İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzak Dogu ulkesi " Japonyada yasamak "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar

japonya / osaka da yasiyoruz.. insanlar nerdensin diye sorunca japonya demek zorunda kaliyorum maglesef..
maglesef diyorum cunku yalanci durumuna dusuruluyorum yanit olarak ( he bende yenipagauredenim veya bende afrikadanim ) diye cevap almaktan biktim
yalanci gozule bakilmaktan biktim..bizim turk insaninin gitmedigi mekan kalmamis aslinda..ama inanilmiyor boyle yerlerdede turk olmasi:)
hele de japonyada inanirmisiniz bilmem.. ama bir " turk koyu " var biliyormuydunuz? hemde camisi ve okulu bile icinde bu koyun..turizim rehber dergilerinde gorduk fakat gidemedik henuz..
japonya ile alakali tum sorulara acigim..meraki olanlar bana sorabilir..

P

PeterPan

Misafir
Merhaba

Japonya ilgili genel olarak neler düşündüğünüzü söyleyebilirmisiniz?
Şu sıralar bazı yabancı ülkeleri merak ediyorum,bunlardan biri de Japonya...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PeterPan' Alıntı:
Merhaba

Japonya ilgili genel olarak neler düşündüğünüzü söyleyebilirmisiniz?
Şu sıralar bazı yabancı ülkeleri merak ediyorum,bunlardan biri de Japonya...
Merhaba
valla sunu diyeyim..japonyaya gelmeden once bircok insan gibi korkar ve sevmezdim.yasayacagim en son yer derdim:)
ama inan suanki fikrim yasayacagim tek yer'dir.. bu kadar rahat,huzurlu ve medeni bir ulke yoktur sanirim..kulturune 7 sinden 70 ne kadar hepsi bagli ayda en az 2 dini bayramlari vardir..insan haklari birinci derecede..her yerde fazlasiyla hakkini aliyorsun.tr de bir ameliyat olmaya kalksan evini dukkanini sermayeni koyarsin ortaya hatta satarsinda..burda oyle degil devlet ilk basta senden gereken ucreti aliyor,sonra odedigin tum faturalari iade postala 2 misli paran geri donuyor sana:) dusun ornegin esin dogum yapti 5 bin dolar harcadin sana 8 bin dolar geri geliyor..!!basimiza geldigi icin biliyorum:)

P

PeterPan

Misafir
Binalar

Cevabınız için teşekkürler...En çok merak ettiklerimden biri de binalar...Japonya'daki evler,binalar nasıl? Türkiye'dekiyle çok farklı mı?
Japonya'nın gidersem sevmeyeceğim diye düşündüğüm taraflarından biri insanların oldukça birbirine benziyor olması,birbirine benzeyen insanlar arasından dolaşmak nasıl birşey? :)

O

OLTA

Misafir
merhaba bende bisiy sorayım o zaman
yazları japonyada staj yapma olanağı var mı? ben de çok merak ediyorum japonyayı
veya öğrenci değişim programları var mı?

bir de japonyada handi gsm altyapısı kullanıyor 3g falanda var herhalde orda

teşekkürler...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PeterPan' Alıntı:
Cevabınız için teşekkürler...En çok merak ettiklerimden biri de binalar...Japonya'daki evler,binalar nasıl? Türkiye'dekiyle çok farklı mı?
Japonya'nın gidersem sevmeyeceğim diye düşündüğüm taraflarından biri insanların oldukça birbirine benziyor olması,birbirine benzeyen insanlar arasından dolaşmak nasıl birşey? :)
merhaba.. binalari bizim yapilarimizla tamamen zit..bizde direk uzerine beton yiginlari olur..bunlardada sadece demir..beton kesinlikle yok..temelini celik demirlerle atilir ,celik direklerle devam eder..tum govdede sadece demirle biter .ray uzerine konulur bina depremde bina sadece gider gelir..
insanlari aslinda birbirine benzedigini sanariz disaridan .ama icine girildimi tanidinmi..asla benzetemezsin..aslinda hicde benzemediklerini farkedersin. insanlarin %90 cok iyi,guler yuzlu insanlar.....ama soguk ve kotuleride yok degil ;)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OLTA' Alıntı:
merhaba bende bisiy sorayım o zaman
yazları japonyada staj yapma olanağı var mı? ben de çok merak ediyorum japonyayı
veya öğrenci değişim programları var mı?

