İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ülkemize Ait Sosyal Ağ Projemize Desteklerinizi Bekiyoruz

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle belirtmek istiyorum projemizi okumadan ve sitemize üye olmadan eleştiri yapmayınız. Tabiki eleştiri yapma hakkınız sonuna kadar var.

Sitelerimiz bizim için amaç değildir araçtır.

Sitemiz facebook un yaptığı her şeyi yapar üstüne çok ama çok özelliği vardır. Doyurucu bir sitedir.

Kimseye zararımız yoktur. Amacımız insanlara faydamız dokunması ve ülkemize kalıcı bir değer bırakması. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle kendimi anlatayım .Ben öğretmenim eşimde öğretmen, ayrıca matematik dersi verdiğim butik dershanem var. Aylık 7 bin tl aile bütçemiz var. Sakın hava atmak için yazdığımı düşünmeyin. Allah herkese versin. Yani benim parayla pulla işim yok. Bir amaç uğruna proje geliştirdim.

Projemiz şu facebook benzeri sitemizde toplanıyoruz. Amacımız 100 bin kişi bir araya gelerek aylık kişi başı 5000 tl para kazanmak. Toplanma işini biraz olsun başardık. Sizde yardım ederseniz çok hızlı güç birliğimiz oluşur.

Ana sitemiz olan www.hopboom.com sitesinde toplanıyoruz.

Üye olduğunuzda kimse kimseden üstün olamamak kaydı ile yani eşit para kazanmak kaydı ile bir araya geliyoruz. Tüm harcamaları biz yapıyoruz. Şu ana kadar 8 bin tl harcandı. Aramıza katılanlardan beş kuruş para çıkmadı. Siz sadece üye oluyorsunuz.

100 bin kişi olduğumuzda reklam gelirlerimizi hepimize eşit olarak paylaştıracağız. Bu gelirlerin bir kısmı ile yüzlerce yeni site daha yapacağız. Nedir bu yeni siteler. Şimdilik 5 site daha açtık örneğin alışveriş sitemiz, film sitemiz, oyun sitemiz, haber sitemiz vb gibi bu sitelerden de gelen reklam gelirleri hepimize eşit paylaştırılacak.

Yüzlerce sitenin benzerini yapacağız. Mesela gittigidiyor veya ebay, sahibinden, hurriyet , milliyet , idda, yani piyasa da olan kaliteli sitelerin benzerlerini yapacağız. Hepsinden elde ettiğimiz gelirleri, kimse kimseden üstün olmayacak şekilde hepimize eşit dağıtacağız.

100 bin kişi neden bir araya geliyoruz. Çünkü 100 bin kişi kulaktan kulağa 10 kişiye reklam yapsa sitelerimizi kullanan 1 milyon insana ulaşırız. Aslında sitelerimiz bizim için amaç değildir araçtır.

Lütfen projemizin bu kısmına odaklanın. Yani 100 bin kişi hepbirlikte reklam yapsak sitelerimiz uçar gider. İşte biz bu gücümüzü kullanmak istiyoruz.

Peki para dağıtım işi ne zaman olacak. Öncelikli hedefimiz 100 bin kişi toplanmak bunun sonucunda sitelerimize para akışı olacak daha profesyonel kişilerle bu para sayesinde çalışma fırsatı bulacağız. Sitelerimizi dahada büyütüp tüm dünya çapında olmaya çalışacağız. Yani ilk başlarda büyümek için paramızı harcayacağız. Büyüdüğümüzde ise hepimizi doyuracak kadar para kazanmaya başlayacağız. O yüzden ilk başlarda para dağıtımı yoktur. Sabır işidir. Üye olmanız size birşey kaybettirmez. Siz diğer işlerinizi yapmaya devam edin. Büyüdüğümüz de inanın hepimize yetecek kadar gelirimiz olacak. Şimdiden çoğaldık projemize gönül veren insan sayısı baya çok.

Benim parayla pulla işim yok. Zaten kazanıyorum. Aylık 7 bin tl kime yetmez. Allahtan belamı mı isteyeyim.

Sizin için de aynı yaşantıyı elde etmek için elimi taşın altına soktum .Tüm harcamaları ben yapacağım. Kazanmaya başlayınca harcadıkları mı geri alacağım bir seferliğe mahsus.

Neden olmasın ben bu fırsatı size sunuyorum. Tekrar ediyorum benim gibi kazanç elde etme durumumuz var hatta daha fazlası.

