İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Usb adsl modemim var 2 bilgisayara bağlantı ?

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar merhaba birşey öğrenmek istiyorum , Evimde adsl var masaüstü bilgisayarımın usb adsl modemi var tek portlu , laptop um ile dosya alış verişi yapıyorum fakat şunu öğrenmek istiyorum usb modem ile masaüstü bilgisayarımdan internete bağlandığım zaman bağlantı ayarlarından Diğer ağ kullanıcıları interneti paylaşabilsin seçeneği var onu işaretledim fakat internet bağlantısı yapmadı benim düşündüğüm şeyi yapan varmı yada herhangi bir pratik yolu varmı bunun..

Masaüstü bilgisayarımla internete girerken aynı anda laptop dan girmek istiyorum.

M

maiL

Misafir
1 tane hub al bence adsl yi hub a bağla hub tan da istediğin kadar pc ye dağılım yapabilirsin.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ana makinada ve laptop'da ağ kurulumu yap.
Ana makinadakinde "bu makina internete direct bağlanır ağımdaki bilgisayrlar bunun üzerinden bağlansın" şeklinde bir seçenek var onu seç.
Laptop'da da "bu makina ağ geçidiyle internete bağlanır" buna benzeyen birşey var onu şeç.
Bağlantı için İnternet paylaşımını aç.
Ben bu şekilde yapmıştım bir ara.Umarım olur,kolaygelsin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5