İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

upload edilen font dosyalarını kullanmak

babish

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar şimdi ben siteme ttf uzantılı font dosyalarını bi upload scriptiyle upload ettirmek istiyorum.daha sonrada bu fontu kullanarak bişey yazmak istiyorum bu nasıl olabilir aceba?bilmiyorum ama belki html kodlarıyla font tipini belirtirken font dosyasının yerini belirterek o fontla bi yazı yazdırmak mümkün olabilrimi?mesela;

<font face="Arial, Helvetica, sans-serif"> yazarken burada yeni upload ettiğim font dosyasının yerini ,/fontlar/yenifont.ttf, gibi belirtmek?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Kod:
@font-face { font-family:Yeni_font; src:url(/font/dosya.ttf); unicode-range:U+0000-007F; }
	.yeni {
		font-size: 16pt;
		font-family: Yeni_font;
	}

babish

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caesar sanırım bu verdiğin kodu css dosyasında kullanmak gerekiyo?
peki bunu css'den değilde direk <font> tagiyle yapmak mümkünmü?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hayır...
fontu browser a yüklemek için css kullanıcaksın..hatta küçük bir script ilede eklediklerini db ye yazdırıp ordan css için seçebilirsin

babish

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar çalıştıramadım ya biraz daha yardımcı olaib lirmisiniz şimdi ben şu kodu ekledim css ye

Kod:
@font-face { font-family:Chops; src:url(/font/Chops.ttf); unicode-range:U+0000-007F; }
	.yeni {
		font-size: 16px;
		font-family: Chops;
	}

sonra default.asp de denemek için herhangi bi yazıya

Kod:
<td height="89" class="yeni" ><%=reklam%></td>

bu şekilde yazıp denedim ama fontu göstermio browser.. ayrıca olabilir die windowsun font klasörünede atıp denedim fontu yin eolmadı.. biraz daha açıklayabiilirimisiniz teşekkürler...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5