İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Türlü Karışık Bir Yemektir...

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün asp'de kod yazarken JavaScript ile oluşturduğum Array'ın içini Vt'den gelen değişkenlerle doldurmam gerekti,biraz nazlandıktan sonra ağzına kadar tıkabasa doldurmayı başardım Arrayı. Dizi değişkenler içinden bir diziyide seçtirdim, tam bu noktada aslında webmasteların bir çoğunun türlü türlü bilgilere sahip olduğunu düşündüm.

html'yi anadilin gibi bileceksin; asp eski göz ağrısı; c#'tan esinlenerek javaScript'te kendini daha güvende hissedeceksin; karizma için .css olacak; en az bir tane grafik tasarım programını kullanabileceksin; access, msSql yada mySql in gıçıklıklarını yaşayarak kavrayacaksın; türlü sorunlardan sonra bir programlama tecrübesi oluşturacaksın; oluşturduğun bu tecrübe genelde deneme/yanılma karışımı yaşayarak olacak (arabanı binlerce kez ağaça toslayacaksın), .net ortamına daldığında belki mobil uygulamalar ilgini çekecek, ama onun büyüsüne kapılıp sonu .Net ile biten bir platformda sürüm sürüm takip edeceksin; 1.0, 2.0, 3.0; ama belkide hiç 3.3 olmayacak tam sen gol atacakken platform yükselecek; aman ne kolaylıklar geldi hurra derken, kafanda kalan son saç tanelerine tarağı daha bir itinayla süreceksin...

bir de eş/dost'un sana olan bakış açısının ölçüsü "bu kardeş herbişeyden anlar" derecesindeyken; yeni alacağı bilgisayar için toplayıcı olacaksın, arıza çıktığında ise teknik servis... Türlü karışık bir yemektir amma programlama daha karışık...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bir de eş/dost'un sana olan bakış açısının ölçüsü "bu kardeş herbişeyden anlar" derecesindeyken; yeni alacağı bilgisayar için toplayıcı olacaksın, arıza çıktığında ise teknik servis... Türlü karışık bir yemektir amma programlama daha karışık...

en çok çektiğim şey.Beni teknik servis olarak görüyolar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Turlu bu kadar zahmetli ve karisik bir yemek olmasina ragmen, bazilari sadece sade makarna sever, ve guzel bir makarna turluden her zaman daha cok itibar gorur :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türlü yapmasını bilen insan, makarnayı gözü kapalı zaten biliyordur üzülme sen :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5