bir de japonyada handi gsm altyapısı kullanıyor 3g falanda var herhalde orda

teşekkürler...
merhaba..yazlari derken neyi kastettigini anlamadim..ama oyle stajmis canim su isi yapmak istiyor calisayimmis yok..burda okuyorsan okuldan aldigin bir belgeyle yarim gunluk islere girebilirsin..cunku ogrenci vizen var..yabancilara is olanagi cok kisik..burda vodafone,au,J-fon gibi firmalar var..turkcell,telsim falan yok;)

P

PeterPan

Misafir
Peki Japonya'da görünüşü farklı-değişik-enteresan binalar çok var mı?
Japonya'da yiyecek olarak neler var,siz neler yiyorsunuz?Ayrıca Mcdonalds gibi yerler var mı?(Damak zevki farklı olunca tek çare Mcdonals olabiliyor da...)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PeterPan' Alıntı:
Peki Japonya'da görünüşü farklı-değişik-enteresan binalar çok var mı?
Japonya'da yiyecek olarak neler var,siz neler yiyorsunuz?Ayrıca Mcdonalds gibi yerler var mı?(Damak zevki farklı olunca tek çare Mcdonals olabiliyor da...)
japonyanin kendi farkli birakki binalari farkli olmasin:))
japonyada 2 clasik binalar var
1. cok sade ve gorkemsiz gogdelenleri
2. bakildiginda bir daha bakmamak icin kendini zor tuttugun ilginc hos binalar yani gemi gorunumde binalar,adam kafalari bacaklarila suslenmis binalar,uzay gemisi stilindeki binalar vs..
yiyecek de diger baslikta yazmistim memleket hasreti yasayanlar basliginda..
acikcasi acliktan oluyoruz diyebilirim:)
neden dersen..avrupa yemekleri,yiyecekleri,sebzeleri ve meyveleri kesinlikle yok..peynir zeytin nedir bilmezler..kasar peyniri var sadece zeytinde italyadan almanyadan gelenler sisenin dibinde 5,10 tane birseyler var iste..bak bu konuda iyi tahmin etmissin Mcdonals tek secenegimiz..karnimiz acikinca doyurabilecek tek yer.. icimiz disimiz hamburger olmus..veya italyan,meksika restaurantina gitmek zorundasin ancak onlarin yemeklerile doyabilirsin..cunku hakkattende ayni bizim damak tadimiza uygun..ehh onlarda cebi yakiyorlar:)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
hocam ozaman ben bir türk gibi soru sorayım.
elektronik fiyatları ne alemde , yani bizi kandırıyo mu adamlar? fiyat farkı çok mu?

bir de peynir , zeytin vs. yok demişsin. kendileri ne yiyo bu adamlar, pirinç-çiğ balık muabbetleri döner hep, hiç mi böyle kebabımsı dönerimsi yemekleri yok bu adamların :)

Z

zeynelkoc

Misafir
daha önce yurtdışında yaşamış biri olarak nedeme istediğinizi anlıyorum..

benim sormak istediğim bizimkilerde çine japonyaya filan gidiyorlar 1 aylığına fakat giderken yanlarında 2-3 valiz konserve alıyorlar. siz ne yiyip ne içiyorsunuz???

