İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzmanlardan bir isteğim olacak

karzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar ben sitemde kurulu olan SMF forum için şöyle bir şey yapmak istiyorum:

Forumum son konuları büyük haber sitelerinin yaptığı gibi başka sitelerde yayınlanmasını sağlayan bir kod istiyorum...

Bir arkadaşıma yaptırmıştım.Ama grafik olarak pek hoşuma gitmeni;

Şu kullandığım kodun görüntüsü:

70bf19df31.png

Ben bunun grafiksel olarak daha düzgün ve alttan yukarı kayar şekilde istiyorum...

Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz...

Lütfen bana [email protected] MSN adresinden ulaşın yada buraya yazın!

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
kodun görüntüsünü değilde kodları yazarsanız yardımcı olabilirim.

B

Baria

Misafir
tasarım bilen arkadaşın varsa ona yaptırabilirsin. Yoksa hazır kod yazdırmaya kalkma birşeyler öğrenmeye çalış.

sanırım kodlamada fazla bir değişiklik yapmayacaksın sana js bilen birisi gerek aşagıdan yukarı kayması için, forumda veya google da ara javascript hazır kodlarına bak begendigini al yapmaya çalış.

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<marquee onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()" scrollamount="2" scrolldelay="90" direction="up" width="375" height="300" align="left">
<left>
<table border='0' cellpadding='0' cellspacing='0' style='border-collapse: collapse' bordercolor='#111111' id='AutoNumber1' width='375'>
<tr><b>
<td width='310' style='font-family: arial; font-size: 11pt; border-style: dotted; border-width: 1'><div align='center'>
<font face='Arial'><a target='_blank' href='index.php?topic=$ID_TOPIC'>
<font color='#CC0000'>$subject</font></a></font></div></td>
<td width='79' style='font-family: verdana; font-size: 7pt; border-style: dotted; border-width: 1'><div align='center'>
<font face='Arial' style='font-size: 11pt' color='#CC0000'>$posterName</font></div></td>
</tr></b>
<tr>
<td width='310'> </td>
<td width='79'> </td>
</tr>
</table>

</b> </left>
</marquee>

son_konular.php içerisine bunları eklersen aşağıdan yukarı kaydırır. Görünüm konusunu kendi zevkinize göre uğraşırsınız...

karzer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw niye bu konuda bu kadar acemiyim sinir oluyorum....

Hocxam kodlar için çok teşekkür ediyorum ama ben tam olarak nereye yerleşticem bulamadım.Altına ekledim hareket olmadı....

Lütfen Biraz daha ayrıntı verebilirmisiniz

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
son_konular.php içerisinde <left> ile başlayan yerin üzerine
<marquee onmouseover="this.stop()" onmouseout="this.start()" scrollamount="2" scrolldelay="90" direction="up" width="375" height="300" align="left">

</left> ile biten yerin altına
</marquee>

kodlarını yerleştireceksin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5