İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usa de şirket kurmak!

PDET

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Beyler, şu anda 2checkout ile çalışıyorum.
Ancak usa de şirket kurup verisign ile anlaşarak sattığım ürünlerde daha az komisyon ödemeyi düşünüyorum.

Şu adreste bunu uygun bir fiyata yapan şirket var. Hem adınıza şirket kuruyor hem dew banka hesabı açıyor. Ama şüphelerim var. Sizce güvenli mi. Bi yamukluk filan çıkar mı sizce?

http://www.wsr-corporation.com/en/info/delaware.html

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya akıl var mantık var allah aşkına böyle bir şey olabilirmi. seninaklın yatıyormu buna? verdiğin adrese bile bakmadım inan . çünkü bakmak bile anlamsız.
senin adına şirket açacak, banka hesabı açacak ve şirketini yönetecek taa elin amerikasında

biraz daha objektif düşünmeni tavsiye ederim

hem bak adres bile yamuk : delaware.html = DALAVERE :D

X

xkurt10

Misafir
iyi sanslar bendende adamlar seker seker herseyı yazmıs ama ac bı telefon konus bence sadece 1 banka hesabı acmak ıcın 300 dolar verme

Duzeltme:
pardon abd dısındakıler $349.00
vercekmıs
Konuyu düzenle/Sil

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuda olabilirlik mümkünse bende yardımcı olabilirim...

direk şirket açılıp açılamıyacağından emin diğilim ancak... türkiyede açıcağın şirket için amerika ofisi kurmanda vs yardımcı olabilirim... tabi banka hesabınıda ayarlıyabilirim ancak vergilerden haberin oldugunu düşünmüyorum... %12 ile %45 arasında gelirine göre değişiklik gösterir....

M

MUSTAFATURKEY

Misafir
USA'da şirket kurmak ve Türkiye'de online odeme eksiklikleri

Sayın Arkadaşlar ,
Ben Mustafa . Daha önce bu konular hakkında bilgim oldugu izin sizlere yardımcı olmak isterim . Cunku 1999'dan 2004 'e kadar USA da sirket kurmak icin cok ugrastım ve 2004 te bir tane kurabildim en nihayetinde.
Simdi kısa bilgiler vermek istiyorum sizlere :
1.Amerika'da her yabancı kendine %100 ait bir şirket kurabilir.
2.Amerika'da şirketleri avukatlar kurmaktadır. Ancan internet üzerinde sizin adınıza bu işleri yapan firmalar da bulunmaktadır. Bunlar guvenilir firmalardır ancak ucuz olup olmadıkları gorecelidir. cunku bazı avukatlar 1000 dolar yerine 2 bin dolar isteyebilir ve ayrıca işi tam düzgün yapabileceklerinin garantisi yoktur. Ayrıca Avukatlar sadece sirket kurarlar onu yonetmezler onu sizin amerika'da yonetmeniz gerekmektedir. Bu yuzden en guvenilir yol internet uzerinden bu işi takip eden ve tum alacakları ucretleri belirten firmalardır .
3.Delaware Amerika'da kucuk bir eyalettir ancak vergi avantajı ve şirketlerin kira vb gibi giderleri dusuk oldugu icin şirketler merkezlerini buraya taşımıslardır. Akıllıca bir secenektir. Şirketin nerde oldugu cok da onemli degil ilk etapta ... Bu bilgiler zaten yazacaktır ilgili web sitelerinde.
4.Turkiye'de online işlem yapacaklar için odeme almak başlıbaşına bir sorundur ve sorun olmaya devam etmektedir. Turkiye internette iki noktadan dolayı cok gerilerdedir. Birincisi bağlantı hızı ve fiyatları cok zavallı durumdadır. Ayrıca baglantı sık sık kesinti yasamaktadır. İkincisi ise online satış işlerinin belli bir buyuklugun altındaki firmalara indirgenememiş olmasıdır. Bankalarımız ellerindeki kaynakları kredi kartı gibi yuksek getiri saglayan enstrumanlara yonlendirdikleri için , online ticaretten gelecek komisyonlara itibar etmemektedirler. Bu durumda pazarın buyumesi gerekmektedir o da birkac yıl alacaktır.
5.Amerika'da sistem gerek kullanıcı sayısının coklugu gerekse bankaların sayısının coklugu nedeni ile hizmet rekabeti sebebi ile oldulça gelişmiş hatta tüm dünyadan birkac yıl öne dahi gecmiştir.
6.Amerika'da bir şirket kurup bir hesaba sahip olabilir ve onunla ilgili işlemlere devam edebilirsiniz ancak dikkat edin sattıgınız urun icin fatura kesmeniz gerekebilir. Vergi olayarı problem olabilir.