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zokkie' Alıntı:
hocam ozaman ben bir türk gibi soru sorayım.
elektronik fiyatları ne alemde , yani bizi kandırıyo mu adamlar? fiyat farkı çok mu?

bir de peynir , zeytin vs. yok demişsin. kendileri ne yiyo bu adamlar, pirinç-çiğ balık muabbetleri döner hep, hiç mi böyle kebabımsı dönerimsi yemekleri yok bu adamların :)
merhaba
elektronik fiyatlari burda sanildigi gibi cok ucuz degil aksine tr den 2,3 kat daha pahali..tr de aldiginiz bir pc burda iki katina aliyoruz..ornegin sifir bir pc burada 500 bin yenden basliyor ..10 bin yen suan 140 milyon olarak hesaplarsak.tl gore 5 milyari buluyor sanirim. onun icin kandirildiginizi dusunmeyin aksine tr de daha karli fiyatlara geliyor..sanirim surum toptan olarak kazaniliyor..ve sunada cok dikkat edin her mal japan mali degildir..dunyanin yarisina chin ve korea mali ihracat ediliyor genelde onlardan alin japan malindan cok cok ucuza gelir..
peynir zeytini bilmeyen memleket de peynir zeytin yenilmez haliyle:)
adamlarin 3 ogununde..pilav,yosun corbasi,salata,balik yerler
sabah dahil her ogunde ayni tarzdir..sabahlari bizim gibi bir kahvalti kulturleri yok..doner mis kebabmis bunlarin kulturunde yok..ancak avrupa ulkelerinden gelen restaurantlardan alip yerler..kendilerinde yok yani..o yuzden turk restaurantlari gozde dir burada..kendi japon yemeklerinden cok burada italya ve chin yemegi cok tutuluyor her adim basi bu iki ulke restaurantina rastlarsin..

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zeynelkoc' Alıntı:
daha önce yurtdışında yaşamış biri olarak nedeme istediğinizi anlıyorum..

benim sormak istediğim bizimkilerde çine japonyaya filan gidiyorlar 1 aylığına fakat giderken yanlarında 2-3 valiz konserve alıyorlar. siz ne yiyip ne içiyorsunuz???
merhaba
sizinkiler 1 ayligina goturdugu konserveleri biz 1 seneligine getiriyoruz:)
yani her izine gittigimizde en az 30 kilo zeytin,20 kilo peynir,salam sucuk vs.
kuru erzak,baklagiller ivir zivir en az 150 kilo yiyecek getirip burada evde,buz dolabinda stok ediyoruz..onlarda en fazla 8 ,9 ay suruyor yani 1 sene bile dayanmiyor..zaten 2 senede bir gidebiliyorsun tr'e. cunku bir kisinin ucak bileti 1.500 dolardan basliyor 13 saatlik yol ancak okadar..ama kis ve sezonsuz aylarda 700 dolara kadarda dusebiliyor ama genelde singapur dan falan aktarmali gidersen..
kisacasi bizde yanimizda giyecekten cok yiyecek getirmeye calisiyoruz.. ornegin 3 kisisen 20 kilo hakkin varsa 60 kilo ucaga veriyorsun artik iceri yanina kac kilo sokabilirsen:)) 2 sene once ben 40 kilo bagaja verdim 100 kilo ucaga soktum yoksa kalacak tek basima zor getirdim..getirmesen ac kalican 1 sene:))

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ayrica buradan islam ulkelerin marketlerinde benzeri tur yiyecekler ariyor veya turk alisveris dukkaninin internet adresinden siparis ediyoruz oda tokyoda osakaya gelene kadar kargosumus fiyatimis 1 kilo zeytin 30 milyon tl buluyor bize..ya yiyeceksin yada ruyalarinda goreceksin:))

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
walla acıdım şimdi :)
gidiyim kendime bi sucuklu tost yapiim bari :)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her aciyan sizin gibi yapiyor zaten..
bende simdii pogca yiyordum..su boregi yemek geldi icimden gideyimde yiyeyim vs. insan nefsine girip gunah kazaniliyor ;)
acimani istemem 1 senede 2 senede bir kerede olsa yiyoruz..parasizliktan degil yokluktan:)

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
espri olsun diye söylemiştim.

evde sucukta yokmuş zaten :)

S

SempatiX

Misafir
GuLSeHri bir şeYy soracaMm saNa.. seNN biLirsiNn.. Japonyada bir japon atrikatiNe göRe erzuruMm onLarın merkeziyMiş ve erzUrumu kutsaL oLarak görürLermiŞŞ bunlar... erzuruMdada bayağı japoNN turiSt görmek mümKün... bu iŞin orjiNaLi asLı efsaNesi nediRR biLir Misin ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5