İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

URL Sorgu Cümlesi

L

Levis

Misafir
Sizin için basit gelebilir ama yeni başladığım için bana zor geliyor

baglanti.html

Kod:
<html>
<head>
</head>
<body>
<a href="http://localhost/isim.php?isim=Ozgur"> Php Scriptine Bağlantı </a>
</body>
</html>

isim.php

Kod:
<?
echo "isminiz $isim";
?>

Çalışmıyor. Neden acaba ?

( Yeri değil ama takıldıgım her yerde yeni başlık açmak istemiyorum. Msn de phpden anlayan bir kişi bile yok yani yardım alabileceğim tek yer burası. msnden yardım etmek isteyen arkadaşlar olursa çok sevinirim phpyi öğrenmeyi çok istiyorum. Günde en fazla 2-3 soru sorarım okadar başınızı şişirmem:D Şimdiden teşekkürler )

L

Levis

Misafir
Çok teşekkür edrim oruccim.

Sakıncası yoksa msn adresini verirmisin acaba takıldıgım yerde sorarım ama dediğim gibi günde en fazla 2-3 soru başını şişrmem

L

Levis

Misafir
Özgür Çaycı

PHP ve MYSQL kitabını okuyorum ama ordaki örneklerde $_GET[] i hiç kullanmamışlar.

Birde buna bakayım. Teşekkürler.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Levis' Alıntı:
Özgür Çaycı

PHP ve MYSQL kitabını okuyorum ama ordaki örneklerde $_GET[] i hiç kullanmamışlar.

Birde buna bakayım. Teşekkürler.

Eski versiyonlarda $_GET, $_POST, $_SESSION, $_COOKIE, ... bunlar yoktu.
Buyuk ihtimalle kitap eskiden yazilmis o nedenle kullanilmamis olabilir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hayir eskidende vardi $HTTP_GET_VARS $HTTP_POST_VARS olarak php oluştuğundan bu yana vardi bunlar.

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Caesar' Alıntı:
hayir eskidende vardi $HTTP_GET_VARS $HTTP_POST_VARS olarak php oluştuğundan bu yana vardi bunlar.
Sanirim iyinet $_GET, $_POST .... vb super-globallerden bahsetti. PHP 4.1.0'dan sonra turedi bu super-globaller (ve register_global = Off olarak gelmeye basladi, herkes "calismiyor" diye haykirmaya basladi). Daha once $HTTP_GET_VARS ... vb sadece cevre degiskeni (environment variable) kilikli birseydi, register_global = On geliyordu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5