İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

TV'lerde İncisözlük Geyikleri * kopma garantili

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
inci-sozluk-saldirilari-1907101200_d.jpg

İnci Sözlük internette örgütlenen anarşist bir topluluk.

Birkaç bin üyesi var.

Çoğunluğunu gençler oluşturuyor.

Medyatik sisteme örgütlü eylemler düzenleyerek sabotaj yapmasıyla meşhur.

Bir bakan memnuniyet araştırması mı yaptı. Hep beraber olumsuz oy vererek araştırmayı dağıtıyorlar.

Bir teşkilat bir soru mu sordu.
En saçma cevabı vererek soruları bozuyorlar.
Bir televizyon okuyucularına anket mi düzenledi. Hemen ankette beklenmedik cevaba topluca oy veriyorlar.

Bu nedenle Ulaştırma Bakanı sitesindeki anketi kaldırmak zorunda kaldı.
Mazlum-Der’in sayfasında ise “hiç ayrımcılığa uğradınız mı” sorusunun cevabı %96 ile “hayır” olarak görünüyor.

İnci Sözlükçülerin eylemlerinden en komiği televizyonlara yaptıkları saldırılar.

Televizyon programlarına hep birden kafa karıştırıcı sorularla yüklenen sözlükçüler, sabotajlarında kendilerini belli etmek için bol bol “inci” kelimesini kullanıyor.

Sunucu ne kadar çok “inci” kelimesini kullanırsa eylem o kadar etkili oluyor
. Program o kadar saçmalıyor. Amacının dışına çıkıyor.

İşte İnci Sözlükçülerin Pelin Batu'dan Murat Bardakçı'ya, Okan Bayülgen'den Bilgin Gökberk'e düzenledikleri televizyon eylemlerinden bir toplam:

devamı gelecek...

poGo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Beynini kullanmayan sürü gibi bir topluluğu övmek :) Resmen "lamer" ismini sonuna kadar hakeden bir topluluktan bahsediyorsunuz bilmem farkındamısınız. Ülkede gençliğin ne hale geldiğinin en güzel kanıtı bir taraftanda incisözlük. Gerçekten üzücü...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
İnci Sözlük internette örgütlenen anarşist bir topluluk.

Sanıyorum Anarşizm kelimesinin anlamını tam olarak bilmiyorsunuz. Bilmemek ayıp değil ama öğrenmek için buraya tıklamamak ayıp sayılabilir.

Anarşizm, otoriteye, dolayısı ile devlet örgütlenmesine karşı olmak demektir. Zaman zaman terörizm anlamında yanlış da kullanılmaktadır. Anarşizm asla şiddete başvurmaz ve eylemlerini barışçıl yollarla yapar.

Bu şahısların yaptıklarının anarşizm ile ne ilgisi var anlayamadım. Yaptıklarının ruhsal masturbasyon olduğunu düşünmekteyim.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Sanıyorum Anarşizm kelimesinin anlamını tam olarak bilmiyorsunuz. Bilmemek ayıp değil ama öğrenmek için buraya tıklamamak ayıp sayılabilir.

Anarşizm, otoriteye, dolayısı ile devlet örgütlenmesine karşı olmak demektir. Zaman zaman terörizm anlamında yanlış da kullanılmaktadır. Anarşizm asla şiddete başvurmaz ve eylemlerini barışçıl yollarla yapar.

Bu şahısların yaptıklarının anarşizm ile ne ilgisi var anlayamadım. Yaptıklarının ruhsal masturbasyon olduğunu düşünmekteyim.

Anarşizm'in içerisinde şiddet barındırmadığını ilk kez sizden duyuyorum. Bence verdiğiniz sayfayı öncelikle birde siz okusanız, pek sağlıklı olur. İlgili kısımı buraya da yazayım:

Bir anarşist kol ise şiddeti savunur. Eylem ile propagandayı itici güç olarak görür. Buna savunmacı şiddet diyen ve suikastlerle düzeni sarsmayı öngören devrimci Malatesta, Neçayev, Bakunin ortaya çıkmıştır. Kropotkin evrimci, Tolstoy pasifist, Gandhi boykotçu, Proudhon kooperatifçidir. Devletin emilmesini savunanlara göre halk bankaları kurulmalıdır. Postyapısalcı anarşistler ise merkezsizliği öne çıkarırlar.

Konuyla alakalı olaraksa, inci'ye birkaç kez girip baktım, seviye oldukça düşük. Kendi aralarında, dışarıda adam öldürmeye sebep olabilecek şekilde de konuşabiliyorlar. Fakat üslublarını bir kenara attıktan sonra, yaptıkları birkaç eylemide gayet yerinde buldum. Örneğin, Okan Bayülgen'e olan eleştirileri çok doğruydu fakat her zaman ki gibi üslubları yanlıştı.

Şunuda belirtmek isterim, çevremde ve internette küfürsüz olarakta olsa hem üslubu hemde eylemleri o kadar saçma ve anlamsız olan kişi ve gruplar varki, bu arkadaşlar alabildiğine terbiyesizce davransalar bile, eylemlerinde ki yer yer haklılık payları ile benim nazarımda en alt tabakada kesinlikle değiller.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Wikipedia'daki konu ile ilgili sayfanın Temel Kavramlar bölümünün ilk cümlesi şöyledir.
Anarşizm, geleneksel siyasete karşıdır; devletsizlik ve şiddetsizlik temel ilkeleridir.

