İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

unrealden cr nasil yapilir?

{{DELIKANLIM}}

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam simdi server alinirsa hemen unreal mi oluyor yoksa cr oluyormu veya cr nasil yapilir?

Ayrica server actinda mirc yasagi koyarsan sadece aoplar girse ve o aoplara herkese tek tek sifre verile bilirmi? Biyerde kanal kanala bir sifre veriliyordu benim bilmek istedim her aopa bir sifre verilirmi böylece baskasi aldimi belli olur kim sifresini verdini imkanlimi bu?

Evocel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam delikanlım....

Öncelikle bilgin yok ise birbir.net cesur.net horozzhost.net frop.gen.tr gibi bilgili firmalarla çalışmanı öneririm bu konuda Sana yardım edebileceğim 2-3 konu var öncelikle ssh accountu boş olur ister cr kurarsın ister unreal diyelim ki cr kurdun buna giriş e orjinal key sahibi isen şifre koyabilirsin istediğin kadar kişiye farklı farklı şifreler verebilirsin fakat Bu orjinal key ile olmaktadır orjinal keyde baya pahalı Mirc e Sınırlama koyarsın şifresiz nickler giremezler kanallara Web ten girenlere imkan sağlarsın eschat kullanıyorsan +RJj olan kanallara Eschat ile girenler giriş yapabilir irc den girenlerin nick şifrelemeleri gerekmektedir yada şöyle yapabilirsin kanallara +k koyarsın aoplarına verirsin key i webten girenlerede eschat appletine yerleştirirsin galiba delikanlim.net in sahibisin bu konuda detaylı yardım istersen [email protected] msn adresim ekleyebilrsin.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İşin kısacası Unreal den cr yapılmaz :) ikiside aynı IRCD üzerinden çalışan yazılımlar. Yani hürttiyet ve milliyet gibi. Arkadaşın da dediği gibi boş bir Ip alıp ister Unreal istersen CR kurabilirsin. Fakat Unreal free CR ise lisanlı dağıtılıyor. Tabi Türkiye'de kimse lisansına para vermiyor herkes korsan kullanıyor.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Diğer arkadaşlarında dediği gibi unreal ve conferenceroom iki ayrı ircd ve herhangi birinden, diğeri yapılamaz :)
Ayrıca eklemeden edemeyecem, günümüzde gidip cr için binlerce dolar key parası veren varsa tebrik ederim. Herşeyden öte, son 1 yıldır deli gibi irc trojan furyası var. CR ile nereye kadar müdahele edebilirsiniz? CR'nin kaynak kodları kapalıdır. Kendinize özel birşey üretemezsiniz. Fakat Unreal'de herşey farklı, kaynak kodları açık olduğundan birçok özel düzenleme yapabiliyorsunuz. Tavsiyem, her zaman unrealdir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5