Benim kişisel beklentim sadece sadece ülkeme değer katmak, ülkemin insanına fayda sağlamak ve tarihe geçmek. Başkada bi beklentim yok. 4 evim bir yazlığım, bir adet yarış motorum, bir adet 50 bin tl değerinde skoda oktavia arabam var.

Niye diye soruyor çevremdekiler. Ben diyorum kahvede oturup vakit öldüremem. Bi fayda sağlamalıyım ülkeme. İnanın hepsi bu. Saygılarımla.

Aramıza katılmak isteyenler için buluşma yerimiz. www.hopboom.com

Eleştirilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Tek eksiğimiz video dosyalarını sistemde barındırmıyoruz. Aşırı maliyetli bi durum. youtube den çekiyoruz.

hopboomfoto adı altında androit telefonlardan direk sisteme gizlilik ayarları yapılarak fotoğraf gönderme programı kaldı. Yakında o da çıkacak inşallah.

Baya yol aldık.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
denenen şeyler bunlar ama biz nabız yoklayın
inş büyürde büyük sponsorluklar alırsınız

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
denenen şeyler bunlar ama biz nabız yoklayın
inş büyürde büyük sponsorluklar alırsınız

Facebook benzeri siteler açıldı ve denendi. Ancak bizim projemiz başka 100 bin kişi bir araya gelip ortak oluyoruz. Bu denenmedi. Asıl önemli olan kısım bu.

Ve bir tek sitenin ortağı olmuyoruz 100 lerce sitenin ortağı olacağız. Örneğin gittigidiyor gibi sitelerin benzerlerini yapacağız. Ve daha birçok sitenin.

Yani biz sadece facebook benzeri site açmadık. O yüzden bu proje benzer değildir.

İyi temenninin için teşekkürler. Saygılarımla.

Çok iyi bir şekilde ilerliyoruz.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Siteye üye olmadan eleştiri yapmayınız sözünüze katılmıyorum. Eğer bunu derseniz, sadece siteye üye toplama amacında olduğunuz anlamına gelir.

100 bin üye toplamak hiç kolay değil. Hatta imkansıza yakın. Söylediklerinizden sonra daha da zor bir olay. Farzedelim 100 bin üye toplandı. Ne kadar kazanacaksınız ki, bu üyelere dağıtacaksınız ? Aylık 5000 tl demişsiniz kişi başı. 5000*100000 = 500.000.000 Tl yapar. Bir ayda bu parayı kazanabilecek bırakın siteyi, doğru dürüst şirket yok Türkiye'de. Yani söyledikleriniz hayalden öteye gitmiyor maalesef.

Facebook benzeri bir site için, alan adı seçimi biraz yanlış olmuş. Yani daha akılda kalıcı bir isim olabilirdi.

Bu kadar hevesli olmanız güzel birşey. Ama bu hevesinizi taklit siteler yapmak yerine, daha önce yapılmamış şeyler üzerinde denerseniz, bence çok daha başarılı olursunuz.

Bende bir öğretmenim. Meslektaşınız ve internet aleminde yaklaşık 15 yıllık bir tecrübe ile yorum yapıyorum. Bu yüzden söylediklerimi pozitif olarak yorumlayın.

Facebook'un yaptığından fazlasını yapıyoruz demişsiniz. Aylık 7000 Tl ile ( Ki bu paranın içinde kişisel harcamalarınızda var ) nasıl Facebook'tan fazlasını yapabiliyorsunuz ? Facebook şu an Google ile yarışıyor ziyaretçi bazında. Yakın zamanda bir arama motoru yaparak Google'a rakip olacak. Facebook'u geçmeniz, hayal bile olamaz.

Ama herşeye rağmen dediğim gibi hevesli olmanız güzel. Fakat tecrübe ile sabittir ki, herşeyin ilki tutar. Yani yapılmamış olanı yaparsanız, başarılı olma ihtimaliniz çok yüksek.

Kolay gelsin..

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siteye üye olmadan eleştiri yapmayınız sözünüze katılmıyorum. Eğer bunu derseniz, sadece siteye üye toplama amacında olduğunuz anlamına gelir.

100 bin üye toplamak hiç kolay değil. Hatta imkansıza yakın. Söylediklerinizden sonra daha da zor bir olay. Farzedelim 100 bin üye toplandı. Ne kadar kazanacaksınız ki, bu üyelere dağıtacaksınız ? Aylık 5000 tl demişsiniz kişi başı. 5000*100000 = 500.000.000 Tl yapar. Bir ayda bu parayı kazanabilecek bırakın siteyi, doğru dürüst şirket yok Türkiye'de. Yani söyledikleriniz hayalden öteye gitmiyor maalesef.

