İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uluslar Arası Çek Kanunu Hakkında..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
geçen hafta içinde garanti bankası sağmalcılar şubesine gittim.. Tl hesabım vardı dedim birde usd hesabı açtırayım çekler bu hesabıma yatsın. Götürdüm tabi ilk defa böyle birşey ile karşılaştıkları için oraya telefon buraya telefon bir saatlik bir görüşmenin ardından çeki teslim ettim döviz hesabım açıldı ve yaklaşık 20 ytl gibi masrafı oludğunu masrafın TL hesabımdan çekileceğini söylediler. Bende tamam mühim değil. Çıktım geldim bugün öğlen saatlerinde şubeden müşteri temsilcisi aradı telefon da anlattı fakat anlamadım bende çeki almak için şubeye gittim. Dedim neden böyel oldu. Kendiside uluslar arası çek kanununda vs. Yazan maddeye göre yurt dışındaki bu firma herhangi bir nedenden ötürü 10 yıl içerisinde bu çeki bizden geri isteme hakkına sahiptir o yüzden şubemizde 10 sene boyunca böyle bir yükümlülüğü taşımıyacağı için çeki tahsil edemiyoruz... olay bundan ibaret çeki aldım bugün yarın akbank yada diğer bankalarda deniyeceğim..

Bu arada unutmadan birde şöyle bir kelam ettim ordaki kadına. Ben bunu Aylık garanti bankası pos hesabından minimum 400 milyarlık işlem gerçekleştiren firmam adına getirseydim o zaman sonuç nolurdu.. Tabiki kabul ederdik Dedi.. olay böyle bundan ibaret. Sizlerle paylaşmak istedim...

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iş yapmamak için kaytarıyor ya. afedersin s...s.. almak zorunda o çeki. nasıl almıyormuş.
yuh dedim.

illa avukatım ile mi gelmem lazım diyecektin....

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
CyberTurk' Alıntı:
Garanti Bankası haklı müşteri hattına şubeyi şikayet edin:

http://www.garanti.com.tr/hakli_musteri_hatti/sikayetim_var_form.html

son cevabınıda özellikle yazın personelin ismini biliyorsanız onuda yazın...

çok sağol bu gerçekten iyi oldu.. müşteri temsilcisini değilde oranın müdürünü bu olaydan sonra görmek isterim. Çünkü müdür yönlendirdi müşteri temsilcisini. 100 dolarlık bir çek güvensizliği yüzünden belkide yüzbinler kaybediyorlar haberleri yok... :/

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
SargeT' Alıntı:
geçen hafta içinde garanti bankası sağmalcılar şubesine gittim.. Tl hesabım vardı dedim birde usd hesabı açtırayım çekler bu hesabıma yatsın. Götürdüm tabi ilk defa böyle birşey ile karşılaştıkları için oraya telefon buraya telefon bir saatlik bir görüşmenin ardından çeki teslim ettim döviz hesabım açıldı ve yaklaşık 20 ytl gibi masrafı oludğunu masrafın TL hesabımdan çekileceğini söylediler. Bende tamam mühim değil. Çıktım geldim bugün öğlen saatlerinde şubeden müşteri temsilcisi aradı telefon da anlattı fakat anlamadım bende çeki almak için şubeye gittim. Dedim neden böyel oldu. Kendiside uluslar arası çek kanununda vs. Yazan maddeye göre yurt dışındaki bu firma herhangi bir nedenden ötürü 10 yıl içerisinde bu çeki bizden geri isteme hakkına sahiptir o yüzden şubemizde 10 sene boyunca böyle bir yükümlülüğü taşımıyacağı için çeki tahsil edemiyoruz... olay bundan ibaret çeki aldım bugün yarın akbank yada diğer bankalarda deniyeceğim..

Bu arada unutmadan birde şöyle bir kelam ettim ordaki kadına. Ben bunu Aylık garanti bankası pos hesabından minimum 400 milyarlık işlem gerçekleştiren firmam adına getirseydim o zaman sonuç nolurdu.. Tabiki kabul ederdik Dedi.. olay böyle bundan ibaret. Sizlerle paylaşmak istedim...

arkadaşın anlattığı olayın aynısı benimde başıma gelmişti ilk $ cekimde ceki verdim bir saat sonra aradılar ceki bozamayacaklarını soylediler uluslar arası cek kanununa gore cek sahibi 10 yıl icinde parasını isdeme hakkına sahipmiş aynı gunun akşamı garanti bankası haklı muşteri hattına mesaj attım ertesi gun aradıar durumu anlattım şimdi bankada goremiyorum o arkadaşı sanırım cıkardılar işden

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5