeriğini sadece tanıtma amaçlı olarak değiştirip onların istedikleri parayı sırf ödememk için ayrıca o şirketi bırakıp başka host aldım neyse öle kaldı ama hostu değerlendirmek istedim benim yaptığım tk sitelerini ücretli hostuma yönlendirdim mp3 sitem var oraya host etmişim hiti günlük tekil 600 ve banaturk ticaretin dün göderdiği mail

08.2005 dönem için siirtpazari.com web alanı trafik kullanımınız 3.083 GB olarak tespit edilmiştir.

Trafik aşım oranı : 4 GB
Trafik aşım bedeli : 35.96 YTL
Son ödeme tarihiniz : 07.09.2005

Son ödeme tarihine kadar trafik aşım bedelinin ulaşmaması durumunda web alnınız askıya alınacaktır

abi bu sizce bi kuralmı koysa kendi kafasınamı göndermiş kendi koyduğu kurallardan birimi

Majestic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 gb kullandığın trafigin aşım oranı nasıl 4 gb oluyor yaw??

ve yuh 1 gb başına ne kadar ücret talep ediyor bu adamlar!?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu hosting olayları bana hep karışık geldi.
iki tür bant genişliğinden bahsediliyor: anlık ve toplam
adamlar anlık bant genişliği satıyor sonra müşterinin satın aldığının üstüne yükselmesine izin veriyorlar; sonra da kalkıp senden toplam trafiğin şu kadar anlık trafik çarpı 30 gün şu kadar yapması lazım idi sen çok geçmişsin gel fazladan ödeme yap diyorlar.

karışıklık da buradan kaynaklanıyor:
anlık ücret ile hosting satıyorlar ama alırken eğer anlık çarpı 30 gün miktarını geçtiysen toplam üzerinden fiyat kesiyorlar. yok trafiğin anlık çarpı 30 günün altındaysa sana geri ödeme falan yapmıyorlar.

bir tür müşteriye uygun olmayan fiyatlandırma politikası sözkonusu.
bir de o trafiğin saldırı olma ihtimalini de olayın içine katarsanız.

yakında internette web sitesi bulundurmak zorlaşacak.

kullanmadığı trafiğin parasını ödeyenlerin yanında. kullanacağı miktarı aşmış olanlardan fazla para talebinin olduğu bir piyasa

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya sende neden türkticaretten alıyorsunki hostu? Bu parayı vereceğine git reseller al daha iyi. Alala. Senin böyle bişey daha öncede olmuştu sanırım. Umarım reklam kasıtı yoktur...

B

BEBEX

Misafir
Sayın Mesut Yaşar Eyrice,

08.2005 dönem için xxxx.net web alanı trafik kullanımınız 10.169 GB olarak tespit edilmiştir.

Trafik aşım oranı : 11 GB
Trafik aşım bedeli : 98.89 YTL
Son ödeme tarihiniz : 07.09.2005

Son ödeme tarihine kadar trafik aşım bedelinin ulaşmaması durumunda web alnınız askıya alınacaktır

peki buna ne diyeceksiniz?

benden ödeme bekliorlar

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alsana burdan yak

adamlar artık bıraktı domain satmayı sağdan soldan para koparmaya başladı bence bunlara biri dur demesi gerekiyor yetkili mercilere baş vuralım arkadaşlar ya tamam ben ilk onlaarla çalıştım acemiliğime geldi + pek bildiğim yer yoktu ama şuan hepsini biliyorum neyse acemiliğime geldi ama şunu diğeğim tamam şuan o hostumdaki sitelerin hitini durdurdum hatta sayfaları kapattım ee şimdi trafik duracak bana o verdiği limitin ücretini geri iade etsin bende artık 1 sene boyunca kullanmam o verdiği limit öle mi duracak hahaha yaws bunlar adamı deli eder bence hiç bir host firması bunu yapmıyorudur sorun değil daha doğrusu turk ticaret bunu paraya dönüştürmüş yoksa bunun hiç bir hsot veya server makinalarına zararı yok yada zararı mı var :mad:

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında traji komik
adamların hizmeti kötü,
hekerlar içinde cirit atıyo,
yinede en çok site barındıran yer burası Türkiyede...

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
turkticaret.net müşteri gözü boyamayı çok iyi biliyor..hiç unutmam 3 yıl evvel çalıştığım firmanın hostu için karegen önermiştim, ancak çalıştığım firma kurumsal bi yerdi ve benden ref. lerini almamı söylediler, karegen vermemişti dolayısıyla ref vermeyen yerden hayır gelmez dediler ve tticaretten istedim, adres istediler benden 2 gün sonra dergi yolladılar ;)..satış pazarlama çok ayrı bir iş...insanlar sadece ucuz olması peşinde değiller, ucuzun peşinde koşan bizleriz ;)...firmaların bu durum umrunda bile değil çalışsın yeter diyolar...zaten ben çokta kaliteli siteleri barındırdığına inanmıyorum, çapulcu nerde varsa oraya toplanmıştır

V

varyemez

Misafir
Kullanıcıların bilinçlenmesi lazım ilgili firma resmen sorma ver parası istiyor... yazık diyorum...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Müşteriyi önemseMEyen firmaların ömrü genç yaşında kanser olmuş insanların ömrü kadardır" az önce dizdim bu cümleyi

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel söz,bi ekleme de ben yapayım;
Çoğu zaman kanserli insanlar uzun yıllar yaşabilirler ama hiç bir zaman verimli olamazlar.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana bazen arkadaşlar soruyor nerden hosting alayım diye, bende turkticaret'ten almada nereden alırsan al diyorum.
Zamanında bende reklamlarına kanıp hosting aldım, o zamanlar trafik sorunu yoktu 2.yıl için uzattım ve o sıralar bu band aşımı uygulamasını çıkardılar ben geçtiğimden dolayı fatura kesmişler, ödemediğim için 2 ay kullandım kapadılar hostumu, ben kapayacaklarını tahmin ettiğimden taşımıştım sitemi.Gitti benim 1 yıllık ücret ona hala yanarım.
Aman bulaşmayın, bulaştıysanızda en kısa sürede kurtulun.Pazarlamaları iyi ama hizmet sıfır.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yıllardır herkes almayın etmyın yapamyın dıyor ancak herkes alıyor kullanıyor sonrada şikayetçi oluyor biraz bılınçlı tuketıcı olmak ile alakalı bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5