İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Unakıtanın internet sitesi

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, "Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın açtığı internet sitesinin, Maliye Bakanlığı’na ait internet sunucuları üzerinden yayın yapmasının ve sitenin künyesinde yer alan irtibat telefon numaralarının, bakanlığın Özel Kalem Müdürlüğü’ne ait olmasının" nedenlerini sordu.
Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesinde, Unakıtan’ın, "www.kemalunakitan.com.tr" adlı internet sitesi açtığını belirterek, com.tr uzantılı internet sitelerinin, ticari kuruluşlar ve şirketler için tahsis edildiğini vurguladı.
"Unakıtan bir ticari kuruluş mudur ki kendisine bu alan adı tahsis edilmiştir?" diye soran Sevigen, şunları kaydetti:
"Unakıtan’ın şahsı adına kayıtlı olan bu site, niçin Maliye Bakanlığı’na ait ns1.maliye.gov.tr ve ns2.maliye.gov.tr internet sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır? Bu durum, devletin olanaklarının kişisel çıkarlar için kullanılması değil midir?
Unakıtan’ın şahsı adına kayıtlı olan bu sitenin künyesinde yer alan irtibat telefon numaralarının, Maliye Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğü çıkmasını nasıl açıklıyorsunuz?
Kendisinin ve ailesinin adı her geçen gün bir yolsuzluk veya usulsüzlüğe karışan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı ne zaman görevden almayı düşünüyorsunuz?"

www.milliyet.com.tr

Halo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
T.C. vatandaşları isimsoyisim.com.tr şeklinde domain alabiliyorlar ki zaten.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
güzel yakalamış olayı
evet alabilirler belki ama hiç bir vatandaş ns1.maliye.gov.tr de cirit atamıyor :D

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar sizin 3-5 siteniz var host masraflarınız çokmu fazla bi devlet bakanı bunu düşünürmü?

chp liler bence artık komik oluyorlar.

unakıtanı hiç sevmem hortumcunun teki ama adama komik suçlamalar yaparak ekmeğine yağ sürüyorlar bence.

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sata' Alıntı:
sizin 3-5 siteniz var host masraflarınız çokmu fazla bi devlet bakanı bunu düşünürmü?

chp liler bence artık komik oluyorlar.

unakıtanı hiç sevmem hortumcunun teki ama adama komik suçlamalar yaparak ekmeğine yağ sürüyorlar bence.
"Unakıtan’ın şahsı adına kayıtlı olan bu site, niçin Maliye Bakanlığı’na ait ns1.maliye.gov.tr ve ns2.maliye.gov.tr internet sunucuları üzerinden yayın yapmaktadır? Bu durum, devletin olanaklarının kişisel çıkarlar için kullanılması değil midir?
kucuk yada buyuk farkeden ne Sonucta 1lira calanda hirsiz 1000 lira calanda yani kucuk buyuk farkeden ne sonucta Hirsiz

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
culpable' Alıntı:
kucuk yada buyuk farkeden ne Sonucta 1lira calanda hirsiz 1000 lira calanda yani kucuk buyuk farkeden ne sonucta Hirsiz

tamamda adam dünyaları çalmış bunlar 3 kuruşluk hostu konuşuyolar. bende diyorumki keşke bütün bakanlar sadece host çalsa yeminlen sitelerinin hostunu ben karşılarım yeterki başka bişey çalmasınlar.

SaTuRN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CHP lilerin burda bi hatası var:
"Unakıtan bir ticari kuruluş mudur ki kendisine bu alan adı tahsis edilmiştir?" diye soran Sevigen...
com.tr ticari kuruluşlara veriliyor ama artık isimsoyisim.com.tr siteleri sadece ticari kuruluşlarına değil isteyen herkese veriliyor. ticari kuruluş olması gerekmez. işten hiç anlamadıkları belli. + adam maliye bakanı bırakın o kadar hostunu kullansın benim hostumu kullanacak değilya.. hem host dediğin ayda kaç kuruşki. işinizmi yok yav...

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Komik bir konu gerçekten. Bakanı olduğu kurumun hostingini kullanması son derece normal. Bunlar ufak şeyler. Ayrıca 1 lira çalanla 1000 lira çalan hırsız arasında büyük farklar vardır. Hırsız hırsızdır yaklaşımı ile olaya bakarsak ekmek çalana 10 sene banka soyana 5 sene veririz ki büyük bir çelişki doğar.

Hükümetler kendi çevrelerindeki insanları zengin ederler. Siyasi güç maddi güç ile desteklenmezse gelip geçici olur. Bill Clinton'un 250milyon$ servetini nasıl yaptığı ortadadır. Bush'un ABD'de hangi silah üretim fabrikalarına ortak olduğu ortadadır. Dünyanın heryerinde değişmez bir kuraldır bu. Önemli olan sadece ben dememek. Halkı düşünmek. Bazı kesimlerde yapılan vegi indirimi nedeni ile farklı kesimlerin de indirim istemesi ve alamaması ile üstüne yüklendikleri bir adamdır Kemal Unakıtan. Basında çıkan haberleri umarım ki tersten okumayı öğreniriz. AKP/Kemal Unakıtan vs.. sevdiğim/saydığım kişiler değil. Hataları çok büyük vs..

Fakat soruyorum size arkadaşlar.. Bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm bakanlar, başbakanlar ve hatta milletvekilleri, cebini doldurmayan var mı? Tek isim vermeniz yeterlidir bana.

