İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ücretli MSSQL Veritabanı onarımı yaptıracağım

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
merhaba mssql den cok iyi anlayan birisine ucret karşılığı elimdeki mssql veritabanını onartacağım ilgili arkadaşlara duyrulur.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yahu bir kişi bilemi yok koca forumda mssqlden anlayan :(

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
pm yolluyorum msn adresimi msn de konuşalım

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kucuk bir hatirlatma ;

Veri tabani boyutun : 800 mb
Veri tabani log boyutun : 200 mb

( Ornektir. )
Yeni bir veritabani acip butun verileri eski database den yeni database ye tasirsan boyutunu kucultmus olursun.

MsSQL senin sunucunu kasiyorsa kodlarini stored procedure e gore ayarlamani ve connection pooling kullanmani tavsiye ederim. Performansin %500-%600 artacaktir.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
hocam sıfır veritabanında oluyordu bu yavaşlama yani sql e yeni yuklenmiş bir db de oluyordu loglarla alakası yok yani bu arada sorun halledileli 10 gun oldu konu tarihine bakarsan anlarsın ;)

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilginin zamani olmayacagina inanirim ve ayni problem ile baskalarinin karsilasabilecegini dusunerek cevap yazarim. Nitekim tarihe baktigim halde yazdim.

( Not : Problem loglardan demedim silinmis veriler veritabaninda yer tutar ... )

Saygilar...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
neyse sorun halledildi yinede ilgin icin teşekkurler ;) saolsun sitemedya arkadaşımız el attı olaya anasayfada rastgele program ceken kod sorunlu imiş onu ayarladı sorun duzeldi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5