İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ürüne Ait Kategori Update problemi

wtaozturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar
yapmış olduğum bir ürün listeleme scriptinin admin panelindeki ürün düzenleme sayfamda bi problemle karşılaşıyorum.

urun düzenle sayfasında güncellenebilir alanlar : urun adı, urun resimleri, urun açıklaması,
fakat bunların dışında bir de , kullanıcının ürün kategorisini de değiştirmesini istiyorum.

örneğin
bu komutlarla formdan gelen urun adı ve detayını veritabanına yazdırabiliyorum
PHP:
$urun_duzenle = mysql_query("UPDATE urunler SET baslik='$urun_adi' WHERE id='$id'");
$urun_duzenle_detay = mysql_query("UPDATE urunler SET detay='$detay' WHERE id='$id'");

fakat ürüne ait kategori id sini güncelletemiyorum
şu şekilde veritabanındaki tüm kategorilere ait bilgileri döngü ile elde ediyorum
PHP:
<?php 
echo "<select name=\"kategori\">"; 
$sor=mysql_query("select * from kategori "); 
while($yaz=mysql_fetch_array($sor)){ 
$id=$yaz['id']; 
$kat_adi=$yaz['kat_adi']; 
echo "<option value=$xid>$kat_adi</option> " ;} echo"</select>"; ?>

Ürününün kategori id sini update etmem için aşağıdaki kodu kullandım fakat ,
PHP:
$kategori_guncelle = mysql_query("UPDATE urunler SET kat_id='$id' WHERE id='$id'");
ürün id değerini 0 olarak atadı.
Kategori güncellrken kullandığım sql sorgusunda bi yanlışlık var , yardımcı olabilir misiniz.
Şimdiden Teşekkürler

emekli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kategori id yi almıyorsunuz ki !
$xid orada tanımsız.

$kat_id=$yaz['kat_id'];

echo "<option value=$kat_id>$kat_adi</option>";

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5