İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Üstümüzde birşey var ama hayırlısı

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
dün annemlere gitmiştik. otrduk vs neyse kalktık eve geliyoruz bebek kucağımda birşey olmasın diye merdivenleri çok ama çok yavaş şekilde iniyorum düşmiyeyim falan diye neyse o kadar çok üstüne düşmeme rağmen son 3 merdiven kala ayağım kaydı terlik vardı ayağımda sanırım ondan tam köşeye basmışım düştüm hemen bebeğin kafasını falan tuttum biryere vurmasın diye Allahtan kızıma birşey olmadı ama belimi merdivenin kenarına vurdum şuan şişmiş ve morarmış oturamıyor yürüyemiyorum fazla. diyeceğim o ki son zamanlarda üstümüzde birşey var nazar mı desem ne desem geçen de eşim hamileyken düşmüştü merdiven ne yapıcaz bilmiyorum :( herkes çok dikkatli olsun arkdaşlar yoldan giderken olsun merdivenden inerken olsun aman dikkat edin

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Bunun nazar felan olacağını sanmıyorum, sanırım ilk bebeğiniz ALLAH bağışlasın ve güzel bir ömür nasip eylesin, ilk ler her defasında çok güzel ve çok zor dur, belki bundan önce bebekleri ancak çevrenizde görüp sadece bir iki dakikalığına sevmek için kucağınıza alıyordunuz ama şimdi öyle değil, artık tamamiyle tüm sorumluluk sizde o yüzden ilk başlarda elbette zorlanacaksınız, dünyanın en masum canlıları onları insan tutmaya kıyamıyor :)

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
hocam ben burda merdivenden düştüğümü anlattım ama :) demek istedğim elbette kızım benim için çok değerlidir tutmaya kıyamam ama ben nazara da inanırım

FERDIKUCUK

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Nazar Olma İhtimali % 90. Nazardan Korunmak icin Hocam Ayetel Kursi Okumanizi Tavsiye Ederim.Rabbim Cocgunuza Hayirli Omurler ihsan eylesin Salihelerden Olsun ins.
Gözdeğmesi (nazar) iki sebepten dolayı olur:
Biri, şiddetli düşmanlıktır. Diğeri de, bir şeyi beğenip onu güzel bulmasıdır.

Resulüllah (s.a.v.) Efendimiz şöyle buyurmaktadır:
"Gözdeğmesi hak ve gerçektir. Eğer kaderin önüne geçen bir şey olsaydı, nazar, onun önüne geçerdi." (Müslim, Abdullah b. Abbas (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)
Bu hadis-i şerifte gözdeğmesinin tesirine ve isabet etmesinin sür'atine işaret ve te'kid vardır.
Hz. Peygamber (s.a.v.) Efendimiz yine şöyle buyurmuştur:
"Allah (c.c.)'ın kaza ve kaderinden sonra benim ümmetimden ölenlerin çoğu gözdeğmesindendir." (El-Bezzâr. Câbir b. Abdullah (r.a.)'dan rivayet etmiştir.)
El-Elbânî bu hadis-i şerif için "Sahih" demiştir.
1) BİRİNCİ TEDBİR: Sabah ve akşam koruyucu dua, evrad ve zikirlere devam edilmelidir.
Onları okuyan kimseyi Allah (c.c.) nazardan muhafaza buyurur.
Okunacak sure ve dualar çoktur.
Bazıları şunlardır:
Fatiha Suresi,
Ayetü'l-Kürsî,
Felâk Suresi,
Nâs Suresi,
2) İKİNCİ TEDBİR: Nazar değmesinden korunma yollarından biri de, korktuğu ve şüphelendiği kişilerin yanında güzelliklerini teşhir etmemelidir.
Hafız el-Bağavî "Şerhü's-Sünne" eserinde anlattığına göre, Hz. Osman b. Affan (r.a.) çok güzel bir çocuk görmüştü.
Bunun üzerine, onu nazardan korumak için çocuğun velisine şöyle dedi: "Bu çocuğun çenesine siyah boya sürerek onun güzelliğini kamufle ediniz."
3) ÜÇÜNCÜ TEDBİR: Gözdeğmesinden korunma yollarından biri de, görüp beğendiği bir şey hakkında, gören kişinin bereketle dua etmesidir.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
hocam ben burda merdivenden düştüğümü anlattım ama :) demek istedğim elbette kızım benim için çok değerlidir tutmaya kıyamam ama ben nazara da inanırım

Üstadım anlatmak istediğiniz çok iyi anladım, ama genel bir söz vardır sakınılan göze çöp batar diye. Siz o merdivenleri ne kadar dikkatli inmeye çalışırsanız bir şekilde dikkatiniz dağılıyor. Buna en basit örnek sabahtan akşama kadar babamın çay ocağında çay dağıtıyorum ne zaman ben bu çayı dökmiycem desem içi içine baksam her defasında döküyorum ama ne zaman kendimi rahat hissetsem ve sürekil ona odaklanmasam gayet başarılı oluyorum bu benim analizimdir, illaki nazar vardır ama herşeyi nazara bağlamakta yersizdir. Umarım hayırlısı olur sizin için ve kazasız belasız mevlam uzun ömürler nasip eyler.

sağlıcakla.

ArtiEksi

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
evet sarget bu dediğin doğru vaslla ne kadar birşeyin üstüne düşsen o iş zorlaşıyor ya. bende çaya bakarak götürünce kesin dökerim :)

@byron asansör yok ki bizim binada yada babamların binada mecbur merdiven :s

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Geçmiş olsun!
Bel fıtığına dikkat et... Önlemini al arkadaşım...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5