İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ucuza IPhone 4S Hakkında Uyarı!

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Apple IPhone 4S sattığını idda eden bir sürü site türemeye başladı. Bunlardan bir tanesi www.firsatvitrinim.com adresi.

Bu site dolandırıcıdır. Çin manlı PinPhone'ları orjinal IPhone 4S diye satmaktadır. Dikkat edin fiyatı 1700TL'miş. Kazancımız 1300TL'miş 45$'lık telefondan!!!

İnsanların kişisel bilgilerini topluyorlar. Facebook'ta reklamları çıkmaktadır. Dikkatli olun sakın böyle sitelere inanmayın. Adamların ne firma ünvanı var. Ne telefon, adres. Bir de alan adı gizli kayıtta ve 1 aylık site.

Şuan 800'den fazla kişi bu dolandırılma fırsatından faydalanmış gözüküyor. Dikkatli olun.

BTK, TİB ve İEM'e şikayetlerde bulundum. Eğer satın aldıysanızda fatura bilgileriniz ile e-Devlet üzerinden Ticaret bakanlığına tüketici şikayetinde bulunabilirsiniz.

Şu e-Ticaret sitelerini bir standartizasyona uyduramadılar gitti!

grandeur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu siteyi emniyete şikayet ettiğim. Aradılar yazılı başvuru yapmam gerekiyormuş.. Şerefsiz herif milleti kazıklıyor...

seminary

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
satış söleşmelerinde ereyon.com.tr ye yazıyor...copy paste yapmışlar şaka gibi :)

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
şaka gibi yzmışlar bide ; symbian işletim sistemi; 3G; 5mp kamera; hafıza kartı;java desteği :D

merve

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
firsatcebinde.neet
Ben bu siteden sipariş ettim ama iptal edemiyorum :(

merve

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır arklı bir ödeme çşiti vardı. Kapıda ödeme değil onun gibi. Sizce bir şey olur mu?

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merve hanım şuan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Teknoloji Bakanlığı ile bu süreçleri ilerletmeye çalışıyoruz.

Bu tür sitelerin toplu şekilde kapatılması için çalışmalarımız sürüyor. Tespit edilenlerin cezalandırılması ve yeni sitelerin açılmasını engelleyecek bir tasarı üzerinde çalışıyoruz.

Her hangi bir ödeme yapmadıysanız, ürünü teslim almayın. Ödeme yaptıysanızda siteki kişilere ulaşarak iade etmek istediğinizi bildirin. Eğer iade etmezlerse en yakın savcılığa giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Şimdilik yapabileceğiniz başka bir çözüm yolu yok maalesef.

Genel Duyuru; "Bu tür sitelerden bilerek ve isteyerek ürün alan kullanıcıların cep telefonları ilgili yasa tasarısı kapsamında Mobil Servis Sağlayıcılar tarafından süresiz servis dışı bırakılacaktır! Bilginize!"

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5