Değişen tek şey eskiden %35 siyasetçi %35 asker %20 işadamı %10 halk götürürdü. Şimdi %30 siyasetçi %30 asker %20 işadamı %20 halk oldu. :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
var
Ecevit :)
garibim. bir o aç geldi aç gidecek ( yanlış anlaşılmasın ecevitin politikalarını beğenmem ama kendisi gerçekten dürüst biri )

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bu unakıtanın Pastorize yumurta fabrikası varmış Yumurtanın sarısını ayırıyorlar Süt kutuları gibi kutuluyolar. Firmanın adı unakıtan istiyen araştırabilir. Bu fabrika kurulduktan sonra %18 den %8 e düşmüş. Kamu kurum ve kuruluşlarına bunu tüketme zorunluluğu getirilmiş yani belli bir oranda tüketeceksin demiş. Ayrıca yeni bir kanunla bu fabrika için 2.5 milyon dolar kredi almış Konuyu ben şimdi araştırıyorum. Ntv yada Cnn de izlemiştim.

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne alaka niye kullansınki.İyi o zaman bende müdürüm çalıştığım devlet bünyesinde.İşyerimin arabalarını oğluma vereyim gezsin nolacak benzinide şirketten dolduruyum.Eee hakkım deilmi?o kadar müdür olmuşum.
Doğrumu sizce
ya 1kuruşda 1000kuruşda hırsız hırsızdır

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oğluna yaptığı düğünde harcanan elektriğin bile parasını cebinden ödeyen bir cumhurbaşkanın ülkesinde yaşamaktan ne kadar gurur duyuyorsam , unakıtan ve benzerlerini onlarca yıldır bakan başbakan yapan insanlarla bir ara yaşamaktan da o kadar rahatsızlık duyuyorum.

M

MansonMr

Misafir
güzel yere parmak basmışsın pexolas

unakıtan ve diğerleri icin söylicek bir şey yok zaten.

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya adam bilgi işleme bana bi site açın demişdir sonrasını kendimi takip edecek chp artık öyle noktalardan saldırmaya başladıki gülmemek elde değil

S

Senbul

Misafir
Burada yapılan buyuk bir ayıptır.KemalAbinin diğer maharetlerinin yanında tabiki bu cok basit gorunsede sinek ufaktir ve mide bulandırır.
Kemalabinin okadar cok ayıbı varkı , mısır itjalati , pastorize yumurta ve bu yumurtanıjn vergi indirimi yapılması ; kızının telsimin devrinden once telsim yetkililerine bilgisayar ve parcalarını satmaya gitemsi ; çamlıcada sit alanına kaçak yaprıgı villalar.
Birde utanmadan cocuklarım acmı kasın diye cıkıp yırtınıyor.Tamam mutlaka cocuklarının calısmaya ihtiyacı var ama bunu milletin gozune soka soka bazı dayatmalar yaparak yaptırısan ; adamınweb sitesinin nerden yayınlnadıgına bile bakarlar.
CHP iyi yapıyor az bile yapıyor ; bir adam 350 kişinin verdiği oy ile aklanabilir ; ama peki ya halka karsı nasıl aklanacak.
kemal unakıtan binali yıldırm ve bir kac tane daha bakan ve millet vekili yuzunden elim kırılsaydıyda AKP ye oy vermeseydim diyorum.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
chp lilerin suçladığı tek yön, buradaki yazıya göre;

- kemalunakitan.com.tr
- ns1.maliye.gov.tr nameserverlarina yonlendirilmesi

yani adam gidip kemalunakitan uzerine nameserver olustursa ne olacakti ?

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adamlar diyolarki " bakın adam maliyeti en düşük olay için bile devleti sömürüyor Varın siz hesaplayın gerisini " demek istiyolar bence Bide bazı arkadaşlar yazmışlar yok işte nolcak felan altı üstü bi host ne kadar tutabilir ki bende soruyorum yıllık 100 milyon 200 milyon için devleti soyan adamdan ne hayır gelir. Yarın bu adam para için vatanını satmaz mı ? Bugün 18 mart açın izleyin Tv ları adamlar pamuk yarabezini kaynatıp kaynatıp tekrar kullanmışlar. Böyle vatan severlerin torunlarına böyle şeyler yakışıyormu. Ayrıca bu yazıları okuyunca gerçekten çok kötü oldum. Adam diyor ki resmen nolcak 1 lira felan Yazıklar olsun öyle düşünenlerin kansız olduğunu düşünüyorum. Bugünkü halimizin bu tip hayvanlar yüzünden olduğunu ayrıca devlet deniz yemiyen keriz diyenler kendi kerizliklerini gösterdiklerini Kısacası Allah belalarını versin. Gün yüzü göremesinler bu dünyada ve öteki dünyada

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu kadar saçma birşey için meclise önerge sunuyorlar.Allahım biz sizi boş işlerle uğraşın yada kavga edin diye değil millete hizmet edin diye seçtik.O chpli milletvekilide şimdi birşey yaptım sanıyordur.Kemal unakıtanıda hiç sevmem.Bilmiyorum artık hani böyle birşeyden haberi var mıdır?varsa garip ne diyeyim.Bana göre bu milletvekillerinin ikisinede yazıklar olsun çünkü boşa maaş alıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5