İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ubuntu usb wireless adapter i tanımıyor?

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba bende USR5422 802.11g 54 Mbps USB Adapter var.Windows da internete bağlanırken bu usb adapter i kullanarak bağlanıyordum.Ama şimdi windowsu sildim ve yerine ubuntu yükledim.Ubuntu wireless usb adapter i tanımıyor.Ubuntu ya bu cihazı nasıl tanıtabilirim ?

Bu cihazın ubuntu için bir sürücüsü felan yok mu?

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ubuntu işletim sisteminin usb adaptörünüzü default olarak tanıyor olması lazım.

sizinle aynı sorunu yaşıyanlar var sanırım

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ubuntu 7 var.Ben linuxu daha hiç bilmiyorum denebilir.Şimdi benim aklıma bişey geldi.Ubuntuda windows programlarını çalıştırabilmem için bir program yok mu ?

Eğer böyle bir program varsa o programı yükleyip daha sonra benim usb adapterin windows sürücüsünü ubuntuya yüklesem.Böyle bir şey olabilir mi?

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır olamaz. windows programlarını linux üzerinde kullanamazsın.
eğer yeni başladıysan sana Pardus kullanmanı tavsiye edebilirim.
hem türkçe hemde çok mükemmel bir dağıtım olduğunu söyliyebilirim. ayrı irc üzerinden sorduğun sorulara, gönüllü arkadaşlar bıkmadan cevap veriyorlar (sürücü desteği mükemmel)
kural sürümünü buradan
çalışan sürümünü buradan
indirebilirsiniz.
program 4mbit bağlantı ile 25 dakikada. 2mbit bağlantı ile 50 dakika. 1mbit ile 1 saat 40 dakikada iniyor.
*dipnot: kurulan sürümü uzun süre çalıştırmanızı tavsiye etmem. programın güzelliğine kapıldım ve 12 saat boyunca cd üzerinden çalıştırdım. şuanda cd sürücüm malesef cdleri okumuyor :)

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Saolun da ben ilk bir linux dağıtımı bilgisayara kuracağım zaman Pardusu seçiştim.Pardus her nedense benim pc ye kurulmadı.Daha yüklemeye bile başlamadan hata verdi.Pardus forumlarına da yazdım hiç kimse cevap vermedi.Bende kaldırdım pardusu .Onun yerine ubuntu kurayım dedim ubuntuda da böyle bir hatayla karşılaştım.Anlaşılan linuxlar beni sevmiyor. :d.
Biz windows çocuğuyuz.Çocukluğumuz windows 98 ile başladı.Sonumuzda artık windows ile biter. :D .Linuxlar hiç gelişmemiş anlaşılan linux dağıtımlarının windows a yaklaşması mümkün değil.Linuxlar 1000 yıl çalışsa gene windowsu geçemez.Windows da kalıyorum artık napalım.Linuxdan hayır yok :D..

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bozuk indirmiş olabilirsin. pardusu tekrar indir kur derim. linux hakkındaki görüşün değişecektir buna emin ol

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eminim kesinlikle bozuk değildi.O cd pcnet dergisinden almıştım.Hatta pardus forumuna o hatayı yazdığım zaman başka bir arkadaş bende aynı hatayla karşılaşıyorum dedi ama hiç kimse cevap vermedi...

dabilyu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
verdiğim linki indirip denermisin :) çok şeymi istiyorum bilmem ama ben pardus kullanıcısıyım ve emin ol windowstan hiçbir eksiği yok

mavikaplan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi hoş indir diyorsun ama benim adsl kotalı.Zaten her ay 4,80 gb kota oluyor.Bide bunu indirip iyicene arttırmayım kotayı.Başka bir zaman indiririm işallah...:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5