İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üniversiteler Hakkında

Metehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar merhaba, uzun ve oldukça stresli bir yıl sonunda iyi kötü bir sonuç alıyorum. Şimdi tercih zamanına kadar düşünmek kalıyor bana. Okuduğunuz üniversiteler hakkında bilgilerinize ihtiyacım olacak.

Önceliği Hukuk Fakültesine veriyorum. Tutmama ihtimali var. (Konya Hukuk okuyan veya mezunu varsa bilgi alabilirim.)

Daha sonra İşletme geliyor. (Dokuz Eylül İşletme Fakültesi - İngilizce okuyan veya mezunu varsa bilgi alabilirim.)

Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi (herhangi bir üniversitede okuyan veya mezunu varsa bilgi alabilirim.)

Buna ek olarak Kamu Yönetimi, Maliye bölümleriyle ilgili bilgilerinize ihtiyacım var.

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Gazi Üniversitesi hakkında sana birz bilgi verebilirim.

Mesela siyasi olaylarla çok ünlü bir üniversitedir ama yıl boyunca en az olay olan üniversite dalında ödül almış bir üniversitedir bizimkisi.. Nitekim baskın olan görüşe muhalefet olmadığından pek olay olmuyor.

Eğitim Fakültesinde herhangi bir bölüm seçmeyi düşünürsen Gazi bu konuda 10 numaradır diyebilirim. Hukuk fakültesi de iyidir eğer tutarsa yazmanı öneririm.

Metehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gazi Fakültesi için İktisadi ve İdare Bilimler Fakültesi/İşletme bölümü hakkında bilgine ihtiyacım olabilir Freeborn.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Liseden sonra okumadım ancak Siyasal Bilimler bölümünü Gazi'de okuyacaksan, Freeborn rumuzlu arkadaşın da dediği gibi baskın olan görüşe zıt bir görüşte isen başka bir üniversitede bu bölümü okumanı öneririm, ha yok o baskın olan görüşle aynı düşüncedeyim diyorsan senin o bölümü okuyacağın en iyi yer Gazi Üniversitesi.

Gaziye kesin olarak gitme işin olursa bilgim olursa yardımcı olabilirim.

Metehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Liseden sonra okumadım ancak Siyasal Bilimler bölümünü Gazi'de okuyacaksan, Freeborn rumuzlu arkadaşın da dediği gibi baskın olan görüşe zıt bir görüşte isen başka bir üniversitede bu bölümü okumanı öneririm, ha yok o baskın olan görüşle aynı düşüncedeyim diyorsan senin o bölümü okuyacağın en iyi yer Gazi Üniversitesi.

Gaziye kesin olarak gitme işin olursa bilgim olursa yardımcı olabilirim.
Ben de böyle düşünüyodum, teşekkür ederim. Gelen puana göre tercih yapacağız tabi, ama üst taraflarda Gazi Üniversitesini yazmamayı düşünüyorum.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yine de sen gaziyi oku, nickin ve avatarın diyor ki bu adam Gazi de okumalı :)

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Selçuk üniversitesinde okuyorum
Hukuk okumuyorum ama eğitimi gayet güzel.Ankara üniversitesi tabi en iyisi bu konuda.Yabancı dil eğitimi yok.Yani bildiğim lise dzeyinde 1 sene var sadece ingilizce.
Puanın belli olur da eğer konya hukuk yazmayı düşünürsen bana pm at sana hukukda okuyanlardan birinin telefon numarasını veririm.
http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/

Metehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yine de sen gaziyi oku, nickin ve avatarın diyor ki bu adam Gazi de okumalı :)
:) Şöyle söyleyim, milliyetçiliğim ATATÜRK milliyetçiliği. Daha ileri gitmiyorum.

forumselcuk' Alıntı:
Selçuk üniversitesinde okuyorum
Hukuk okumuyorum ama eğitimi gayet güzel.Ankara üniversitesi tabi en iyisi bu konuda.Yabancı dil eğitimi yok.Yani bildiğim lise dzeyinde 1 sene var sadece ingilizce.
Puanın belli olur da eğer konya hukuk yazmayı düşünürsen bana pm at sana hukukda okuyanlardan birinin telefon numarasını veririm.
http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/
Teşekkür ederim. Muhtemel tutacak bir yer selçuk üni/hukuk fak. Puanlar belli olduktan sonra sana özel mesaj atayım ;)

Freeborn

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
:) Şöyle söyleyim, milliyetçiliğim ATATÜRK milliyetçiliği. Daha ileri gitmiyorum.

Teşekkür ederim. Muhtemel tutacak bir yer selçuk üni/hukuk fak. Puanlar belli olduktan sonra sana özel mesaj atayım ;)

çağatay çok güzel bir noktaya parmak basmış adın metehansa yerin GAZİ dir :)

Hocam Ben de Atatürk Milliyetçisiyim bir sorun yaşamadım. Baskın görüş öylesine öcü gibi tanıtılmış ki herkes korkuyor. Ancak üniversitenin kantinlerinin hemen hemen hepsinde Atatürk resminin önünde oturuyorlar.

Ayrıca İİBF de bu tür görüşler pek önemsenmiyor. Orada herkes kendi havasında diyebilirim. Rektörlüğün orada bir bölüm seçmeyeceğindn dolayı sorun olacagını zannetmiyorm.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Alanını bilemedim ama : ODTÜ işletme öneririm...yada ankara siyasal - ankara hukuk olabilir. Öğretmeden mezun etmedikleri için kalitelerini korurlar. Ama ders çalışmayı sevmem dersen gaziye gitmen iyi olur. arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla ortalamanız kötü olursa topluca hocaya gidilirse iyi not kötü yerine sayılıyabiliyormuş.
Gazideki ortam için sana küçük bir örnek :) :
Gaziden bi kızı yurda bırakırken kapıda çocuğun birine 10 takım elbiseli şahıs çullandı saat 23.30 sabancı yurdunun arkasındaki yurt - etrafta 5-6 öğrenci tayfası - yurt güvenliğinde 1 insan napsın - az ilerdeki güvenlik filan çağrılıyodu ben evime döndüm Yolda 15-20 kişi sloganlar - sonra duydum ki bunlar birleşmiş yurt önünde çocuk bıçaklanmış polis ekibi gelmiş filan... Sebep -> reisin eski sevgilisi bu çocukla çıkıyormuş. Pencereden kızın küfürleri de etkili olmamış.
İİBF sinde özgür üniversite adına kıpırdanmaları olsa da REKTÖRleri değişmedikçe böyle sürer - gittiğinde kızlarla ilişkilerinde dikkatli olup Küpe takarken 2 kere düşüneceksin.
Din millet vatan sevgisi değil de karı kız sevgisi ağır basıyor gibi :)

Metehan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alanım Eşit ağırlık annudora.

Açıkcası Gazi üniversitesi benim son tercihlerimi oluşturacak.

9 Eylül, Selçuk, Kadir Has (burslu) gibi üniversiteleri istiyorum. Bu üniversiteler ve fakulteleri hakkında bilgi alabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5