İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Updated ve Karşılıksız Çek

R

rolfgrin

Misafir
Çek alan arkadaşlarım, tahsilata gönderip para harcayan arkadaşlarım, bugün aldığım haber sonucu updated'ın çekleri karşılıksız bıraktığını ve ödeme yapmadığını öğrendim. 11$ iade masrafı da cabası oldu bu işin.

Tercih sizin..

P

paradox

Misafir
karşılıksız çek suçtur. Yaptığın ağır bir suçlama...

Uurz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$11 ına yan sen kar$ılıksız çek olmaz.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karşılıksız çek vermek suçtur. Zannedersem amerikan yasaları bu konuda daha sıkıdır. Mecbur ödemek zorunda. Yada mahkemeye ver 10.000$ al :) Maddi ve manevi zarar verdin diye (moralim bozuldu, işlerimi aksattı filan diyerek türkiyede para alamazsın ama amerikada galiba alınabiliyor)

mavilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Updated banada ödemedi 2 çek için 56 ytl iade masraf gitti

Q

QuicK

Misafir
Bir arkadasimada aynisi oldu. Updated çeki karsiliksiz cikti. Kendisine sorabilirsiniz.. /q elmasgunes ;)

B

Bedavalar-Net

Misafir
Tam iki ay oldu benim updated hala kirmizi yazi var.100 küsür mail attim hala ses seda yok,demekki banlandim.Tüh ya... Valla ceklerin karsiliksiz cikmasina bile sasirmam artik arkadaslar.

R

rolfgrin

Misafir
Arkadaşlar, Amerikadaki bankaların yurtdışına para transferi konusundaki yasaları hakkında hiçbirimizin bilgisi yok tam olarak, ama yaptığım suçlama değil başıma gelendir.

Bankacım ile görüştüm ve yapılabilecek bir şey olmadığını söyledi.

Herşeyden kuşkulanmayı sevenler için önemle not düşeyim, çeklerim bankada duruyor, çekler kaybolmuş olsa hadi ortada üstüne yatan bir banka var deme ihtimali olur ama öyle bir durum da yok.

Çek bankaya gidiyor, karşılıksız olduğuna dair arkasına Bank of USA'den imza atılıyor ve iade ediliyor. Olay bu, benim bir suçlama yapmama gerek yok her şey ortada :)

Neyse can sağlığı diyelim daha önemli şeyler var hayatta

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
arkadaşlar açıkcası bunu tahmin ettim ve son çekimi bankaya vermedim ondan önceki çekleri tahsil etmiştim.

çekin karşılıksız çıkması suç değildir arkadaşlar o ayrıntılı bir konu. adamın o hesabı ödeyecek parası yoksa ve çeki yazdıysa çek karşılıksız olur. ancak updated büyük ihtimal çekleri ödememe kararı aldı mahkemeye versenizde elinize birşey geçmez hile vs. gibi gerekçeler ortaya sürecektir.

zaten bankaların bu 2. masrafı isteme nedeni çekin kesin masrafı olup olmadığını bilmemeleridir. bilseler o masrafı almıyorlar. mesela benden almıyorlardı çünkü defalarca çek götürmüştüm.

dediğim gibi çek karşılıksız değil ödenmemiş. bunu şöyle düşün ben çeki sana yazıyorum ancak bankaya talimat veriyorum şu çeki ödemeyin diye.

R

rolfgrin

Misafir
evet dediğinin doğru olma ihtimali çok yüksek
zaten sponsorları da yok şu anda, tahminimce gemiyi terkettiler bir süreliğine en azından

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
updated öldü arkadfaşlar artık ondan bir medet beklemeyin

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşlarin updated da bir arama yapınca hiç bir sponsor site gosterimi olmadigin farkedebilirsiniz yani iflas dir bunun adi sponsorlari terketmiş namussuz updated i sahtekar herifler ne olcak herkes anladi ne mal oldugunu bunlarin

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dün, 91 dolarlık çekimin karşılığını Ziraat Bankasından aldım. Çeki 1 ay önce vermiştim bankaya...Bir çek daha var bankada, bakalım ödeyecek mi updated..

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
ucuz yırttım uzun süre düşündüm çeki versemmi diye hatta forumda ver mecbur ödemeye dediler ama vermedim:) allah korudu walla

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben 4 ay önce bırakım halan cekimi göndericek 6 ay önceki :p 98$ gelemdi :pP gelsede yırtıp atıcam gidipte onu bandkada ugraşmayı düşünmüyorum

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
bu adamlar rum bunlardanda b beklenir. neyse.

bence yasal yola başvurabilirsiniz dicem ama kaç kişi var bu şekilde allah bilir bi sonuç alınırmı bilmem.

gerçi sırf rum olduğu için bu işin peşini bırakmamak lazım.

R

rolfgrin

Misafir
şimdi sorunu ırklara kadar taşımaya gerek yok
bunu yapan amerikalılar da var, almanlar da var ve malesef türkler de var.. o kadar büyütmeye gerek yok

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
ben sadece yapılan haksızlığı ve rumların bize açtığı tazminat davalarına karşılık peşini bırakmamak lazım dedim bunu sadece rumlar yapıyo demedim.

zaten merak etme bunlardan daha büyük kazıkları türklerden çok yedim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5