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki orada şirket kurmanın vize için avantajı olur mu?

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Grup'taki bir iki arkadas gibi bende Amerika'dayim ve kendime ait bir sirketim var. Mustafa arkadas yukarida zaman ayirip yazmis, eline saglik, fakat 2.inci ve 6.inci basliklar yanlis.
2checkout'tan Verisign'e gecmek konusuna gelince, zaten yuksek volumun yok ise hic bir karin olmaz, ustune ustluk bir de havale masrafi, gunluk kur olaylari girince zararli bile cikarsin. Detayli arastirmak gerekecek.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Delaware'de sanal bir şirket kurarsan vize açısından hiçbir yararı olmaz, yerleşik yatırım yaparsan iş adamlarına özel bir giriş çıkış vizesi var. Onda yararlanırsın.

epaprat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya akıl var mantık var allah aşkına böyle bir şey olabilirmi. seninaklın yatıyormu buna? verdiğin adrese bile bakmadım inan . çünkü bakmak bile anlamsız.
senin adına şirket açacak, banka hesabı açacak ve şirketini yönetecek taa elin amerikasında

biraz daha objektif düşünmeni tavsiye ederim

hem bak adres bile yamuk : delaware.html = DALAVERE :D

Arastirmadan hatta siteyi acmadan atmakta bana hic "objektif" gelmiyor.. ;)

Fortune 100 sirketlerinin cogu bu eyalettedir. Bunlara buyuk Turk sirketleri de dahil. Offshore cennetidir. Vergisiz. Sirket kurmak isinin ehli bir avukat tarafindan 1 gunde bitirilir. Hatta bazi araci sirketler sizin ofisiniz gibi calisir sirketinizin telefonu olur hatta adres olarak delaware deki ofisinizi gosterip oraya gelen mailleri haftada bir topluca sizin gercek adresinize yollarlar. Senelik sabit vergisi vardir oda en son $50 civari birseydi. Sirketi kurup ticari banka hesabi acabilirsiniz. Vize almaya hic bir faydasi olmaz hatta aciklayamazsaniz zarari bile olabilir :) blogcu bir ara bu yontemle sirket olmustu. Simdi ne durumda bilmiyorum. Delware'deki sirketiniz gayet yasal bir sirkettir. Hatta domain piyasasi gibi Sirket Ismi Piyasasi vardir millet sirf jenerik sirket isimlerini register edip fahis fiyatlara satarlar vs vs vs vs... Daha fazlasi icin http://www.google.com/

Delaware'de sanal bir şirket kurarsan vize açısından hiçbir yararı olmaz, yerleşik yatırım yaparsan iş adamlarına özel bir giriş çıkış vizesi var. Onda yararlanırsın.

Sanal sirket falan yok kurdugunuz sirket GAYET GERCEK VE YASAL BIR SIRKETTIR VE HER TURLU YASAL SORUMLULUK SIZE AITTIR.

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadasar, bayagi bir yanlis bilgi dolasiyor thread'de. Delaware vergisiz degil. Sadece eyalet bazinda ki income/gelir (state income) vergisi yok oda Delaware kayitli olup Delaware disinda operate eden firmalar icin. Amerika icin de satis/kazanc yapacak iseniz diger tum vergilere tabiisiniz. Uc kagit yapabilir misiniz? Tabii ki:) Damarda Turk kani var nede olsa.
Delaware en bilinen offshore cennetlerinden degil cunki bu konuda yarisacak bircok bagimsiz ada/ulke dolu. En baba offshore merkezleri Bahamalar, Bermuda, Cayman Adalari, Gibraltar, Jersey, Luxembourg, Panamadir. Tum uc kagit bu merkezler ustunden doner.
Vize almada yarari olur fakat investor/yatirimci vize kategorisindeki vizelerden herhangi biri icin olan tum sartlari yerine getirmek kaydi ile.
Yukaridada yazdigim gibi zaten dolar bazinda yuksek bir volumunuz yoksa ise yuzde bir iki kar edicem derken astari yuzunden zararli cikarsiniz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5