Facebook benzeri bir site için, alan adı seçimi biraz yanlış olmuş. Yani daha akılda kalıcı bir isim olabilirdi.

Bu kadar hevesli olmanız güzel birşey. Ama bu hevesinizi taklit siteler yapmak yerine, daha önce yapılmamış şeyler üzerinde denerseniz, bence çok daha başarılı olursunuz.

Bende bir öğretmenim. Meslektaşınız ve internet aleminde yaklaşık 15 yıllık bir tecrübe ile yorum yapıyorum. Bu yüzden söylediklerimi pozitif olarak yorumlayın.

Facebook'un yaptığından fazlasını yapıyoruz demişsiniz. Aylık 7000 Tl ile ( Ki bu paranın içinde kişisel harcamalarınızda var ) nasıl Facebook'tan fazlasını yapabiliyorsunuz ? Facebook şu an Google ile yarışıyor ziyaretçi bazında. Yakın zamanda bir arama motoru yaparak Google'a rakip olacak. Facebook'u geçmeniz, hayal bile olamaz.

Ama herşeye rağmen dediğim gibi hevesli olmanız güzel. Fakat tecrübe ile sabittir ki, herşeyin ilki tutar. Yani yapılmamış olanı yaparsanız, başarılı olma ihtimaliniz çok yüksek.

Kolay gelsin..

Düşünceleriniz için teşekkürler. Yine yanlış noktadan eleştiriyorsunuz. İşte bu yüzden üye olmanız gerekli ki ağır eleştiriler yapabilesiniz.

Bu bir projedir. Bizim bir tek sitemiz yok. Alışveriş sitemiz, oyun sitemiz, film, sitemiz, haber sitemiz, sözlük sitemiz şimdiden oluşmaya başladı.

Biz facebook ile aşık atmaya çıkmadık. 100 bin kişi birlik oluşturmaya yüzlerce piyasada olan sitelerin ortağı olmaya çıktık.

Lütfen bu konuya odaklanalım. Doğum sancılarında normal olarak kabul ediyorum.

Ancak herşey ilk adımla başlar. Facebook ilk zamanlar ne idi ne oldu. Google ve facebook 1 kişi ile başladı.

Destek olacak zengin birilerini buldular yürüdüler gittiler.

Ben ateşi yaktım ve bu ateş büyümeye başladı.

Tekrar ediyorum biz facebook benzeri bir sitede sadece toplanıyoruz. Toplandığımız site bile facebook un yaptığı herşeyi yapar üstüne 250 özellik daha koyar.

Yaptığımız işler anlayacağınız kalitelidir. Saygılarımla.

Proje uzun soluklu kaliteli bir projedir.

ErdeM

0
Onaylı Üye
Reaction score
32
Facebook bile popülerlitesini kaybediyorken bu tarz site saçma geldi bana. Artık mobil uygulamalar rabet görüyor sosyal anlamda.

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Facebook bile popülerlitesini kaybediyorken bu tarz site saçma geldi bana. Artık mobil uygulamalar rabet görüyor sosyal anlamda.

Neden böyle oluyor anlamadım gitti. Biz bir proje ürettik. Dünyada tek. Yazımda da belirtim. Biz face benzeri site açmadık. Yüzlerce site açıyoruz.

Gittigidiyorun benzerini bile açacağız.

Lütfen ama lütfen projeyi anlayınız artık. Kaç site ye konuyu yazdım. Biz face benzeri site açmadık. Biz bir proje geliştirdik. Anlayın artık.

Bize güvenen yüzde 10 var. Yani her yüz kişiden 10u aramıza katılıyor. diğer sitelerimizde yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Google aramalarından her geçen gün sitelerimize giren kişi saysı çoğalıyor.

Çok iyi niyetli kaliteli bir proje umarım desteklersiniz. Saygılarımla.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Düşünceleriniz için teşekkürler. Yine yanlış noktadan eleştiriyorsunuz. İşte bu yüzden üye olmanız gerekli ki ağır eleştiriler yapabilesiniz.

Bu bir projedir. Bizim bir tek sitemiz yok. Alışveriş sitemiz, oyun sitemiz, film, sitemiz, haber sitemiz, sözlük sitemiz şimdiden oluşmaya başladı.

Biz facebook ile aşık atmaya çıkmadık. 100 bin kişi birlik oluşturmaya yüzlerce piyasada olan sitelerin ortağı olmaya çıktık.

Lütfen bu konuya odaklanalım. Doğum sancılarında normal olarak kabul ediyorum.

Ancak herşey ilk adımla başlar. Facebook ilk zamanlar ne idi ne oldu. Google ve facebook 1 kişi ile başladı.

Destek olacak zengin birilerini buldular yürüdüler gittiler.

Ben ateşi yaktım ve bu ateş büyümeye başladı.

Tekrar ediyorum biz facebook benzeri bir sitede sadece toplanıyoruz. Toplandığımız site bile facebook un yaptığı herşeyi yapar üstüne 250 özellik daha koyar.

Yaptığımız işler anlayacağınız kalitelidir. Saygılarımla.

Proje uzun soluklu kaliteli bir projedir.

Aslında yazımda herşeyi belirtmiştim. 100 bin kişinin toplanması imkansıza yakın bir olay. Bizlere kızmayın. Sadece önerilerimizi sunuyoruz. Facebook'un yaptığının üzerine 250 koyarız diyorsunuz. Peki nedir bu 250 ? Madem böyle bir proje kurdunuz, madem bu kadar iddalısınız, bizlere bu özelliklerden bazılarını söyleyin. Çünkü açtığınız konuya göre, dediğim gibi şu an hayalden öteye gitmez düşündükleriniz. Diğer projelerinize girmiyorum bile. Yani neden taklit işlerle büyümek istiyorsunuz ?

Not : İyi niyetli olduğunuza inanmasam hiç yorum yapmazdım. Bu şekilde cevaplayın lütfen.

Neden böyle oluyor anlamadım gitti. Biz bir proje ürettik. Dünyada tek. Yazımda da belirtim. Biz face benzeri site açmadık. Yüzlerce site açıyoruz.

Gittigidiyorun benzerini bile açacağız.

Lütfen ama lütfen projeyi anlayınız artık. Kaç site ye konuyu yazdım. Biz face benzeri site açmadık. Biz bir proje geliştirdik. Anlayın artık.

Bize güvenen yüzde 10 var. Yani her yüz kişiden 10u aramıza katılıyor. diğer sitelerimizde yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

Google aramalarından her geçen gün sitelerimize giren kişi saysı çoğalıyor.

Çok iyi niyetli kaliteli bir proje umarım desteklersiniz. Saygılarımla.

Tepki göstermeyin hemen. İnsanlar çekincelerini ve düşüncelerini söylüyor. Bu gibi yorumlara tepki gösteriyorsanız, işiniz çok zor onu söyleyeyim. Çünkü büyümek istiyorsanız, her türlü eleştiriye açık olmanız gerektiği gibi, bu eleştirilere cevap vermenizde gerekiyor.

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında yazımda herşeyi belirtmiştim. 100 bin kişinin toplanması imkansıza yakın bir olay. Bizlere kızmayın. Sadece önerilerimizi sunuyoruz. Facebook'un yaptığının üzerine 250 koyarız diyorsunuz. Peki nedir bu 250 ? Madem böyle bir proje kurdunuz, madem bu kadar iddalısınız, bizlere bu özelliklerden bazılarını söyleyin. Çünkü açtığınız konuya göre, dediğim gibi şu an hayalden öteye gitmez düşündükleriniz. Diğer projelerinize girmiyorum bile. Yani neden taklit işlerle büyümek istiyorsunuz ?

Not : İyi niyetli olduğunuza inanmasam hiç yorum yapmazdım. Bu şekilde cevaplayın lütfen.

Tepki göstermeyin hemen. İnsanlar çekincelerini ve düşüncelerini söylüyor. Bu gibi yorumlara tepki gösteriyorsanız, işiniz çok zor onu söyleyeyim. Çünkü büyümek istiyorsanız, her türlü eleştiriye açık olmanız gerektiği gibi, bu eleştirilere cevap vermenizde gerekiyor.

Valla haklısınız. Ancak diğer sitelerden edindiğim bir tecrübe var. Biz facebook kurmadık. Toplandığımız yer facebook benzeri.

Asıl amacımız yüzlerce kaliteli sitenin ortağı olmak. Şimdi düşünüyorum da keşke önce paramı gittigidiyor benzeri bi site açmaya harcasaydım.

100 bin kişi reklam gücümüzü kullanıp muazzam işler başarmayı düşünüyoruz.

Proje aslında basit ve imkansız değil.

Bizi facebook ile kıyaslıyorlar. Parasal yönden bu kadar güçlü bi şirket ile rekabet etmeyi asla düşünmedim şimdilik.

Nedense kıyaslanmak saçma geliyor.

Bu şeklide açtığım başlıklar hep amacından sapıyor. Olay bir tek bu siteyle sınırlı değil.

Gerçekten iyi niyetliyim ve başaracağım. İstatistikler bunu gösteriyor.

Yavaş ta olsa minik kar topu büyüyor. Saç teli ile kuyu kazıyorum. Kazmaya devam edeceğim. Saygılarımla.

Tüm bizi destekleyenlere teşekkürler.

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Android telefonlar için hopboom uygulamamız geliştiriliyor. Umarım bu yazılımda başarılı oluruz. Ailemizin üyeleri çektikleri fotoları çok rahat sitemize yükleyebilecekler.

Bu konuda şöyle bi soru yönetmek istiyorum. Foto gönderme programında nasıl bi özellik olmalı da ilgi çeksin? Bu konuda fikir beyan ederseniz sevinirim arkadaşlar?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Okuduğum yazıya oranla kısa ve net şu eleştirilerim olabilir.

• Arabanızın fiyatını söylediğinizi görünce ev lokasyonlarını ve motor markasınıda belirtseydiniz keşke demeden duramadım
  • İnsanları iknaya çalışırken asla mal varlığınızı belirtmeyiniz. Ülkemizde buna benzer çok zengin kişi örneği var isim vermek istemiyorum. Her parası olana ya da paraya ihtiyacı olmayana güvenilir diye bir şey yok.
  • İnsanlara vaadde bulunuyorsunuz. Üye olanların para kazanacağından bahsedip umut dağıtıyorsunuz. Ancak bir sözleşme ya da resmi bir ticari faaliyet belgesi var mı? Doğrusu malvarlığından çok bunlar daha fazla güven verecektir.
Madde olarak yazdığıma bakmayın. Aklımdakileri sıralamak istedim. Bunlar soruda değil aslında cevapları beni çok ilgilendirmiyor ancak siz ciddi olduğunuzu ve tarihe geçmek istediğinizi söylediğiniz için belki işinize yarayacak şeyler olabilir.

öğretmenkemal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Okuduğum yazıya oranla kısa ve net şu eleştirilerim olabilir.

• Arabanızın fiyatını söylediğinizi görünce ev lokasyonlarını ve motor markasınıda belirtseydiniz keşke demeden duramadım
  • İnsanları iknaya çalışırken asla mal varlığınızı belirtmeyiniz. Ülkemizde buna benzer çok zengin kişi örneği var isim vermek istemiyorum. Her parası olana ya da paraya ihtiyacı olmayana güvenilir diye bir şey yok.
  • İnsanlara vaadde bulunuyorsunuz. Üye olanların para kazanacağından bahsedip umut dağıtıyorsunuz. Ancak bir sözleşme ya da resmi bir ticari faaliyet belgesi var mı? Doğrusu malvarlığından çok bunlar daha fazla güven verecektir.
Madde olarak yazdığıma bakmayın. Aklımdakileri sıralamak istedim. Bunlar soruda değil aslında cevapları beni çok ilgilendirmiyor ancak siz ciddi olduğunuzu ve tarihe geçmek istediğinizi söylediğiniz için belki işinize yarayacak şeyler olabilir.

Onlarca arkadaşım, dostum, akrabam, öğrencim siteye üye. Sahtekarlık yaparsam ben onların yüzüne nasıl bakarım. Ayrıca herhangi bi sahtekarlıkta proje dağılır gider. Binlerce kişi benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunur.

Param olmuş dostum olmamış ben neylerim parayı. Zaten allaha şükür kazanıyorum.

İşte tam bu soru için kazancımı yazdım. Saygılarımla.

Sosyal Medyada Yeni Çılgınlık "Boomla" Sizde "Boomla" Çılgınlığına katılmak istiyorsanız BOOMLA Toplam Üyeler: 934 Yorumlar: 122 Özel Mesajlar: 2063 Üye Erişimleri: 1 Alt Ağlar: 0 Raporlar: 0 Arkadaşlıklar: 1757 Yeni İletiler: 2 Bugünkü Ziyaretler: 5492 Bugünkü Kayıtlar: 14 www.hopboom.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5