İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

USB 3.0 ile uçuşa hazırlanın

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Intel, HP, Microsoft, NEC, NXP Semiconductors ve Texas Instruments önderliğinde geliştirilen yeni USB standardı 3.0 ile yüksek hızlı dosya transferine hazır olun.

Saniyede 4.8 Gbit (600 MB) bilgiyi transfer edecek yeni standardın 2008 yılında hayata geçmesi bekleniyor. USB 3.0 bir önceki standart 2.0 ile uyumlu olacak. Bu teknolojiyi kullanan ürünlerin 2009 ya da 2010 yılında satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Yeni standart düşük güç tüketimine sahip olacak ve optik kablo teknolojisiyle beraber kullanılabilecek.

USB'nin farklı versiyonları bulunuyor. USB 1.1 saniyede 12 Mbit (1.5 MB), daha yeni olan USB 2.0 ise 480 Mbit (60 MB) transfer hızına sahip. USB bağlantısı özellikle dijital fotoğraf makinesi, cep telefonu, MP3 çalar, İnternet kamerası gibi ürünlerde tercih ediliyor.

Hürriyet

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya iyi güzel ama bizim şu anda kullandığımız hard diskler saniyede 600mb atabilir/alabilir miki? :D

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya iyi güzel ama bizim şu anda kullandığımız hard diskler saniyede 600mb atabilir/alabilir miki? :D

Şu an kullandığın sata diskler 300 mb/s , SCSI diskler 320 mb/s hızında. USB bunların 2 katına çıkıyorsa, bunlarda boş durmayacaktır muhtemelen :)

Ben hızlardan memnunum. Teknolojiyi küçültsünler artık. Ve kablo çöplüğünden kurtarsınlar bizi yeter.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
kac saniyede kotayı geceriz ? :eek:

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
lazım böyle şeyler kopyalayana kadar dosyaları usb'ye bekliyorum 30 dk :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Şu an kullandığın sata diskler 300 mb/s , SCSI diskler 320 mb/s hızında. USB bunların 2 katına çıkıyorsa, bunlarda boş durmayacaktır muhtemelen :)

Ben hızlardan memnunum. Teknolojiyi küçültsünler artık. Ve kablo çöplüğünden kurtarsınlar bizi yeter.

bu arada 300mb/s vaad edilen hıza raid ile ancak kavuşuluyor ;)...raid kaç bilmiyorum ama 4 adet hdd birleşimi ile ancak çıkılıyor bu hıza...umarım hdd lerde aynı doğrultuda hızlanır yoksa analog tvsi olupta digiturk seyredenlerin durumuna düşecek bu :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5