İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uyku

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Beni nede çok iyi tanıyorsun :D

Fight Club'ta uyku için iki mükemmel söz vardı;

- İnsan uykusuzken; herşey, suretin suretinin sureti gibi...
- İnsan uykusuzken, ne tam uykusuz kalmayı nede uyumayı başarabilir. Gözleri açık, bilinci kapalıdır.
İnsan arkadaşlarını tanımaz mı :)

Güzel anlamlı sözler için teşekkürler.

Düzenli ve kaliteli uyku yaşam kalitesini yükseltir, büyük hastalıklara yakalanma riskini azaltır..

:harika:

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
ben çok az uyurum gece 3 4 5 de olur bazen öğlen 11 12 gibi kalkarım çokda sakin biriyim =)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Demek ki az uyku seni sinirli yapmıyor. Ne güzel. Yine de bence haftada bir gün de olsa yatıp iyice uyumak lazım.

zazagame

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet Kesinlike doğru :) Web tabanlı Oyunumu Yaparken O gece geç uyumuştum hatta hiç yatmadım Sabaha kadar.Sonra 12 gibi yattım saat 3'te kalktım.Online oyunummun yapıımna devam edeyim dedim.Biraz kod yazdım sonra yavaş yavaş odları unutmaya başladım aklıma gelmiyordu çok sinirlendim.Sonra Uyudum.Sabah diğer sabah kalktım :)

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
uyku ile ilgili bir ögrenci hikayesi anlatayım yeri gelmişken ;

Ögrecinin biri öss Sınavına hazırlanıyormuş hergün çok çalışıyormuş haddinden fazla geceleri sabahlara kadar ders çalışıyormuş zaten lisedede çok başarılı bir ögrenci imiş sınav gecesi gelmiş çatmış yarın sınav olucakmış, Sabahın 6 sına kadar çalışmış ve 2 saat uyum 8 de kalkıp sınava giderim demiş 8 kalkmış sınavın oldugu okula gitmiş okulda kimsecikler yok erken heralde daha diyip beklemiş kimseler yok sınav saati gelmiş halen kimse yok ordaki bir görevliye sınav yokmu bugün niye kimse gelmedi demiş adam biz sınavı dün yaptık demiş :D

cocuk diger günün sabahı olan 8 de kalkmış =)

anlatmak istedigim uyku düzeni çok önemli benimli her ne kadar bozuk olsada :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Webmasterlerin iyi bir uyku için yapması gereken 9 şey

Sağlık bakanlığı ve forum üyelerinin açıklamaları da baz alınarak iyinete özel hazırlanmıştır :)

Webmasterlerin iyi bir uyku için yapması gereken 9 şey

• Biliyorum, çoğumuz kahvekoliğiz, yine de uyku öncesi fazla içmemeye çalışın. (sadece kahveyi kastetmedim)

• Uyumadan önce "ne olacak bu sitenin hali" düşüncelerini kafanızdan çok uzaklara kovmaya çalışın.

• Aynı zamanda "adsenseden nasıl daha fazla kazanırım" düşüncesini de kovun ki, rüyanızda dolarlar yerine daha iç açıcı bir şeyler görün: çiçekler böcekler...

• Ara sıra bilgisayarınızdan kopun, yürüyüş, koşma ve diğer sportif aktivitelerde bulunun.

• Bilgisayarınızı kapatın, sessiz ve karanlık bir ortamda uyumaya çalışın.

• Uyuma ve kalkma saatlerinizi her gün bir düzene bağlamaya çalışın.

• Akşam yemeğini yiyin, sonra bilgisayar başında uyumadan önce ne bulduysanız yemeğe çalışmayın.

• Google'da ilk sayfaya nasıl gelinir gibisinden adrenalini yüksek, şiddetli tartışmalara girmeyin, onları sabaha bırakın.

• Sitenizin sandboxta olduğunu unutun, tüm hata ve yanlışlarınızı unutun, iyi bir uyku çekin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi