İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Utanın Utanın !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben senin sunduğun bilginin doğru olmadığını kendimce bilgi ve istatistiklerle ortaya koydum, ego-kişisellik-tartışma yapmadım. Madem desteklemek, tartışmak istemiyordun neden yazdın. Kendi kafanda belirlediğin doğruya körü körüne içinden sessizce inanmaya devam edebilirsin. Burada bir tartışma ortamında bunu yazarsan cevabını alırsın, devam edip etmemek sana kalmış. Tartışma boyutunda devam etmeyeceksen de kişisel mesaj atmana lüzum yok.

Sayın arkadaşım yazdığın şu yazıyı biraz incelermisin. Bir empati yaparmısın mesela ben sana bu yazıyı yazsaydım sen bu yazıdan rahatsız olurmuydun. bu empatiyi diğer arkadaşlarımda yapabilir.
Burda 1 - karşı tarafı suçlama varmı yokmu?
2- Üstten bakma varmı yokmu?

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu mesajların sonu kötüye gidiyo. bence biraz sakinleşip forumuda düşünün...
Admin arkadaşlar umarım takip ediyolardır konuları.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Konuya ekonomik bir yorum getirdin, ben de bu boyutta BILGI-VERI-ISTATISTIK sundum, sense insan davranışlarından, karşındakilere fikirlerini konuşarak anlatmaktan filan bahsediyorsun. Konu ekonomi, eğer bu konuda konuşacak bir tezin varsa yazabilirsin, yoksa diğer konular için kendine ayrıca bir mesaj açıp orada devam edebilirsin. Sanırım yeterince açık. Suçlama-üstten bakma nerden çıktı anlayamadım. Konu hakkında devam etmeyeceksen beni quote edip burada cevap yazma, istiyorsan PM at.

Ben ekonomi tartışmak istiyorum, konu da bu yönde. Insan davranışları veya tartışma kültürü tartışmak istemiyorum, ayrıca da konu-dışı.

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herneyse ben şu cumleye takıldım yanlışsam özür dilerim
" körü körüne içinden sessizce inanmaya devam edebilirsin"
bu yüzden sizi empatiye davet ettim. ama fazla hassas olmamdan kaynaklanmış olabilir veya böyle bir kastınız yoktur umarım. yoksa size körü körüne suçluyorsunuz insanları diye yazacaktım yazmadım

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Daha önceki aynı tip bir başbakanın oğlu da Ferrari'ye binip muhabirlere düşman çatlatıyoruz gibi bir laf etmişti.
(bkz. Mazlum edebiyatını sadece mazlumken yapmak)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Benim de içimden körü körüne sessizce inandığım şeyler var. Bu ayıp birşey değil ki. Bu düşüncelerimi forumda açarsam karşıt görüşler fikir alışverişinde bulunurlar, bu da doğal. Ama şahsen sonunun fikir alışverişine dönmesini istemiyorsan yazma forumda dedim, önerim bu yöndedir hala.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samimiyetine inandım.
Gelelim ekonomiye.
Dibe vurmuş bir ekonomiyi bu seviyeye getirmek, rayına oturtmak
Enflasyonu 3 haneden teke düşürmek
borsayı 7binden 45 bine çıkarmak
Petrolun varili 2003 te 27 dolarken 70 dolardan petrol almamıza rağmen
Cumhurbaşkanının 2b yasası ve buna benzer engellemelerine rağmen
Daha ne yapsınlar
Bir gazeteci olarak bunlara çıplak gözle bakmayı ve hakkını vermeyi iyi bilirim.
Bir şeyin bir taraftan açısı darsa iyi görünmüyosa karşı taraftan muhakkak geniştir.Birde karşıdan bakmak gerek. mevhumu-muhalifi yani

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam bir gazeteci olarak tüpraş ve telekomun kârları ortada iken satış fiyatlarına da bir bakıverseniz. mesela neden bir yılda tüpraş 4-5 katı değerlenmiştir. acaba diyorum bir kaç sene daha beklenseydi(!) değeri 10 milyar eder miydi? yoksa bu sadece hükümetin ufak bir hatası (!) mı oluyor?

N

Naruto

Misafir
"SATTI MÜDAFA YOKTUR HAKK'I MUDAFA VARDIR" bu halk aynı şekilde cevap vericektir merak etmeyin çok tepede durmazsın "sayın erdoğan" öcalan şerefsizine bu şekilde hitap ettin.

Unutmasın ki bir TÜRK'ÜZ ve hiçbirşeyi unutmayız.

