İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ufak bir adsense sorusu

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bi sitemiz var hiti düşük. tabiki adsense kazancıda düşük.

Yüksek hitli bir siteye banner reklam veriyoruz. hitimiz ve kazancımız yükseliyor. Şimdi merak ettiğim konu google bu olaya neder ?

a- uyarır napion bilader der
b- banlar
c- bilmem artık napar gibi şeyler üretebiliyorum. bu konuda daha önceden tevrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bazı günler sadece gösterim alan ve tık almayan bir sitede 3-4 saatteki değişim şu şekilde. ****** 26 7 26,92% US$ **,48 US$ 2,35

sizce acep benim sonum ne olur ? :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam verdiğin site legal bir siteyse ve ziyaretçi doğal yolla geliyorsa(tıklayarak) sorun olması için bir sebep yok, trafik kaynağının arama motoru olması gibi bir zorunluluk yok çünkü, benim birçok sitemin dönem dönem trafiği banner'la arttı hiçbir sorun olmadı. Hatta yabancı dizin siteme arama motorundan neredeyse trafik bile gelmiyor tamamı banner exhange vs. (absürt, marez vb den gelirse o zaman sorun çıkar.)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Nerden reklam alıyorsun %26 CTR yaratacak, biz de verelim :p

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar popup reklamını versem sitemin popupı kapatmadı biri sitemi beğendi ve reklamlarada tıkladı problem olurmu?

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google pop-up hk. ne diyor bilmiyorum ama yorum olarak; pop-up doğal olmayan üretilmiş trafik olduğu için riskli bir durum, örneğin ben yüksek ücretli bir keyword e sayfa üretip onu pop-up açtırsam da bi sürü tıklama alabilirim, ama o zaman " : (((((( " die bir topic açma ihtimalim yüksek olur.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar popup reklamını versem sitemin popupı kapatmadı biri sitemi beğendi ve reklamlarada tıkladı problem olurmu?
Popup'la açtığın bir sayfada adsense reklamının olması yasak diye biliyorum ben, tıklamayı bırak gösterimi arttırdığı gerekçesiyle bile banlayabiliyor google.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nerden reklam alıyorsun %26 CTR yaratacak, biz de verelim :p

kendi sitemden reklam açtım. güzelde etki ediyormuş :)

buda güzel bi soru :) bunuda deneyen bi çok site gördüm. acaba burdanda deneyen sorun yaşamayan varsa bilgi verirse iyi olur.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google reklamı olan siteye popup açtırmak yasak, uzun bir süreden beri..

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler hepimiz aydınlandık bu konularda :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Evet yasak ama banlananlar kadar banlanmayanlar da var. Biraz muallak bir konu. Nasıl popup açıldığını anlıyorlar o da ayrı.

akon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede ben artık sormadan hiçbir şekilde google reklamları yayınlamıyorum ıncık boncuk herşeyini soruyorum :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
pop up(legal siteden) açmak sorun değil siteye ama p sayfada adsense reklamı olmamalı diğer sayfalrda olabilir bence:)

2. olarak baner reklam veren çok onda hiç bi problem çıkmamalı ama bakıyo google ilginç sitlerden geliyo ozman ban

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
***** 47 12 25,53% US$ 8*,39 US$ 4,15

bu banner reklam olayı baya ilginç oldu 3-4 saatte bu mevzu çıktıysa karşıma bu google benim hesaba kıl olur. akşama kadar kimbilir ne olcak bu kanal.

10 $ da bir yeni kanal mı açsam napsam :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5