İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Updated Konusuna Açıklık Getirelim !

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Updated Konusuna Açıklık Getirelim !

Birisi diyor işte arama text linke tıklanılması yeterli, birisi diyor yok tıklayınca (arama sonucunda ) çıkan sponsora da tıklamak zorunda.

Hangisi Doğru ?

(bence ilki yoksa 34$ olmazdı 3-5 günde account :D)

[edit]34 $ değil 44 $ :D

M

malatyasporlu

Misafir
hayır bak şunu söyleyeyim benim sitede anasayfada bedava sms gönder banneri var ilk başta anahtar sözcüğe sms yazdım sayfanın altındaki chat sözcüğü kazandırıyor sms kazandırmıyor baktımki chat sözcüğünün sponsorları varmış smsin yokmuş bende bannerin anahtar sözcüğünü mobile sms diye değiştirdim şimdi kazandırıyor tabii akside olabilir bu bende olan olay

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şimdi şöyle bi olay var arkadaşlar tıklamada ilk açtığı sayfa sponsorların bulunduğu sayfadır sponsor yoksa direk düz üyelerin bulunduğu sayfayı açar ve ben örneğin ceza linkine tıkladığımda... sponsor sayfasında 3 link görürürm dolayısıyla incelemek için bunlardan biri ne tıklarım diğer sayfaya geçmek aklıma gelmez dolayısıyla bu yüzden iyi para yapıyor:pPPp

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer her tıklamaya para verseydi, altta daha çok kazanmak için sponsoru olan linklere tıklayın dermiydi sence?

Z

zeynelkoc

Misafir
bilmiyorum ama bizim hesap 6 günde 45$ oldu yani sonuçta para geliyor nasıl olduğu bizi ilgilendirmez :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- zeynelkoc sitenin günlük hiti ne kadar? O parayı 1 günde kazanabilirsin adsenseden rahatlıkla..
- dikkat ederseniz gelir tablosunda, tıklama sayısı ve kazanılacak para arasında ilişki sunulmuş.. ve "Revenue share" ifadesi geçiyor, yani gelir paylaşımı.. Eğer sponsorlara tıklamazlarsa adamlar updated gelir (revenue) kazanamaz ve dolayısıyla paylaşamaz(share) :)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Zeynel yaticam dedim ama iyinet forumlarina bi göz atmadan uyuyamadim.

ploop sana katiliyorum,updated e hit göndermek önemli degil,bu updated in sponsorlarina yani reklam verenlerine ziyaretcilerimizin tiklamasi gerekiyor.Google a nasil reklam veriyorlar oda bunun gibi.Sponsorlarla anlasmisti updated tiklama basina belli bir para aliyodur,onlarda seninle paylasiyor bu parayi.Hile yapmadigimiz sürece bir sorun olacagini sanmiyorum updated icin.

Adsense nin anasayfamda cikmamasi icin robot.txt den bahsetti bir arkadasim,servere baglandim bir cok dosya var,bu robot.txt nerede olur arkadaslar.Bu konuyu bir cözebilsem baya biseyler kazanicam.% 30 perfornmarsla calisoyr sitemde adsense..

herkeze iyi geceler.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%30 performansla dediğin ne demek?
- her çıkan 100 google reklamından 30'u mu reklam içeriyor?(70'i public reklam)
- yoksa clickleme oranı mı?
(Bu arada bir parantez açmak da yarar var.. Adsense'de click oranlarını yazabilirmisiniz yasak değilse)

Z

zeynelkoc

Misafir
günlük ortalama 7000 tekilimiz var

mp3 sitesi olduğu için google kabul etmiyor yoksa sadece gösterimden o parayı kazanırız

1000 gösterim = 1 $ imiş sanırım

B

Bedavalar-Net

Misafir
her çıkan 100 google reklamından 30'u mu reklam içeriyor?Evet benim derdimde bu.Bu arada ploop özel mesaji cevaplarsan sevinirim.Yarin aksam yani cuma aksami gelince bakarim hemen.

selamlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc: o zaman updated'den başka bir çare gözükmüyor haklısın.. fakat updated'a dikkat et çok hassas adamlar direk atıyorlar:)
bedavalar-net: özel mesajı cevapladım. bence google seni sayfana updated reklamları koyduğun için protesto ediyor:)

Z

zeynelkoc

Misafir
bedavalar google dan sonra üye oldu updated a

ayrıca bende reklamlar çıkıyor sanırım sorun sende bedavalar

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
içeriğe göre reklam çıktığına göre hangisine önce hangisine sonra üye olduğunun pek bir öneminin olduğunu zannetmiyorum.. updated kelimesine ya da kodlarına filtre koymuş olabilirler.

P

Parae

Misafir
sinirlenen yok ki :) ..
Ama birarada tıkır tıkır çalışıyor adsense ve updated ;)

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1000 gösterim'e 1$ falan verdiğini zannetmiyorum adsenseın nitekim örn. bir günde 4310 gösterim olmuş 51 click $1.95 tıklamayla geçiş oranı ise tamamen farklı birşey diye biliyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5