İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Url biçimlendirme doğru seo için hangisini tercih etmeliyiz.

siranel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar kafama takılan bir soru işareti var doğru olanı yapmak adına görüşlerinizi almak istedim. sizce hangisi doğru yapılandırma olacaktır.

1- koltuk_takimlari-gercek_deri-ali
2-koltuk-takimlari-gercek-deri-ali
3-ali-gercek-deri-koltuk-takimlari

alt tire boşluk yerine geçtiği için kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kaldım google kullanma diyor ama en sevdiği site vikipedia kullanıyor.
birde ali aranan bir kelime değil
ama koltuk takımları çok aranan bir kelime
gerçek deri ise daha az aranan bir kelime

Sizce doğru mantık nedir ?

ben şu anda koltuk_takimlari-gercek_deri-ali olanı tercih ediyorum ama ağırlıkta farklı bir görüş paylaşılırsa yapılandırmayı değiştireceğim.

Sistem yayında olmadığı için değişiklik yapmamın bir zararı yok.:alkış:

sefauyanik

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tire en mantıklısıdır hocam bence çünkü wordpress, vbulletin gibi çoğu scriptler - olarak yapmakta. yani onlar yaptıysa boşa yapmamıştır diye düşünüyorum.

siranel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet mantiken o peki sizce öne hangi öncelikte kelime kelmeli yazmaya başlarken. ?

sefauyanik

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet mantiken o peki sizce öne hangi öncelikte kelime kelmeli yazmaya başlarken. ?

olduğu gibi googlede insanlar nasıl aratıyorsa öyle yazın etiketlere kelimelerin yerlerini değiştirerek yazabilirsiniz. Yani devrik cümle kuracaksınız :)

Shop Uzmanı

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En güzelini soracak olursan
gercek-deri-koltuk-takimlari
ali-koltuk-takimari
koltuk-takimlari

şeklinde her konuya üç farklı hedefte sayfa oluşturman. Tabi devrik şekilde çok aratılıyorsa arkadaşın söylediği gibi alt aramaları devrik oluşturman daha iyi. Böylece üç türüde direk kelime ve alt kelime hedeflerine yönlendirmiş olursun ve yükselmen daha kolay olur. tabi bu şekilde kaç tane sayfa oluşturman lazım bilmiyorum. 100 tane konu açman gerekiyorsa direk 300e çıkmış olur. oda baya bi iş yükü demek..

BeratOzkanTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben aralarda - işaretini kullanıyorum. Bir çok sitede aynısını kullanıyor ama ne kadar doğru bilemem.

Gustobilisim

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Url nin yapısı zaten bellidir orta tire ile ayırın önemli olan içeriğin konusu, Başlık ve etiketler sayfanın link yapısını oluşturur. sayfanın baskın kelimelerini linkte kullanın.

siranel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
_ alt tire kullanımını kimse tavsiye etmiyor google bile ama vikipedia olsun google kendisi olsun kullanıyor. bende şansımı deniyeceğim ve gelişmeleri paylaşacağım.

ByWebmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Alt tire (_) kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyorum. Kelimeyi kalıp olarak aldığı için Google aramalarında anca "koltuk_takımları" yazarsan aramalarda öne çıkabilirsin. Google aramalarında kimse koltuk_takımları diye aratmıyor :)

Kelime dizilişinde öneriye gelirsek;
Bu tür aramalarda her zaman kendinizden yola çıkarak yapın derim. Yani sen Google'a girip nasıl bir arama yapıyorsan onu örnek alarak yapman gerekir. Tabi ilk kullandığın kelime her zaman önemlidir. "koltuk-takimlari-gercek-deri" yazarsan burada öne çıkabilme ihtimali "koltuk takımları" olarak belirlenecektir.

dentizm

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Sadece sıralamada yukarı çıkmak açısından düşünmeyin link yapısını, tıklama oranı da önemlidir. Daha anlaşılır url yapıları doğal olduğu için tıklama oranını artırır.

"/koltuk-modelleri-deri" yerine "/deri-koltuk-modelleri" linki bana göre daha fazla tıklama alacaktır.

aydinofficial

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bahsettiğiniz durumun artık pek etkisi kalmadı , tahmini olarak %0.08 desek yeridir. Yaptığınız doğru SEO çalışması asıl meseledir. Geride kalan sadece teferruat hocam.

gokhandmr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site.com/koltuk-takimlari

sonrasında

<h1> Koltuk Takımları </h1>

içerik içerik içerik içerik <bold>koltuk takımları</bold> içerik içerik

<h2>En İyi Koltuk Takımları Nelerdir?</h2>

içerik içerik içerik içerik içerik <bold>gerçek deri koltuk takımları</bold>

<h3>Gerçek Deri Koltuk Takımları</h3>

içerik içerik içerik <bold>gerçek deri koltuk takımları</bold> içerik içerik

<h4>Gerçek Deri Koltuk Takımları Alırken Nelere Dikkat Edlmeli</h4>

içerik içerik içerik içerik

<h5>Suni Deri Koltuk Takımları ile Gerçek Deri Koltuk Takımları Arasındaki farklar</h5>

içerk içerik içerik içerik içerik

<h6>Gerçek Deri Koltuk Takımları Nereden Alınır</h6>

içerik içerik içerik "harita" gerçek deri koltuk takımları hakkında detaylı bilgi ve satın alımları için için şu sayfamıza da göz gezdirebilirsiniz /gercek-deri-koltuk-takimlari

ben olsam böyle yapardım yani. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5