İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzmanlık sorusu!!!

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar arkadaşlar...
daha önceden banlanan bir hesap vardı bu hesap işçinde 4-5 domain mevcuttu.

aradan yaklaşık olarak 6-8 ay geçti. bu bahsettiğim siteler bir arkadaşımın sitesi ben cuma günü google bu konu ile ilgili şöyle bir mail attım.

"merhabalar
öncelikle göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim.
benim sormak istediğim konu asıl şuydu.
Bir domain ve site satın alacağım. alacağım kişi bundan 6-7 ay önce kendisi
sahte tıklama yaptığı için veya sizin tyarafınızdan bu nedenle banladığı
için sitesini satmak istiyor. ben bu siteyi alacağım fakat bu site bir defa
adsense üyeliğinden banlanmış. eğer ben alırsam sahte tıklama olayı
"olmayacak. fakat korkum şuki banlı bir domain sebebi ile adsense den
banlanmak.

Umarım anlatabilmişimdir.
Çalışmlarınızda başarılar dilerim
iyi günler"

bu mail üzerine bana google adsense den gelen cevap da şu şekilde..

"E-postanız için teşekkürler.

Program politikalarımıza uymadığı gerekçesi ile sistem dışı bırakılan bir yayıncının URL adresini satın almanızda bir sakınca yoktur.

Lütfen unutmayın ki; bir site, Şartlar ve Koşullarımıza ve program politikalarımıza uygunsa Google AdSense'in bir parçası olabilir. Şartlar ve Koşullarımızı ve program politikalarımızı şu adreste görüntüleyebilirsiniz:

https://www.google.com/adsense/terms
https://www.google.com/adsense/policies

AdSense programındaki siteleri program politikalarımızla uyumluluk açısından düzenli olarak incelediğimizi unutmayın. Bir hesabın bu politikaları ihlal ettiğini öğrenirsek söz konusu hesap devre dışı bırakılır.

Programımız veya hesabınız ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, yayıncılar için oluşturulmuş AdSense Yardım Forumu'na sorunuzu yazabilirsiniz ( http://groups.google.com/group/adsense-help-tr ) veya AdSense Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz ( https://www.google.com/support/adsense?hl=tr ). Sorularınıza uygun cevabı bulamazsanız, bu e-postaya cevap göndermekten çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağım.

Saygılar,

Kamil
Google AdSense Ekibi

Google Ireland Ltd.
Gordon House
Barrow Street
Dublin 4
Ireland

Registered in Dublin, Ireland
Registration Number: 368047"

google adsense nin burda bana verdiği cevaptan şunu çıkartabilirmiyiz.
Evet o siteyi satın alın ve adsense reklamlarınızı ekleyin?

Uzman arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet çıkartabilirsin, whoisbilgileri değiştirmeyi unutmayın.

Tennoryu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani google adsense whois bilgisindeki ismi banlıyor diyebilirmiyiz bu durumda?

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahu hep soyledim kimse inanmadı google sahısı banlıyor siteyi değil yani hesap xxx yyy adına ise o kisiyi banlıyor artık kişinin adresi bilgisi falan filan bir sekilde tutulup bu kişi yeni bir hesap açmak isterse ve eski bilgileri ile ilişkilendirilirse tekrar banlanıyor ama siteye birsey yok whois i değiştirin başka birinin adına hesap alın sorun olmuyor tabi adsense paneline de girmeyin mumkunse :p

ApoLLonx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuyla ilgili bi anektodda ben eklemek isterim, arkadaşa yardımcı olur umarım. Benim de bi sitem'deki hesabım adsenseden banlanmıştı, sonrasında başka bi isimle ve başka bi site adına tekrar başvuru yaptım ve kabul edilmesi falan 4 ayı geçti. Sonrasında hesap onaylandığında o öncesinde banlanmış olan sitemede koydum adsense hesabımı, tabii öncesinde whois bilgilerimi değiştirdim. Bi kaç ay o banlı sitede reklamlar çıktı fakat sonrasında o banlı sitede reklamlar banlıymış gibi çıktı önce korktum sonra farkettim ki komple hesabımı banlamamışlardı, sadece o banlı sitede reklama izin vermediler. Yani senin de yaşayabileceğin en kötü olay bu, sadece o siteni yasaklarlar tabii hile yapmazsan.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Koaybilirsin Adsenseni..
Whois bilgilerini değiştirmeyi unutma ama...

Kolay Gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5