İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkticaret.net'te NS İP değişikliği

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Arkadaşlar hosting şirketimin server değiştirmesşinden dolayı ns'lerin iplerinde değişiklik yapmam gerekiyordu. Yukarıda yazdığım gibi turkticaret.net'te kayıtlı domainim oradan, ip değişkliğini yaptım ve bu 3. gün hala bekliyorum. Sorularıma da cevaplar gelmiyor. Acaba bayram dolayısıylamı böyle bir gecikme oldu yoksa nameserver ip değişiklikleri zaten geç mi olur ? Gerçi bu kadar geç olacağını sanmıyorum ama !!!

Daha önceden TÜRKTİCARET.NET'le hiç bir sorun yaşamadım.

İyi Bayramlar...

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normalde 24/72 saatte yönlenidr fakat benimde bahsettiğin yerde domainlerim var ama hiç bir zaman o kadar süre beklemedim, ns leri yazdıktan sonra herhangi bir hata ile karşılaşıyormusun yoksa domain panelinden rahatca değiştiebiliyormusun, bazende servera yönlenen ns ler geç yönlenebiliyor ama 3 gün gibi bir süre gerçektende uzun bir süre, bu gibi firmalarda artık müşteri memnuniyeti kalmadı bende mail attığımda 3 günde zor geliyor mail mesela bir kere perşembe akşamı attım tam salı sabahı geldi cevap:))) birde hosting firmana durumu belirt belki onları ns lerinde sorun vardır.

Saygılar

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Yanlış anlaşılmasın da bir daha söylim.
Alan Adıma ait olan ns adreslerinde İP değişikliği yaptım.

Yok hayır yeni ip adresini yazdıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmadım. hatta ns panelinde yeni ip adreside yazıyor ve diyorki. Talebinizi elimize ulaştı. değişiklik yapıldığında haber verilecektir gibi bir yazı da çıkıyor.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hımm anladım ama onlardada o kadar uzun sürmüyordu. bir arkadaşım için bende almıştım oradan o hizmeti, ama 2 kere mailk atmak zorunda kalmıştım tamamen belirttiğin firmadan kaynaklanıyor o tür sorunlar ne kadar çok müşteri olursa bunlar daha iyi hizmet vereceğine daha kötü hizmet vermeye başlıyorlar, firmayı tanıdığım kadarıyla sorun sende değil onlardadır, aynısı benim başıma geldi üstelemeden yapmıyorlar birşeyi.
bir kaçtane mail daha atmanı tavsiye ederim sana:)))

inşallah sorunun en kısa sürede halledilir
Saygılar

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mail Atmak Çare Değil :D

Ara TelefonlarInI Bas Fırçayı.. Bak NasIL iLgiLeniyorlar ;)

İp'ler Anında Değişir..

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon yaa teli unutmuşum bak kendim aramadığım için aklıma gelmedi. herşeyide maille çözmeye çalışıyorum neticesindede adamlar tınlamıyo:)))

Saygılar:)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Durun bakalım bir arayalım. Hiç aklıma armak gelmemişti :=)))

A

ay-tr

Misafir
bayram dolayısı ile bu tür aksamlık yasanmıs olabilir. normalde bu kadar uzun sürmez.

serQan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilgili firmada bu tür sorunlar yaşanmaktadır önceleri hostlarında sorun çıkardı şimdide domainlerinde sorunlar çıkıyor sorunları çözme süreleri ise gittikçe uzuyor. bayramla bir alakası yok yani:)

Saygılar

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bildiğim kadarıyla Turkticaret.net domain paneli vermiyor. Siz ns degiştirdiğinizde onlar elleriyle manual bir işlem olarak kendi panellerinden sizin domaininize ait ns'leri değişiyorlar. Ben networksolutions ile çalışıyorum ve yeni aldığım bir domainin bile yayına girmesi 3 saati bulmuyor :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bi ara NS oluşturmak için Para istiyorlardı NS ip değişikligindede para alabiliyor olabilirler :)

n0tepad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bayram yüzünden tatildeler. muhasebe bölümü bile. bizzat yasadim sabah olmadan gittim atmden para havale yapmak zorunda kaldım. yani olurda tatile denk gelirse domain yada hostunuz kapanır.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Size gelişmelerden bahsedim Bayramın bittiği gün yani dün sabah hemen ip değişikliği yapıldı sorularıma cevaplar verildi... Demek ki çalışanlarının hepsi bayramda tatile girmiş...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5