İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzak Dogu ulkesi " Japonyada yasamak "

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onca senedir onca arkadasim olda daha birgun boyle bir hikaye,efsane duymadim..hicbir bilgim yok sempatix.dogru olsaydi biri bahsederdi heralde:)

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya gülşehri bir kaç soruda ben sorucam izninle ::) cunku cok merak ediyom bu uzak dogu japonya hongkong gibi ülkeleri
sanırım oralarda hayat cok pahali imiş ev kiralari felan cok yüksekmiş oylemi ? bir japon insanlari sanırım cok sakin insanlar halkın hepsi boylemidir agır hareket edip yavaş mi konuşurlar enflasyon warmi cok türk yaşiyormu japonca ögrenebildin mi ilhan mansiz sevgilieri wardi bunlarin o hala warmi :) japon kızlari nasildir vede cana yakın insanlarmidir :) oke teşkler şimdiden

S

SempatiX

Misafir
vaLLa güLşehRi benN buNu bir dergide okuduMM.. ve bir çoKk kiŞide buNu doğruLadı.. herneYse rasT geLinmemeiŞş demeKK... aMa sunU da diyebiLirimKi erzuruMda rusLardaNN sonRa japoNN turistLerin sayıSI bayaĞı fazLa... demeKkib bir gerÇekçiLiği varr...

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merakin bir hayli vazlamis soyle siralayalim bakalim..
hayat inanilmaz pahali.ornegin: ekmek burda bizim firin ekmek gibi degil dilimlenmis tost ekmegi paketin icinde 4,5,6 lik paketler var mesela bir paket ekmek 200 yen yani iki bucuk milyon..onla 2 kisi doymaz bile.. mesela meyve sebze 1 tomates 100 yen 1 milyon 300 bin lira.elma armut salatalik hepsi bu fiyatlarda tanesi..yani bir aileyi doyurmak icin haftalik market alisverisin 30 bin yen yani 350 milyon buluyor..
ev kiralarida 80 bin yenden basliyor bizimkisi 90 bin yen yani 1,5 milyari buluyor..buda normal fiyati 150,200 bin yeni geckin fiyatlar daha cok burada yani dusunsene turkiyede bir insan 1 sene kazandigini burda sadece 1 kiraya gidiyor..sukur bizim kirayi patron oduyor gerci oda odemese zaten kazandigimiz ev,bogaz faturalara giderdi..
japon insanlarin geneli cok sakin sessiz..nedenise saygidir..yoksa onlarda insan sabir biryere kadar..ama insanlarin sakin oluslarin en buyuk nedenise baska insanlara hizmet gormelerindendir..musteri veya patron o insanlarin onunde saygi durusundadir..bizim memlekette bir memur musterisinden cok sesi yukselir..biz susariz ozur dileriz karsimizdaki isletmeci veya memurlar bizi azarlar..burda asla oyle birsey olamaz saniyede isten atilir..gecen marketteyim bir adam var ciliz,eli yuzu pis fakir bir gorunuslu oyle bir bagiriyorki kasiyere kiz saniye basi ozur diliyor.hemen ustleri geldi onlarda ozur ozur adami zor susturdular..bizde olsa vay sen nasil bagirirsin beni nasil bozarsin milletin icinde diye agiz burun girersin..
burda turk cok var biz osaka'dayiz osakada az ama gifu,nagoya ve tokyoda cok fazla..hele tokyo ya yakin bir turk koyu bile varmis..camisi,okulu marketi evleri hep turkmus..
ilhan mansiz artik hic bir halt degil burada..kendinden nefret ettirdi..naz'ila ve cekip gitmesiyle..ilhan mansizin ilk geldigi gunu hatirliyorumda 7 sinden 70 ne herkes onu konusuyordu haftalarca..
japon kizlari %80 cok cirkin kurban olun bizim turk kizlarina akil desen bizde guzellik desen bizde boy pos desen bizde
kizlar safmi saf.akilsizmi akilsiz bukadarda olamaz dedirtiyorlar vallahiii......

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
desene hiç bize gore degil ne o oyle bir salatalik bir domates gideriz biz pazara bu kaca bu kaca sorar sonra üç kilo sundan dort kilo sundan :) neyse baya irşey ögrendim teşkler cevaplar için ama o türk köyüde baya ilgincmiş Türkler dünyanın herbiryanına gitmişler desene

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Benim merak ettigim birsey var. Gecen sene 1000 USD lik bir katanayi Turkiye'ye getirtme calismam oldu, fakat ordaki Japon arkadas (Hattori Hanzo degil), yok olmaz, katana silah olarak nitelendirildigi icin gumrukten cikmaz dedi. Simdi bir sekilde soyle iyi ustanin elinden cikmis orjinal katana nasil getirtebiliriz? Internette buldum fakat cogu sahte gibi geldi, yapan adamlar hakkinda da bilgi bulamadim. Var midir bir yolu?

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadasin dogru demis.. samuraylarin zamanindaki gibi her evde 1 katana yok mus artik.. simdi bir japon vatandasi bile katana almaya kalksa devletten izin belgesi..polisi hastanesi susu busu..temizlik raporun olmasi gerek..katana kildan ince jiletten keskinmis.silahla bir tutuldugu icin kolay kolay kimseye verilmiyormus ki yurt disina cikmasi kat zordur eminim..cok ugrasman gerekecek ama sanirim basarman cok zor..

