İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üşenmedim Aradım.

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmem şaşırırmısınız bileniniz vardır elbet. Ben görünce şaşırdım. Alexanın verdiği ranke göre ilk 3 e muhtemel girebilecek siteleri araştırdım..
.::İşte ilk 3::.
1. Tıklayın
2. Tıklayın
3. Tıklayın

Şaşırtıcı değilmi :) Bunun dışında söylemek gerekirse iyinet 15binlerde tahminen türkiyenin ilk 100 sitesi arasındadır bilkent.edu.tr bile ondan geride ki türkiye internetle tanıştığında ilk 2 sene falan sadece bilkentin sayfaları vardı(neredeyse) webservis te 15bin lerde. Şaşırdım doğrusu..

B

Bedavalar-Net

Misafir
:) Ilk 3 site sasirtici degil bence. :))

http://www.alexa.com/data/details/?url=www.kanald.com.tr 5.500
http://www.alexa.com/data/details/?url=www.showtvnet.com 3.869

Arasitirirsak daha önde sitelere rastlariz heralde ama ben her zaman sunu söylüyorum Alexa ya güvenmeyin.Alexa cok ucuz hilelere bile boyun egebilen bir kurulus.Önceden firmalar yada reklam veren alexa ya bakarak reklamlarini verecegi siteleri belirliyordu ancak simdi tekil ip görmeden reklam veren kurulus kalmadi gibi birsey.Alexa nin güvenilirligi kesinlikle yok arkadaslar.

saygilar.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
alexaya güvenmeyin diyorsunuz ama birçok firma reklam verirken alexa sıralamasına da bakıyor diğer etkenlerin yanında... bende göz ardı edilmemesi gereken bir ölçüm... her ne kadar diğer ölçümlerin yanında güvenirliği düşük olsa da...

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bende OguzKagan a katiliyorum. %100 dogru degil verdigi veriler ama dogru fikir veriyor. Geneldede buyuk siralama yanlisliklari 100.000 den sonra olur. Hele ilk 1000 uc asagi bes yukari siralama dogrudur.

manyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenizden alexa toolbarı download ettirin sizde girin ilk 100 :eek:

H

Heryerdeyiz

Misafir
Galatasaray.com 68.
Kuluplere zarar veren şerefsizler...
Nedense resmi olmayanlar 100 de...

H

Heryerdeyiz

Misafir
Yani diyorumki spor kulüplerimizin .com olan adresleri bir firmaya ait ya ticari amaçla kullanıyolar bu siteler kulüpleri zarara uğratıyolar...
Bilgisiz ziyaretçilerde direk .com a girio ve burayı resmi site zannediolar...
Kazananda .com, ilk 100 de olanda .com oluyor haliyle...

E

erotika

Misafir
Arkadaşlar günümüzün en kalitesiz site değerlendirme etkenlerinden birisi de Alexa Rank'dır. Yükselebilmesi iyi hit alan birkaç sub domaininiz ile de olabileceği gibi bunların sayısının çok olası ile de olur.

Örneğin bz.tc domainine bakınız. 32 bin rankı var ve subdomain ile hosting dağıtıyor sahibi de bir Türk arkadaş. (Tanımıyorum şahsen.) Sub domain + host u Freeservers olayı ile dağıttı için sub domaini çok ve kendide sitelerinde alexa rank'ım şu.. diye yayın yapıyor alexa kodu ile.

Ayrıca bir forum düşünün. Gezenlerin en az 10 tanesinde Toolbar olsun ve bunların hepsi günde 100 syafa gösterimi yapsın, ilk 100 bin deki yeriniz garanti.

Ayrıca kendi sitenizden alexa toolbar yükletmek vs vs. de ayrıca bir artma

Bir ekleme daha: Alexa, cogu program yapımcısı firma ile anlaşmış ve programlar tarafından bilgisayarlara giriyor toolbar. Bu da Adware vs tarafından SPY olarak sayılıyor. İşte kalite :p :eek:

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5