İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ulaştırma Bakanlığının Sitesi Çökertildi

May

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
anonymous-620x350.jpg

Sosyal medyaya ‘sansür‘ iddiaları büyük tepki uyandırdı. Anonymous ve RedHack, bu duruma Ulaştırma Bakanlığı‘nın internet sitesini çökerterek tepki gösterdi.
“Facebook ve Twitter‘ı anlık ya da saatlik durdurma hazırlığı” iddiaları sosyal medyanın gündemine oturdu. Anonymous ve RedHack de bu duruma Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı‘nın internet sitesi ‘ubak.gov.tr‘yi çökerterek tepki gösterdi.
Bakanlığın internet sitesine yaklaşık yarım saat ulaşılamadı.

Kaynak: Ulaştırma Bakanlığının Sitesi Çökertildi

lagaluga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kamu siteleri daha güvenlikli olmalı. Siber savaşlarına çok az kaldı

adnan_ta

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Kamu sitelerinde güvenlik adına hiç bir şey yok. Sürekli farklı farklı çöken siteler görüyoruz bu nedenle.

Mjbolubeyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu işe bak sen :) Kamu sitelerinin güvenliğinin iyice artması gerekiyor :)

Ugur KAZDAL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ve redhack olacağını sanmıyorum, redhack'ten ayrılma ekip ananomis redhack'te onları sevmiyor diye biliyorum..

Majere

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
redhack devlet sitelerine saldırı dışında birşey yapmaya niyetli değil herhalde...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5