İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

üye ödemesi için nasıl bir ödeme sistemi

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yurtdısında yerlesik bir kisi Türkiye'de nasıl bir ücretli üyelik sistemi izleyebilir? Türk insanı kredi kartı vermekten kaçınıyor bildiğiniz gibi. SMS ile üyelik sistemini Türkiye'de kullanan var mı? Eğer SMS ile olur derseniz sistemi nasıl kurabiliriz? Benim aklıma gelen tek çözüm bu geldi. havale için de Türkiye'de hesap açtırması lazım sanırım uzun is. en kısa yoldan nasıl çözebiliriz?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sms mantıklı zaten eger dikkat ettin isen ringofon - garantiarkadaş. vs.. gibi sistemler bile üyelik sistemini sms ile yapıyor + sms ile kolaylıkla oluyorlar.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SMS servisleri hakkında bilgisi olanlar bilgi verirse sevinirim..
Benimde, sms servisi ile üyelere ulaşmak gibi bir düşüncem var.. Ama konu hakkında bir bilgi sahibi değilim.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türk insanının harcama alıskanlıkları çok değisik yurtdısından. bu konuda benden yardım istediler, fakat kendi çevremdeki insanları düsününce ne kadar az kisinin alısveris yaptığını anladım. en basitinden lens bile almak istemiyorlar internetten daha ucuz olmasına rağmen. türkiye'de internete güven 0 gibi bir sey. fakat internete güven 0 olmasına rağmen, telefon alıskanlığı çok yoğun. 15 yasındaki çocukta bile var masallah telefon. bu yüzden telefon ile üyelik sistemi olsa sanırım daha iyi olacak. bu konuda altyapıda yardımcı olacak baska sirketler biliyor musunuz? bir de ringofon çoğu zaman telsim ile kampanya yapıyor, turkcell avea üyelikleri ilk olarak uygulamıyor. bir süre sonra sisteme ekliyor ya da eklemiyor. bütün operatörlerle çalısan bir sistem kurulmalı bana göre. ama ringofon bile zorlanıyorsa sanırım çok engel çıkartıyorlar.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
evet prosedür çok fazla yurt dışı olsa söylerim sana ama bizim turkcell telsim avea gibi şirketler zorluyor... onların müşteri hizmetleri ile direkt iletişim kurabilirsin en mantıklı çözüm budur kanımca...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sadece danısmanlık hizmeti veriyorum, onlar arar konusur gerekirse. ben sevmiyorum insan iliskisi gerektiren seylerde bulunmayı. bu tür sirketlerde çalısan 800 ytl maaslı adamlarla muhatap olmak istemiyorum. ciğeri 5 para etmez adamlar, sırf büyük kurumda çalıstıkları için gereğinden kibirli oluyorlar.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Toplu SMS servisleri değil de merak ettiğim mesala 3344 gibi servisler hakkında bilgi sahibi olan arkadaş var mı?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
haketten bilen biri varsa açıklasın, ciddi manada araştırmadım ama benimde hep aklımda olan bir konu.

örneğin ben bir ltd şirketi olarak gsm operatörlerine gitsem, aracısız 3344 gibi bir numara alabilir miyim? ve o numaraya gönderilen mesajlardan ücret alabilir miyim?

gokhan_ssl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türk insanının harcama alıskanlıkları çok değisik yurtdısından. bu konuda benden yardım istediler, fakat kendi çevremdeki insanları düsününce ne kadar az kisinin alısveris yaptığını anladım. en basitinden lens bile almak istemiyorlar internetten daha ucuz olmasına rağmen. türkiye'de internete güven 0 gibi bir sey. fakat internete güven 0 olmasına rağmen, telefon alıskanlığı çok yoğun. 15 yasındaki çocukta bile var masallah telefon. bu yüzden telefon ile üyelik sistemi olsa sanırım daha iyi olacak. bu konuda altyapıda yardımcı olacak baska sirketler biliyor musunuz? bir de ringofon çoğu zaman telsim ile kampanya yapıyor, turkcell avea üyelikleri ilk olarak uygulamıyor. bir süre sonra sisteme ekliyor ya da eklemiyor. bütün operatörlerle çalısan bir sistem kurulmalı bana göre. ama ringofon bile zorlanıyorsa sanırım çok engel çıkartıyorlar.

konu dışı;

Ben gittigidiyorda 2002 senesinden beri Sweat-Tshirt vs.vs. satıyorum işlem sayım 1362 yani senin dediğin olaya katılmıyorum %0 değil yani gerçekten ne istediğini bilen, çok bilinçli kullanıcılar var internette..Ebay desen ona keza ondada işlem sayım iyidir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu dışı;

Ben gittigidiyorda 2002 senesinden beri Sweat-Tshirt vs.vs. satıyorum işlem sayım 1362 yani senin dediğin olaya katılmıyorum %0 değil yani gerçekten ne istediğini bilen, çok bilinçli kullanıcılar var internette..Ebay desen ona keza ondada işlem sayım iyidir.
bilindik sitelere karsı öyle davranıyor olabilirler bilemem :p

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Misal 3344 gibi bir servis almak için gerekli prosedürü araştırdım biraz ama henüz ulaşamadım.
3344 gibi bir servis ile üye kayıtı icin mesala Ad - Soyad yazıp 3344'e gönderecek. Bu servis üstünden hem operatör, hemde ben üye kazandıkca para kazanacağım..

Abonelik Aylık belirli bir kontör olacak, 1 ay boyunca hangi alanda hizmetim varsa sms ile ileteceğim ve bilgilendireceğim..

Kısacası bir servis numarası hizmetinin işleyişi ve prosedürünü merak etmekteyim, cünkü önümüzde 1-2 sene icinde bu sisteme gececegim.. Ön bilgi alsam fena olmaz, hem bilgi olunca altyapımıda hazırlarım fena mı :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5