İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

USD Para birimli çeki bozdurabilen var mı?

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşlar Mart ayında bana gönderilern USD para birimli Google adsense çekini hiçbir bankada bozduramadım. Bozduran varsa bana yardımcı olabilir mi ?

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hesabın olan bir bankaya git. usd hesabı açtırıp bu usd para birimli çekimi bozdurmak istiyorum de, miktar yüksekse bozacaklardır.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
vakıf ve ziraati den.
ben yabancı bi çekimi ziraat bankasına bozdurmuştum 30 ytl ücret almışlardı.

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4,5 sene önce iş bankası sirkeci şubesi bozuyordu.. git yine bozar. bozmak zorunda zaten.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
hesabın olan bir bankaya git. usd hesabı açtırıp bu usd para birimli çekimi bozdurmak istiyorum de, miktar yüksekse bozacaklardır.

Hesabım olan tüm bankalara gittim olmadı. Asıl almak istediğim cevap şu ''Ben usd para birimli Google Adsense çekimi şu bankanın şu şubesinde bozdurdum'' Böyle bi cevap alsam süper olacak.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
google çeki garanti bankası meşrutiyet şubesi
yapı kredi meşrutiyet şubesi
çeşitli yurtdışı çekleri ise bir çok değişik bankada bozdurdum.

bankada hesabın varsa bozmama gibi bir derdin olmamalı. bilmedikleri için bozmuyoruz diyorlar. sen genel müdürlükte kambiyo servisini aramalarını söyle , bozacaklardır.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben usd para birimli Google Adsense çekimi Akbank Bankası LEVENT şubesinde bozdurdum.

buyur kardeş istediğin cevap sanırım bu :) fakat bir iki bilgi veriyim öncelikle; bilmelisin ki çeki veriyorsun paranı en az 3-4 hafta içinde alıyorsun.Hesabını zaten onlar açıyor senin ekstra bişey sormana söylemene gerek yok 1 tane TL 1 tanede USD para biriminde hesap cüzdanın oluyor ve para yattığında gidip takır takır alıyorsun, bankanın karşısındada bi döviz bürosu var hemen orda bozdurabilirsin:):) birde webrlis 30 tl verdim demiş benden extra bir ücret falan almadılar.

buda çeki aldığıma dair bi resim eğer hesap cüzdanları da olsaydı foto çekip koyardım ama aradım bulamadım :)

bende çek için baya uğraşmıştım fena bi durum insanın canını sıkıyo o yüzden yardım etmek beni mutlu etti :) son olarak güle güle harca ;)

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süpersin müdür. Aradım o şubeyi çekin fotokopisini fax istediler sanırım bozdurableceğim. Tsk.

rica ederim ;) dediğim gibi bende o zamanlar baya bi karın ağrısı çekmiştim çok iyi bilirim o duyguyu :)

bozarlar ayrıca bozamayız falan derlerse biraz dil dök konuş vs tatlı dil ile yine bozarsın :) (ben böyle yapmadım ama şubede çalışanlar cana yakın insanlardı tatlı dili severler gibi geldi bana)

blink

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
4,5 sene önce iş bankası sirkeci şubesi bozuyordu.. git yine bozar. bozmak zorunda zaten.

Hesabım olan tüm bankalara gittim olmadı. Asıl almak istediğim cevap şu ''Ben usd para birimli Google Adsense çekimi şu bankanın şu şubesinde bozdurdum'' Böyle bi cevap alsam süper olacak.

al hocam buyur yazmıştık oysa ki?
5dk sürmüyor çek bozdurmak usd yi hemen tl ye çevirtiyodum ki bahsettiğimin üzerinden 5 sene geçiyo.. vay be ey gidi günler :)

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşlar yardımlarınız icin con tesekurler. Fakat hepsini denedim yine bozmadılar. [email protected] a mail yazdım ceki nakite dönüştüremedim eft takas isteği şeklinde. Çeki geri gönderip eft olarak almak istiyorum bu mümkün müdür ? yazdığım mail adresinden ses yok. Acaba başka maile mi yazmam gerekiyo bilen var mı ?

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yardımlarınız icin con tesekurler. Fakat hepsini denedim yine bozmadılar. [email protected] a mail yazdım ceki nakite dönüştüremedim eft takas isteği şeklinde. Çeki geri gönderip eft olarak almak istiyorum bu mümkün müdür ? yazdığım mail adresinden ses yok. Acaba başka maile mi yazmam gerekiyo bilen var mı ?

başka bi mailede atsan cevap gelir gelmez allah bilir :) sen çeki iptal ettirip eft ile almayı iste hem en iyiside bu zaten bende öyle yaptım ilk çeki bozdurduktan sonra.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar herkes bişiler yazmış ben sana kesin cevap veriyorum.

Eğer çek yabancı para biriminde ise akbank a giderek bozdurabilirsin

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Arkadaşlar herkes bişiler yazmış ben sana kesin cevap veriyorum.

Eğer çek yabancı para biriminde ise akbank a giderek bozdurabilirsin

250 euro nun altındaki yabancı birimli google adsense öeklerini bozamadıklarını soylediler

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
başka bi mailede atsan cevap gelir gelmez allah bilir :) sen çeki iptal ettirip eft ile almayı iste hem en iyiside bu zaten bende öyle yaptım ilk çeki bozdurduktan sonra.

çeki nasıl iptal ettirecem ? google hesabıma girdim ama bulamadım orda iptal etmeyi.

smpx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende bundan yaklaşık 4-5 yıl önce adsenseden 164 $ çek almıştım.
Malatya gibi bir yerde banka sayısının az olduğu bir şehir de bunu bozdurmanın baya zor olacağını düşünüyordum. 3-4 tane bankaya gittim direk bozmuyoruz dediler bende iş bankasına en son gittim. Oradaki yabancı işlemlerde bulunan bayan bunu bozabileceğini fakat 30 - 35 TL gibi bir masrafı olacağını söyledi.

Sebebini sordum neden bu kadar masrafı çok diye falan bana verdiği cevap eğer paranı hemen almak istiyorsan mecbursun yoksa arkadaşların dediği gibi 4-5 hafta beklemen gerekiyor dedi. Bende o kadar bekleyemem diyerek çeki bozdurdum. Bana 6-7 tane kağıt imzalatı bende bu kağıtlar neyin nesi bütün herşeyimi almayasınız diyerek ne olduğunu sordum imzaladığım kağıtların (türklerin her zaman yaptığı büyük bir hata okumadan imzalama bende okumdan imzalamıştım) Çeki takasa yatırıyormuşsun yani banka çeki tahsil etmeden sana kredi gibi çek miktarını veriyor çeki ankarada bulunun bankacılar bilmem ne merkezine gönderiyorlarmış çeki ordan onaylatıp kendi paralarını alıyorlarmış. Yani çek karşılıksız çıkarsa banka tekrar sana dönüp sana verdiği paranın yasal faiziyle beraber tahsil ediyormuş. Bende google gibi bir şirketin karşılıksız çek vereceği aklımın ucundan bile geçmediği için içim rahatı

Yani güzel kardeşim aslında bütün bankalar bu işlemi yapar ama hiç bir banka uğraşmak istemiyor. Yani kısacası en güzeli ve temizi EFT.... Biraz uzun oldu ama belki faydası olacağını düşünerek detaylı yazdım herkese iyi çalışmalar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi