İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzaktan Masaüstü Bağlantısı Anlatımı

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzaktan Masaüstünüze Bağlantı Yapmak için,
(Zoom adsl için anlatıyorum. diğer markalarda da aynı yollar geçerlidir kendinize göre ayarlayabilirsiniz.)

Gerekli Olanlar :
1- Virtual Server Destekleyen Modem
2- Radmin programı

zoom adsl modemimize bağlanıyoruz.
192.168.1.1
k. adı : admin
şifre : zoomadsl

karşımıza çıkan paneldeki Advanced Setup a tıklıyoruz. Açılan Sayfada Virtual Server kısmına giriyoruz.

En alt kısımda,
Public Port : Kendi istediğiniz port (Örnek : 5001)
Private Port : Yukarıya girdiğiniz Portu burayada giriniz.
Host ip Adress : Bilgisayarınızın ip sini buraya yazacaksınız.

Daha sonra Add This Settings e tıklayın.

Şuana kadar modemimiz aracılığıyla pc mize bağlanmamız için kendimize yol yarattık.

Şimdi başka bilgisayardan Radmin programımızı çalıştırıyoruz.

Connect -> Connect To giriyoruz.
IP adresine az önce yazdığımız sizin pc nizin ip adresini yazıyoruz.
PORT kısmına belirlediğiniz portu yazıyorsunuz (5001)
Sonra Connect yapıyoruz ve karşımızda sizin kendinize ait olan pc nizin masaüstü geliyor.

Umarım güzel ve anlaşılır şekilde anlatmışımdır.
Anlayamadığınız bir yer olursa bu başlık altından sorup bilgi alabilirsiniz.

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şuan kullandığın bilgisayarı düşün ve diyelim ki istanbulda oturuyosun antalyadasın şuan ama acilen kullandığın pc den birşeyler lazım oldu.
hemen uzaktan masaüstü bağlantısıyla kendi istanbuldaki bilgisayarına bağlanıyorsun ve onu kullanıyormuş gibi istediğin işlemi tıkır tıkır yapıyorsun.
nasıl :)

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
vay anam vay daha neler duyacağız
süper olaymış bu
peki bu modem işini anlamadım ben
bende robotics wireless var mesela evde. ofistede zxyel vs..tam bilmiyorum adını..ondan var..
olurmu bu sistemle?
birde 2 bilgisayarında açık olmadı lazım sanırım

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı portları açarsan olur ve iş yeri özel bi şirket olup extra güvenlik önlemleri yoksa olur.
Bide bilgisayarım /özellikler /uzak /uzak masaüstü bağlantısı olusun gibi birşey var işaretli olacak
Bide herhangibi bir klasorde özellikler hani şu gizli dosyaları göster yazan yerde basit dosya paylaşımını kullan seçeneği işaretli olacak
Bide güvenlik duvarları kapalı olacak

bu senın cevabım

Bende cevap istiyom
bu evdeki salak telekomun verdiği loobcoom modemin giriş ipini bilen var mı?

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk defa öyle bir modem ve marka duydum. içinde kullanım klavuzu vs çıkmadı mı? yada telekomun sitesindende bakabilirsin sık sorulan sorulara yazarlar genelde. belki vardır bir ihtimal..

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites : ben bu olayı anlatırken zoom adsl modemi baz alarak anlattım. modem de olacak tek özellik virtual server oluşturma özelliği olması.
yani 2 modem arasındaki farklılık hiç önemli değil.
sendeki modem x karşıdaki modem y fark etmez.
tabi 2 bilgisayarın açık olması gerekiyor ki bağlantı sağlansın. elektrik açılmadan adsl modem ve pc de çalışmaz dimi :)

bu arada favorites ve gizlikral rep veren elleriniz dert görmesin :)

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk defa öyle bir modem ve marka duydum. içinde kullanım klavuzu vs çıkmadı mı? yada telekomun sitesindende bakabilirsin sık sorulan sorulara yazarlar genelde. belki vardır bir ihtimal..

Yok ben bayağı bir aradım bulamadım telekomda artık başka modem veriyo elimde kaldı usb den bağlanıyor zaten :)

H

hengame

Misafir
başka türlü olayı halletim ben www.logmein.com dan üyelik aldım programı kurdum süper bir sistem port açma yok ip değiştimi yok isteğim yerden pcme giriorum

B

bosco

Misafir
loopcom'mu ne boyle bir tane modem wardi 10.0.0.2 olmasi lazm kontrol panel ip'si.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ewet bu da no-ip gibi birşey sanırsama ama bu programla mstsc ile bağlanılabilir sadece ben vnc veya dameware ile bağlanmak istiyorum

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer modeme bağlanmak için ip olarak 10.0.0.2 yi kullanıyorsan
kullanıcı adı : admin
şifre : conexant
olması gerekiyor.

B

bosco

Misafir
walla modeline gore degisiyordur heralde ama benim kurcaladigimin kullanici adi admin sifresi epicrouter olmasi lazm.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok benim anlamadıgım modeme girip baktıgında varsayılan ağ geçitinin olmaması sadece ip adresi ve dns var :S

B

bosco

Misafir
ag gecidi modemin kendisi zaten. ag gecidi local bir networkten, local baska bir networke veya local olmayan networklere (internet) baglanirken kullanilan bir ozelliktir. ev ve kucuk isyerlerinde bu isi adsl modemler goruyor.

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ordan alacagım programı pc kuracaksın ve programın ayarlarından bilgisayarın her açılısında başlasın şecenegını seçeceksin böylece pc her açıldıgında üye olurken girdiğin kullanıcı adı sana atanır yani üye olurken bariskorzay.no-ip.com yazdıysan
başka bilgisayardan uzak masa üstüne bariskorzay.no-ip.com yazarak girebilirsiniz biraz karışık oldu googlede no-ip resimli anlatım yazarsan baya bi makale bulursun :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5