İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

unexpectedly closed network connection problem

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;
ssh ile bağlanmaya calistiğimda söyle bir yanit ile karsilasiyorum problem nedir ?

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sshd_config de UseDNS kısmını bulup yes olarak değişirt datacentera bir de öyle dene kendi bilgisayarındaki firewallda buna engel oluyor olabilir

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
ArkadaSYeri' Alıntı:
Merhaba;
ssh ile bağlanmaya calistiğimda söyle bir yanit ile karsilasiyorum problem nedir ?

Olasiliklar:
1. Karsi taraftaki ssh daemon calismiyor olabilie
2. ssh daemon in dinledigi port ile senin kullandigin programin port numaralari ayni olmayabilir
3. Karsidaki makina senin IP ni bloke etmis (iptables blokesi gibi) olabilir
4. Firewall kullaniyorsan, port ayarlarini yapmamis olabilirsin (port forwarding)
5. Bazen baglanti hizi cok az oldugunda, yada server cok yogun oldugunda olabilir.
6. Bunlarin disinda daha pekcok neden olabilir...

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Windows XP SP2 Kullaniyorum ..
makinanin isletim sistemi linux , daha once böyle bir sikinti yok ayrica kendi bilgisayarimda firewall yok diğer farkli bir makinaya gayet normal bir sekilde login oluyorum fakat bunda.. direk bu cikiyor ,

okan bilgin icin cok tskler simdi birde ona bakiyorum insallah düzelir :)

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
Olasiliklar:
1. Karsi taraftaki ssh daemon calismiyor olabilie
2. ssh daemon in dinledigi port ile senin kullandigin programin port numaralari ayni olmayabilir
3. Karsidaki makina senin IP ni bloke etmis (iptables blokesi gibi) olabilir
4. Firewall kullaniyorsan, port ayarlarini yapmamis olabilirsin (port forwarding)
5. Bazen baglanti hizi cok az oldugunda, yada server cok yogun oldugunda olabilir.
6. Bunlarin disinda daha pekcok neden olabilir...

4. Maddeden Olamaz cunku firewall yok ,
5. maddede olmadiğini dusunuyorum , bağlantim gayet iyi ve diğer bir makinaya gayet rahat bir sekilde giriyor , diğer olasiliklar olabilir kontrol edeyim bilgiler icin cok tskler..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5