İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ufak bir kulak olayi ...

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar soru kisa ve net olmak kaydi ile sorulacaktir :) Google Adsense kodlarini kurallara gore mp3 sitelerine koymak yasak. fakat gordugum kadari ile bircok yer aylardir koyuyor ve atilmadan paralarini da aliyor. Koyalim mi koymayalim mi ? Atilir miyiz atilmaz miyiz ? Biri akil versin delirtecek bu konu beni ...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
daha bu sabah saat 7:32 de mp3 sitesi bir arkadaşım küfür ediyordu kendine msn de.
keşke koymasaydım diye.accountu kapandı ve sitesinin indexlenen sayfa sayısı birden sıfırlandı.google artık çok sertleşti bu işlerde.hemen harcıyor siteleri en ufak açıklarında.karar sana kalmış.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismini soylemek istemiyorum kotulemek icin olmasin x kisisi 4 aydirli sitesinde oldugunu ve ceklerini de aldigini soyluyor. cekleri de gosterdi hatta ... simdi kafam allak bullak biz yasak diye koymayalim diyoruz ama boyle gorunce de bizde koyalim diyoruz ...

G

Gencadam

Misafir
"yoktur" güzel bir örnek verdi. Atılana kadar kullanırsın. Ama gün gelir elbet atılırsın. Kullan, ama kapandığında üzülürsün. Yakalanamdan veya kapatılmadan (çünkü google yeni eklenen siteyi hemen görüyor) 4-5 ay belk ide daha fazla kullanırsın.

BIRBEY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ALtın yumurtLayan tavuk diye fantastik bir hikaye var okuyan oLdu mu ?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Okudum :) o yuzden soruyorum yoksa altin yumurtluyor su anda benim icin ihtiyacimi goruyor google altin yumurtlayan tavugu zaten kesme taraftari degilim ama degistimi kurallar degismedi mi yoksa ben mi eksik biliyorum bazi seyleri yoksa bu kadar kisi nasil goze aliyor bunu bilmek istedim.

G

Gencadam

Misafir
Doğru yoldan şaşma kernel, büyük şirketlerde telif hakkı gereken ve yasadışı sitelere yönelik kurallar konduysa kolay kolay değişmez. Bence de tavuğa iyi bak veya evdeki bulgurdan da olma.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yaw kazanılacak binlerce konu içerikli site varken niye illaki mp3 sitesine koymak istiyorsun ki.

Para kazanmak istiyorsanız ingilizce site açın diye defalarca söylüyoruz.

normal bir türk sitesinden kazanılacak para 10-20$ arasındadır.
Bir türk sitesinden daha fazla kazanmak için degişik yollarak başvurursanız eninde sonunda accountunuz kapatılır.Bugün 2 arkadaşımın daha accountunun kapandıgını ögrendim.

ne kadar çok site o kadar çok para demek.Güzel paralar kazanmak için işi profca yapmak gerek.Günde 200$ kazanan arkadaşım var.Ama adamın 15 tane sitesi var (10 tanesi ingilizce, türkçe siteleride tek konu üzerine hitleride 600 bile degildir.).Her biri ile özel olarak tek tek ilgileniyor, yapancı editörleri ve moderatör arkadaşları var.
Gündemi takip ediyor.Yeni vizyona giren filmler için özel fan siteleri kuruyor.poster reklamları, film oyuncakları reklamlarından çok güzel paralar kazanıyor.geçen gün mustafa sandal ve shakira düet yaptı.paris hilton geldi.adam konserden çektiği fotografları sitesinin birinde yayınlamış dehşet hit aldıgını söylüyordu dün.
google indexlememiştir bile ama gelen ziyaretçiler tekrar geliyor yada başkalarına tavsiye ediyor adamın siteleri bu şekilde sürekli büyüyor.

Özetle: tek siteden çok fazlasını isterseniz çok kısa sürede banlanırsınız.En iyi bildiginiz konuda ingilizce site(ler) açın.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Yoktur

Yabanci sitede var aslinda konuda ki maksat biraz taslamakti isin dogrusu. Su anda 2. Yabanci sitemi actim google 1. sitemi indexledi ( bir kismini ) cok da iyi hit aliyor. Ve idare edecek durumda ( yetiyor yani ) tiklama gerceklesiyor. Nereye kadar mp3 sitesi gidecek bunu sormak istiyorum asil olarak.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insanoğlu nankördür.altın yumurtlayan tavuk misali illaki kesecek tavuğu.Koymayın diyoruz, yok ben koyarım bişey olmaz, herkez koyuyor diyorlar.
Aids bulaşıcıdır, biz Türküz bişey olmaz diyen bir milletiz.

Google accountu kapatana kadar koyarlar.
işte gideceği nokta buraya kadar :p
Herkez kendi bilir.Son pişmanlık ne yazık ki fayda etmiyor....

G

Gencadam

Misafir
Mp3 sitelerine olan ilginin Adsense reklamlarına da yansıyacağını düşünüyor arkadaş sanırım. Ama böyle değil haberi olsun. Atılma riskine girecek kadar kazandırmıyor. Bunun örneklerini görüyorum, duyuyorum .Tabii istisnalar var, ama yine söylüyorum R-İ-S-K! Değmez.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Soylemistim ... Amac adsense yi mp3 sitesine koymak degil taslamak :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5