İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Upload sitesi icin tavsiyelerinizi bekliyorum.

D

doLob

Misafir
turkiyede pekte yaygin olmayan ama gercekten buyuk ihtiyac olan bir dosya paylasim sistemi kurduruyorum ve bunun icin kullanici gozunden sizin goruslerinizi dinlemek istiyorum

bir paylasim sisteminden ne beklersiniz?

- 30 gun aktiflik siniri koydum
- ayni anda sinirsiz indirma imkani
- flashget DAP gibi programlari destekliyor
- Max 100mb dosya boyutu sunuyorum
- baslangicta 2 server uzerinden yayinliyacagim bu siteyi ileride 10-15 server ve daha fazlasiyla destekliyecem

birazda sizin goruslerinizi dinlemek istiyorum..

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayırlı olsun..

Bana göre forum siteleri tarafından tercih edilmen için 30 günlük sınırını belli kriterlere göre koymalısın. Mesala, 30 gün içinde 25den az inidirildyse silinsin gibi. Yoksa forum siteleri tarafından tercih edileceğini sanmam.

En çok indirilenleride kullancının tercihine göre megaupload.com'da ki ilk 100 şeklinde listelersen değer sistelere göre avantajın olur.

D

doLob

Misafir
goruslerin icin oncelikle tesekkurler

soyle birsey dusunuyorum bende bir dosya 1 kez bile yuklenmezse 30 veya 45 gun icinde o dosya silinecek yuklendigi an tekrar 30 veya 45 gunluk sure basliyacak.

ayrica kendi sitelerimdeki butun dosyalari bu sekilde verip ilk basta hit yapmak istiyorum ( elimin altinda yaklasik olarak 60.000 tekil hit bulunuyor) ama bi yandanda hitten cok kullaniciya hitap etsin istiyorum.

- listede gozuksun veya gozukmesin gibi bir secenek var
- ayrica paylasimlara sifre konulabilyor yani kullanicidan sifre isteniyor ve o dosyayi upload eden tarafindan sifre belirleniyor eger kisi o sifreyi bilmezse indiremiyor

dediginiz gibi en cok yuklenen 20 dosyayi tutmak istiyorum ve bunu haftalik veya aylik olarak sifirlamayi dusunuyorum.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım diyeceğim bu özellikleri bir tek Türkiye ip'lerine izin ver...

Ve katılıyorum 30 günlük dosya ömrü çok az.

Hayırlı olsun. Elmasgüneş'ten sonra sende girdin sektöre :) onun sistemi güzel sende elinden geleni yap. bekliyoruz

D

doLob

Misafir
cok para ve emek harciyorum bu is icin ve cokta guzel calismalar cikiyor ortaya

yakin bir tarihte cok guzel bir sistemi buradan tanitma imkanim olacak insallah

domain icin dosya.com adresine teklif verdim fakat 10.000$ gibi bir ucret istediler domaini almaktan vazgecip o parayla tanitim yapmaya karar verdim ve simdilik .us uzantili bir domainle siteyi acmayi dusunuyorum, sizce tutarmi?

30 gun icin elimden gelen arttirmayi yapacagim insallah

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklıma gelmişken ekleyeyim.

Download programlarını kullanmak için ziyaretçi üye olursa (parasız) kullanıcı profiline göre reklam alman, newsletter sponsoru bulman kolaylaşır.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Edit olmadığı için arka arkaya mesaj atıyorum :|

Hizmet iyi olduktan sonra uzantı önemli değil. dosya.com için leasing planları var mı diye sormanı öneririm.

D

doLob

Misafir
aslinda sunu belirtmeliyim hicbir sekilde maddi bir kaygim yok bu isten

sadece turk interneti icin yararli bir calisma olsun istiyorum ve bu dusunceylede direk amaca hizmet eden dosya.com olsun istedim ama sahibi turk internetinin gelisip guzel calismalar kazanmasi yerine domaini bos bos bekletmeyi tercih etti.. benim dusuncem boyle domainleri bos bos yatiracagimiza ulkeye hizmet edecek projelerde kullanmak bu konu cok uzdu beni

D

doLob

Misafir
direk com olsun isterdim sonucta herkesin aklinda kalan uzanti bu ama bende sizin gibi kaliteli hizmet olduktan sonra domainin pek onemli olmiyacagini dusunuyorum..

leasing icin hicbir konusma olmadi cunku sahibi direk 10.000$ deyip kestirdi

D

doLob

Misafir
fenerli' Alıntı:
bu tür bir proje için leasing olmaz

sanırım artık w* ve mp3 paylaşımın adresi bu tür siteler olacak

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Ahemenpaylas.com+rar&meta=

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site%3Ahemenpaylas.com+.zip&meta=
bunu dediginiz iyi oldu aciklamayi unutmusum

scriptte ayrica "report abuse/yasak dosya bildir" butonu bulunmaktadir

yani illegal bir dosya gordugunuzde bu butona basarak direk editorlerin incelemesini sagliyabileceksiniz.