Gemlikli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle devletin her alanda ticaretten çekilmesinde yanayım. Özelleştirmeden yanayım. Kar eden bir kurumu "Zararına Satmak dahil" satılmasından ve siyasilerin elindeki arpalıklarının kalmamasından yanayım.
Gelelim senin meseleye arkadaşım. 10 milyar edermiydi derken orası zamanında satılsaydı 40 milyar dolar veriyolardı. Sayın Tansu çiller o kadar bastırdı satalım şu borçları ödeyelim die ama bizim ulusalcı ve milliyetçiler karşı çıktı. şimdi ise 10 milyar edermiydiyi konuşuyoruz. Telekomun ilerisi yok benim fikrimi göre
Atıyorum;Amerika deseki dünyaya uydudan internete bağlantıyı ücretsiz sağlıyoruz whilesi olan bağlansın telekomun zararı neolur. mesela?

siirvehikaye

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 milyar dolar olur muydu diye sorduğum tüpraş içindi ve ironiydi.

İlginç, devlet satsında zararına da olsa, peşkeş çekilse olur diyorsunuz. söyler misiniz, telekomun 3 yıllık kârına satılması sizi hiç rahatsız etmiyor mu? ya da yüzde 65 i 1.4 milyar dolara satılan ama iptal olduğu için sadece 1 yıl sonra 4 küsür milyar dolara satılan(hem de yüzde 55 i) tüpraşın peşkeş çekildiği gün gibi ortada iken bu durum sizde hiç mi rahatsızlık vermiyor. Sahi siz nasıl gazetecisiniz, apaçık ortada sogun var ve siz bunu destekliyorsunuz.

bu durumda iki seçenek var. Ya siz gazeteci değilsiniz, gazetede çalışan başka işlerle uğraşan birisiniz ya da hükümetin yandaşı bir gazetede çalışıyorsunuz. Başka bir izahı yok benim için. Normal bir vatandaşın bile rahatsız olacağı bir mesele de bile yanlışı savunduğunuza göre...

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türk'ler salak değildir ve iktidarın karşısında çocuk yoktur. Ne tür yolsuzlukların, ne türlü alaverelerin döndüğü apaçık ortadır. Günümüz Türkiye'sinde yükselen borsanın Hakkari'deki evinde yiyecek yemeği olmayan veyahutta o metropol İstanbul'umuzda sokaklarda yatan gençlerin bunları yapmamasına etkin değildir. Eskiden 5 kavram vardı. Zengin - Az zengin - Orta - Fakir - Az fakir. Lakin gelin görünki artık bu sadece 2 kavramdan oluşuyor Çok Zengin - Çok Fakir.. Lütfen artık bazı şeylerin farkına varın lütfen. Çevremdeki tüm büyük abilerin, ablaların bankalara kredi borçları var sanmayınki bu aileler evlerine kazandıkları parayla yemek alıp çocuklarına giysi, eşya alıyorlar. Kazanılan para doğrudan bankalara gidiyor. Soruyorum size kaç tane ülkede bu kadar çok işsiz ve fakir insan var? Madem herşey iyi güzel, ekonomi iyi nerede bu paralar?? Birileri stok yapıyor olmalı yorumlarınızı yaparken lütfen bazı şeyleri araştırarak kontrol ederek yorum yapın. Kontrolsüz güç, güç değildir. * "pirelli"

BabaPanter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"SATTI MÜDAFA YOKTUR HAKK'I MUDAFA VARDIR" bu halk aynı şekilde cevap vericektir merak etmeyin çok tepede durmazsın "sayın erdoğan" öcalan şerefsizine bu şekilde hitap ettin.

Unutmasın ki bir TÜRK'ÜZ ve hiçbirşeyi unutmayız.
Yarım ekmek dönere herşeyi unuturuz bu konuda hiç şüphen olmasın.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bence yetenek varsa neden olmasın. Başbakanın damadı olması suçmu. Türkiyenin ekonomisinin başındada bir delikanlı var ve bugüne kadar gelmiş en büyük ekonomist. gurur duydum

Babacan'la tanışmışlığın var mı? Ben tanıyorum TR 'nin en büyük ekonomisti sıfatını ona yakıştırdığını duysa sanırım seni kendisi bile kaale almazdı.

Bu "Çalık" sahibi Ahmet Çalık'tır bu tür ilişkileri seven biridir. Kendisinin Orta Asya'da nasıl büydüğünü biraz arşatırısanız hangi ülkelerin başkanlarıyla akrabalık kurduğunu anlarsanız bunun gayet normal bir çıkar ilişkisi olduğunu anlarsınız.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2003 Buğday kg Fiyatı 0,40 ytl 2 kg buğday = 1 Litre Mazot
2007 Buğday kg Fiyatı 0,35 ytl 5 kg buğday = 1 Litre Mazot

Ufak bir araştırma. Ankara Polatlı'da bulunan 9.000 çiftçi icralık ?

Şimdi bizim ülke ekonomisi düzelmiş mi oluyor.

1675 taksitle satılan buzdolabını baz alarak enflasyon hesaplanıyorsa, daha ne denebilirki.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyu açan arkadaşa ve onun zihniyetinde olanlara: Utanın Utanın !

ÖZÜR DİLİYORUZ ÇÜNKÜ...
31 Mart 2007 Cumartesi 00:06

Milliyet yazarı Metin Münir'in "Berat Albayrak Çalık'a Genel Müdür oldu" yazısının mürekkebi kurumadan yalanlandı.

Hem de ne yalanlama.. Çalık Grubu, Milliyet Gazetesi'ne gönderdiği açıklamada, Berat Albayrak'ın 1999 yılından bu yana Çalık Holding bünyesinde çalıştığını vurguladı. İşte o açıklama:

-30 Mart 2007 tarihinde, “Haydi Gözünüz Aydın” köşesinde yer alan şirketimiz Genel Müdürü Berat Albayrak’la ilgili köşe yazısındaki bazı bilgiler gerçekleri yansıtmadığı gibi, kamuoyunda olumsuz bir yönlendirmeye neden olabilecek içerik taşımaktadır.

2007 yılında Çalık Holding Genel Müdürü olarak atanan Berat Albayrak, 1999 yılından bu yana Çalık Holding bünyesinde Türkiye’de ve Amerika’da çeşitli yöneticilik görevleri üstlenmiş olup kurumumuzun gelişimine önemli katkılar sağlamıştır. Sayın Albayrak, işletme ve finans alanında Türkiye’nin ve Amerika’nın saygın üniversitelerinden lisans ve yüksek lisans derecelerine sahiptir. Berat Albayrak, eğitimi ve uluslararası iş deneyimi itibariyle, görevi konusunda gerekli yeterlilik ve yetkinliğe sahiptir. Bahsedilen yazıda, Albayrak’ın Çalık Holding bünyesindeki başarıları konusunda herhangi bir bilgi olmaksızın “iş tecrübesinin sınırlı olduğu” konusunda yönlendirici ve yanlış bir belirleme yapılmıştır. Öte yandan, söz konusu köşe yazısında belirtildiği gibi Berat Albayrak 26 yaşında değil 30 yaşındadır.

Kamuoyunun sağlıklı ve doğru bilgilendirilmesi için bu düzeltmenin aynı yerde yayınlanmasını bilgilerinize arz ederiz.

Saygılarımızla,

Çalık Holding
Kurumsal İletişim Müdürlüğü

İnternethaber'in notu:

Metin Münir'in yazısını İnternethaber'e taşıyarak biz de yanlış haberin altına imza attık. İnternet Medyası olarak yapmamız gereken, haberin doğruluğunu araştırmaktı. Bunu yapmadık ve Metin Münir'in düştüğü hataya düştük. Okurlarımızdan ve hem Albayrak ailesinden, hem de Çalık Holding'den özür diliyoruz.

Ke[R]eM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Durup dururken olduğunu kim söyledi? 2006'nın son çeyreğinden itibaren, 2007'nin sonuna kadar daha neler neler çıkacak, bunları bilmemek için aptal olmak lazım. Önümüzde bir cumhurbaşkanlığı seçimi bir de genel seçimler var. Bunlardan gayrı sebep mi lazım?

Kaldı ki, haber bir kere komple falso. Artniyet olduğu ne kadar da belli. Çalık Holding devlete mi ait? Hayır. Özel bir kuruluş. Özel bir kuruluşun başına, o kurumun yönetim kurulu kimi isterse atayabilir, değil mi? Evet. E o zaman sanane be Milliyet gazetesi, sanana be Doğan Medya Grubu? 1999 yılından beri o firmada çalışan adamı Genel Müdür olarak atamayacaklar da gelip beni mi atayacaklar? Tekrar diyorum, bu bir özel kuruluştur, yönetim kurulu başkanlığına kimi atadıkları kimseyi alakadar etmez!

Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5