Sizin de bildiğiniz gibi felsefi ta da politik kavramları benimseyen insanlar zaman içinde dahil oldukları düşünce sisteminin kendilerini tatmin etmediğini düşünerek farklı alt düşünce sistemleri kurabilirler (fraksiyon), anarşizm içinde yer alan bir grubun şiddetsizlik ilkesini kabul etmemesi o kavramın temel niteliklerini etkilemez.

Sizin alıntı yaptığınız bölümde "bir anarşist kol ise şiddeti savunur" yazıyor, yani bu anarşizm kavramınının içinde yoktur ama bir fraksiyon bunu benimsemiştir anlamı verir.

Ayrıca böyle kuramsal bir konu ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Her webmasterin sadece para ile ilgilenmediğini görmek güzel bir şey.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Wikipedia'daki konu ile ilgili sayfanın Temel Kavramlar bölümünün ilk cümlesi şöyledir.
Anarşizm, geleneksel siyasete karşıdır; devletsizlik ve şiddetsizlik temel ilkeleridir.

Sizin de bildiğiniz gibi felsefi ta da politik kavramları benimseyen insanlar zaman içinde dahil oldukları düşünce sisteminin kendilerini tatmin etmediğini düşünerek farklı alt düşünce sistemleri kurabilirler (fraksiyon), anarşizm içinde yer alan bir grubun şiddetsizlik ilkesini kabul etmemesi o kavramın temel niteliklerini etkilemez.

Sizin alıntı yaptığınız bölümde "bir anarşist kol ise şiddeti savunur" yazıyor, yani bu anarşizm kavramınının içinde yoktur ama bir fraksiyon bunu benimsemiştir anlamı verir.

Ayrıca böyle kuramsal bir konu ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Her webmasterin sadece para ile ilgilenmediğini görmek güzel bir şey.

Anarşizmin esasının şiddetle bağdaştırılması gibi bir olgu var ve bu olgu yanlış fakat sizinde ikinci mesajınızda desteklediğiniz gibi anarşizmin şiddet içermemesi gibi bir tespitte külliyen yanlış olur.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Anladığım kadarı ile siz de (insanların büyük bir çoğunluğu gibi) anarşizm ile terörizmi aynı anlamda algılıyorsunuz.

Bir arkadaş olarak biraz araştırmanızı dilerim.

her neyse, burası geyikhane bölümü olduğuna göre böyle felsefi tartışmaları kaldırmaz sanıyorum. Şu geyik siteden bahsetmeye devam etsek daha iyi olur.

Atasözümüz ne demiş "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" şimdi beni bir siyasi görüşü savunmaktan dolayı banlayabilirler. Daha önce de doğru olanı savunduğum bir konudan dolayı 3 gün uzaklaştırmışlardı:). Terazi bazen doğru tartmıyor ne yazık ki.

T

trgy

Misafir
Anladığım kadarı ile siz de (insanların büyük bir çoğunluğu gibi) anarşizm ile terörizmi aynı anlamda algılıyorsunuz.

her neyse, burası geyikhane bölümü olduğuna göre böyle felsefi tartışmaları kaldırmaz sanıyorum. Şu geyik siteden bahsetmeye devam etsek daha iyi olur.

Atasözümüz ne demiş "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" şimdi beni bir siyasi görüşü savunmaktan dolayı banlayabilirler. Daha önce de doğru olanı savunduğum bir konudan dolayı 3 gün uzaklaştırmışlardı:). Terazi bazen doğru tartmıyor ne yazık ki.

Son ettiğiniz cümle biraz haksızlık oluyor. Ben toplamda 5-6 kişiyi uzaklaştımışımdır 6-7 ay boyunca. Terazi herkese eşit burada. Sizin görüşünüz moderatör ile örtüşmüyor diye uzaklaştırılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Zaten atay böyle bir kişiliğe sahip değil, kendisini tanısanız siz de böyle düşünürdünüz. Geiykhane kısmının önemi yok ben okuyorum bilgileniyorum şahsen 1 saattir. :)

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Sevgili arkadaşım

Lafın size değildi zaten. Bu tür bir fikir alışverişine giren bir insanın fikrini beğenmediği için bir üyeyi banlayacağını düşünmedim. Aklıma bile gelmedi. Ancak forumlarda yönetici pozisyonunda olan bazı insanların keyfi davrandıkları, hatta kendilerini tatmin etmek için insanları banladıklarını çok gördüm. Bu açıdan banlanabilirim diye yazdım (gerçi banlansam da benim açımdan bir kayıp olmaz, bhazı forumlardan banlandım ve umurumda olmadı)

İyinette 3 gün uzaklaştırma alma nedeni ise şu;

Birisi sitenize ücretsiz seo yapılır diye bir konu açmıştı ben de cevaben "madem o kadar iyisin önce forum.iyinet için önerilerini söyle demiştim. Bu vatandaş beni yöneticilere şikayet etmiş ve bana 3 gün uzaklaştırma verdiler. Terazıi bazen yanlış tartıyor dememdeki neden o. Size karşı söylenmiş bir şey değil.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Beyinleri bacak arasında olan veletler mi anarşist ? Otoriteye karşı olmak küfürle mi oluyor ? Netten, telden sövmek delikanlılık mı, insanlık mı, anarşistlik mi ? Neyse... Devam etmeyim. Altı üstü geyik konusu :)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37

İletişim fakültesi mezunuyum ve 4 sene boyunca kuramlar, sosyal yapılar, siyaset gibi birçok konuda ders aldım. İçiniz rahat olsun ki anarşizm ile terörizmi ayırabilecek ve herhangi bir fikir tartışmasından dolayı elimdeki gücü "iktidarın hegemonyası"na çevirmeyecek kadar bilgi, deneyim ve samimiyet sahibiyim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5