C

Cobra

Misafir
.us uzantılı domain ile açmamanı tavsiye ediyorum. Türk sitesi türkçe site ve türk kullanıcılara hizmet verecek.. Com net org daha uygun olur.
Ayrıca sana tavsiyem tanıtım felan hikaye.. Büyük 3-5 forumla anlaş. Bi miktar para ver (1-2 bin dolar civarı) sadece senin sistemi kullandırtsınlar sitelerinde, diğerlerini yasaklasınlar. Sadece 30 günde tüm dünya biliyor olur siteni :) Ayrıca sırf adsense den harcayacağın paranın 3-4 katını ilk aydan itibaren kazanmaya başlayabilirsin

Allah kolaylık versin..

D

doLob

Misafir
.us icin bende bunu dusundum hatta gen.tr alayim dedim ama belli olmaz nic.tr yarin birgun kapatir basima is almak istemedim

dedigim gibi dosya.com un sahibiylede iletisime gectim ama olumlu bir yanit alamadim .net .org sahibi bizi duyuyorsa onlarda tekliflerini ozel mesajla iletebilirler

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
dolob valla hayırlı olsun arkadaşım.GErçekden de çok güzel bir proje. bende iki domainle denedim bunu açıckası.Sadece denem içindi.Kendi forum dosyalarımı yüklüyordum www.worldupload.com / www.turkupload.com ve gerçekden de süper hit v.s. aldım.Bence maddi reklama bile gerek yok.Ben kendi forumuma iki mp3 yükledim ve bir çok yerde gördüm.En çok dikkat etmen gereken şey sanırım indirme sınırı olmaması olmalıdır.Bir forumla anlaşma yolu zaten olayı tamamen kopartır :) Eminimki herşekilde tutacakdır.Gerçekden de başarılar..

C

Cobra

Misafir
beceriksiz_acemi' Alıntı:
dolob valla hayırlı olsun .GErçekden de çok güzel bir proje. bende iki domainle denedim bunu açıckası.Sadece denem içindi.Kendi forum dosyalarımı yüklüyordum www.worldupload.com / www.turkupload.com ve gerçekden de süper hit v.s. aldım.Bence maddi reklama bile gerek yok.Ben kendi forumuma iki mp3 yükledim ve bir çok yerde gördüm.En çok dikkat etmen gereken şey sanırım indirme sınırı olmaması olmalıdır.Bir forumla anlaşma yolu zaten olayı tamamen kopartır :) Eminimki herşekilde tutacakdır.Gerçekden de başarılar..

Siten çok güzel olmuş eline sağlık, ancak yüklenen linkleri direkt olarak veriyor. O çok kötü hiçbir anlamı kalmıyor olayın.. Yani 20 sn saydıktan sonra direk download adresi veriyor, adam bunu gidip forumlarda yayınlarsa senin siteye hiç uğramadan serverinden dosyaları direkt flashget le çekecek ve olan sana olacak + bi çıkarda sağlayamıcaksınız. türk paylaşım sistemlerinin hepsinde bu sorun var maalesef..

D

dejafu

Misafir
nic.tr bakkal degilki kapansın. aldıgın com.net lerden cok gen.tr com.tr web.tr ye güven.

D

doLob

Misafir
benim su sekilde bir dusuncem var

download sayfasinda bir id belirliyoruz ve ona bir pin atip pin kontrolu ile dosya downloadi saglamayi dusunuyorum. boylece direk dosya linkine tikladiginizda inmeyecek sanirim sizin bahsettiginizde bu

domain adi da www.dosya.us yakinda cok yakinda umarim tutturabiliriz :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sorun şu linki o sistemle verirsen çok uğraşdırırsın useri.Userde sevmez geçen bir müşterimin forumuna girdim.Bir anket gözüme çarpdı.Admin demişki..

Size her ay 4-5 film verip hemepaylaşa mı yükleyim yoksa 40-50 film verip rapide mi.. Sebep olarak da upload süresini izah etmiş.Ankete bakdığımda gördüğüm sonuç ilgnç hemenpaylaşdı. Sebiyse bekleme olmaması v.s. gibi etkenler..
Geçen hafta netbul müdürü ile bir görüşme yapdık.GElecek ile ilgili planlarını değerlendirdik.Arama motoru ve paylaşım sitesi düşünceleri var ve bunları yaparken 3 konuya dikkat ettiğini söyledi.Birincisi hız , ikinicisi kolaylık , üçüncüsü ise türkçe olması..

Sanırm sende hepsi olacak.Tek sorunun sa hıza kalacak.Ben google reklamı ile o sitede günde 10 dolar civarı kazanıyordum.Şu anda ara vermek zorunda kaldım, malum hosting sorunu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5