Ücretsiz güvenlik yazılımı müjdesi!

Mohti

0
İyinet Üyesi
Katılım
24 Eylül 2006
Mesajlar
455
Reaction score
0
Konum
Zeytin Diyarı..
Yazılım şirketi Microsoft, Windows Defender adlı yeni bir "spyware-casus programları engelleme" hizmeti sunmaya başlayarak, ücretsiz yazılım yelpazesini genişletti. Telefon destekli yeni casus yazılım programını hizmete sunarak, Lavasoft'un ücretsiz anti-casus yazılımını ücretsiz indirme olanağı sağlayan Google'ı bu alanda yakalama fırsatı elde eden Microsoft, bir yandan da anti-casus ve anti-virüs yazılımlarını satan şirketlerle arasındaki mücadeleyi canlandıracak.

Microsoft'un internet sitesinden ücretsiz indirilebilecek Windows Defender, Microsoft'un ocakta çıkacak ve çok sayıda anti-virüs ve anti-casus programı içeren bir "güvenlik merkezi"ne sahip yeni işletim sistemi Vista ile uyumlu olacak.

SPAM SORUNU
Bu arada şirketlerin elektronik postalarının filtre edilmesinde uzman Amerikan kuruluşu Postini, geçen ay şirketlere gönderilen e-postaların yüzde 80'ininin istenmeyen reklamlardan oluşan "spam" (çöp posta) olduğu ortaya çıktı. Tüm dünyadan müşterisi olan 36 bin şirketin, günde bir milyar civarında e-posta aldığını belirten şirket, eylülde yaklaşık 7 milyar spam bloke ettiğini, bunun da filtre edilen e-mesajların yüzde 80'i olduğunu açıkladı. Postini, eylülde spam oranının ağustosa göre yüzde 1,6 arttığını belirtirken, eylülde ayrıca 22 milyon virüsü bloke ettiğini, bunun da filtre edilen e-mesajların yüzde 0,44'ünü oluşturduğunu bildirdi.

Şirket ayrıca, eylülde internete bağlı spam, virüs veya kullanıcının kişisel bilgilerini elde etmeyi amaçlayan "phishing" mesajları gönderen yüz binlerce bilgisayarın "kötü niyetli" eylemini saptadığını kaydetti. Postini, ortalama 50 bin bilgisayarın arka arkaya "kötü niyetli" eylemlerde bulunduğunu belirterek, kötü niyetli bilgisayarların en çok Seul, Sao Paulo, Pekin, Herndon (ABD) ve Tokyo'da olduğunu açıkladı. Şirket, eylülde en çok rastlanan virüslerin, 4 milyon kez engellenen "netsky", 2,8 milyon kez engellenen "mytob", 2,5 milyon kez engellenen "bagle", 2,4 milyon kez engellenen "mime" ve 1,5 milyon kez engellenen "mydoom" olduğunu bildirdi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=49088
 

TD TeaM

0
İyinet Üyesi
Katılım
12 Eylül 2006
Mesajlar
107
Reaction score
0
kötü bir yazılım. Microsoft ürün/ürünlerine güvenim 0. Asıl spy microsoft ürünleri bence.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Elektronik Sigara
Üst