P

PeterPan

Misafir
Merhaba

Japonlar Türkler hakkında neler düşünüyor?Türklerle Japonlar hep dosttur diye düşünmüşümdür ama Türkiye'de dizilerde oynayan,hatta tiyatroda da oynamış olan Ayyumi bir röportajında Japonların Türkler'i sevdiğini fakat son zamanlarda Japonya'da Türk suçluların ilk sıralarda olmasından dolayı düşüncelerinin biraz değişmeye başladığını söylemiş.Orda böyle birşey hissediyormusunuz?Gazetelerde falan Japonyadaki Türk suçlulardan bahsediyor mu?
Bir de Japonca öğrendiniz mi? :)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba
japonlar turkler hakkinda guzel seyler dusunuyorlar en azindan avrupa ulkelerinden cok cok iyi.cok seviyorlar turkleri ,kulturumuzu ve ulkemizi..
evet kendini bilmez bagzi turk vatandaslarimiz hirsizlik yapiyor..geceleri icecek makinelerini kirip para,icecekleri caliyorlarmis.ozellikle turklerin cok bulundugu yerler..samsunlular sarmis japonyayi.ve kacak olarak yasiyorlar vizesiz her isi yapiyorlar hirsizlik dahil.. hirsizlikta bulunanlarin hepside onlar..yazik japonya gibi bir ulkedede adimizi kotuye koydularya.....

S

samuray

Misafir
slm gulsehri japonyada yasiyormussun.kac senedir buradasin acaba,ben 2,5 aydir tokyodayim.internette japonyada yasayan turkleri ararken bu siteye denk geldim.yazinda okuduguma gore tokyada cok turk yasiyormus.acada bunlarin ortak bulustuklari bir dernek,lokal benzeri bir yer varmi.biraz komik ama istanbuldayken tokyoda bir turk kahvesi var diye duymustumda.acaba boyle bisey hic duydun mu

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben osakadayim tokyoya gidemedim hic o yuzden bilemem nerde toplandiklarini. tokyodaki camii ye git ordan bilgi alabilirsin ancak.turk cok varmis mutlaka toplandiklari yer vardir ama kahvehane olacagini sanmiyorum..kesinlikle bir bar veya lokal gibi biryerdedirler.ben 4 seneye giricem burda yasayali..o turk kahvesi turk koyunde vardir mutlaka ama tokyonun ortasinda bir turk kahvesinin olacagina inanmiyorum.

S

samuray

Misafir
osakada benim bir arkadasimin amcasinin turk restorani adi konak.simdi kartina baktimda nishikuymis.ben turk yemeklerini cok ozledigim icin haftaya tokyodaki bir turk restoranini gidicem.zaten biliyorsun yemek fiyatlari birbirine yakin,bu yuzden arasira turk yemekleri de yiyebiliriz.eger osakada bildigin bir yer yoksa diye adresi tam olarak yaziyorum.kurimoto kensutsu ldg.b1f minamihorie1-11-1.nishiku.osaka.tel 06-65347277,belki lazim olur

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konak mi:)) nuri beylerin yeri bizim restaurantin adi da tugra..www.tugram.com burdan istersen alirsin teli adresi yemek icin gelmek istersen..bizimkiler de restaurant isindeler zaten konakda bizim evin ilerisinde hatta ev sahiplerimiz de ayni adam:))

S

samuray

Misafir
bayagi sasirdim simdi.tabi cevredeki diger turklerle iletisimde oluyorsunuz dogal olarak.dunyanin diger ucunda insan turk gordugunde seviniyor olsa gerek.ben bu sevinci daha yasayamadim.ben nuri beyi degilde yusufu taniyorum.istanbula geldiginde arkadasim tanistirmisti.japonya hakkinda konusmustuk.bundan 2 sene once idi.yani o zamandan beri japonyaya gelmeyi istiyorum.osakaya geldigimde mutlaka ugrayacagim restorantiniza.baklavayi ozledigini yazmistiniz.restorantta baklava yokmu.tokyodaki restoranta vardi.adini belki duymussundur harem.japonyadaki en iyi turk restorani imis.gercekten dekor muthisti.guzel yapmislar.tatlilara biraz agirlik verin bence.sadece baklava vardi orda.mesela fistikli kadayif.cunku turkiyede tanidigim japonlar ve esim kadayifa bayiliyorlar.benden tavsiye.birde sen birolu da taniyorsundur.osakada yasiyordu,japonla evliydi.belki restoranta ugruyordur

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hepsini taniyoruz..bizim restaurant da baklava yok..yapilmiyor..zor ve yersiz oldugundan ugrasamiyorlar..konak bile tokyodan hazir getirtiyor..birde nazar var konagin eski ascisinin restauranti o kendi yapiyor sanirim..bizimkiler daha kolay yapilan tatlilari yapiyorlar..haremide duyduk cok cikiyor dergilere goruyoruz..surekli tokyo,osaka restaurantlari tanitimlari olur yanyana cikanlar bile oldu.baklavayi ancak tr izine gidenlerle yolluyor akrabalar:)yada konaga gidince yiyorum.

CemaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ah Ulan Ah Bende Yaşamak İsterdim JAPONYA'da .. Gitmeyi Düşünüyorum Ama Bakalım :D

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
insallah istedigin olur.zor birsey degil tabiki 1.500 $ lik bilet ve 3 aylik vize bukadar:))

CemaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:D Evet Haklısın ama Nerden Bulcaz O Kadar PArayı .. Ama Kafama Takmışım Gitcem..

S

samuray

Misafir
gulsehri merhaba,merak ettigim bir sey var.turkiyeden restorantlara yiyecek malzemesi geliyormu?bilgin varmi

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
turkiyeden direk gelen yok.ama tokyoda 1 alis veris merkezi var.internet adresu bu
http://www.baharu.com/ orda adresleride yaziyor.alir gider bakarsin tokyoda.evede restorantlarada hep ordan alis veris yapiyoruz.restorantlara gelis fiyatina evlerede 2 katina geliyor:))

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5