İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Turkyurdu.org Cevap

W

Webmaster_master

Misafir
Rasyonalist yaklasim cercevesinde soyledigin celisiyor. Olmeden once seni oraya hangi sebeplerin getirdigini, buna sebep olan insanlarin neden boyle yaptiklari ..vs yasam ugruna olmek icin bile cok yolun var rasyonalizm fikriyati isiginda. Felsefi ilimler sayisal zeka ornegi insanlar tarafindan cikarilmis, manevi bosluklar ustune gelismis , daha sonra saplantilarin esiri olmus, orta cagda tavan yapmis sacmaliklar butunu olarak kalmistir. Ilk cagin efsane filozoflarinda rasyonalist bulamazsin. Cunku savundugun akim felsefenin manevi olusumlari yadsimaya basladigi zamanlara denk gelir. bir sonraki asama pozitivizmdir ki, seni o konumda gormeyi arzu etmem. Rasyonalist yaklasimla bir canakkaleye varamadan, 1. dunya savasinda teslim bayragini cekmistik. Entelletuellik ve aydinlik son yillarda yukselen degerler olmasina ragmen bu topraklara ait olmayan fikirlerle gelen aydinlik bize yaramaz. Cunku Turkiye yada eski tabiriyle Osmanli Imparatorlugu bu topraklar disindaki bircok olusumun hedefidir. Istanbul hala elimizde. Amed dedikleri yer hala elimizde.

Kendi aydinlarimizi, kendi soyumuzdaki buyukleri ornek almak utanc mi veriyor? Cevabi rasyonalist felsefe ile sorgulamak gerekirse neden bu tarz bir aydinligi sectin? hangi sartlar seni buna zorladi ?
Demek istediğim "yaşamak için ölürüm" dü. Yaşama içgüdüsüne atıfta bulundum. Eğer bir şey beni öldürecekse, yaşamak için karşı koyarım, yenilirsem ölürüm demek istedim.

Pozitivizm benim göbek adım ;)

Ben bilginleri ve feylesofları örnek alırım. Kendi soyumuzdan olmaları gerekmiyor bunun için. Senin neden böyle bir saplantın var peki?

T

Turkyurdu.org

Misafir
Mutluluklar dilerim.
Bkz, Tapinak Sovalyeleri
Bkz, Hacli Ordulari
Bkz, Misyonerlik Faaliyetleri
..vs

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi