İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

uygun-değilgrafi internetin yüzde 1’i

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ABD Adalet Bakanlığı bünyesinde internette çocuk istismarı ve çocuk uygun-değilgrafisiyle ilgili yeni kanun tasarısı için yapılan bir araştırma, uygun-değilgrafinin tüm internet evrenindeki etkisini sorguluyor. Rapor için çeşitli filtre sistemleri arama motorları üzerinde denendi. Buna göre, internet servis sağlayıcısı AOL’in Mature Teen adlı filtresi Google ve MSN arama motorlarındaki uygun-değilgrafik içeriğin yüzde 91’ini filtreledi. Kimi filtrelere ise yüzde 40 civarında kaldı.

Araştırmayı yürüten University of California-Berkeley istatistik profesörü Philip B. Stark, AOL, MSN ve Yahoo’da yapılan aramaların yüzde 1.7’sinin, Google ve MSN arama motorlarındaki indekslerin de yüzde 1.1’inin uygun-değilgrafik içerikli olduğunu vurguluyor. Tüm aramaların yüzde 6’sı uygun-değilgrafik bir siteyi gösteriyor, en sık rastlanan aramalarda ise uygun-değilgrafik bulgu oranı yüzde 40.
-----------------------------------------
ya içerik fakiri türk internetinde ki yüzde ?

D

Dot Net

Misafir
beklediğim kadar çok yüksek değilmiş. tmm %1 belki çok büyük rakamlara karşılık geliyor olabilir amayıne de % 1 bence azmıs ve az olmasına sevındım. en azından cocuk ıstısmarı acısından. ve son zamanlarda cocuk uygun-değilgrafısıne karşı verılen mucadeleyı desteklıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5