İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Uzun Haberi Sayfalara Ayırmak

aliunalcik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar,

bi haber sayfam var yalnız haber yazısı uzun olduğunda aşağıya çok uzuyor. bu yazıyı belli bi yerde kesip 2 hatta çok uzunsa 3 sayfaya bölebilir miyiz ? 2. sayfaya tıklayan haberin devamını okuyacak.

böyle bişey asp de nasıl yaparız ? yardımları bekliyorum

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haberi Eklerken haberi parcalamak istedigin yere [PARCALA] yazarsin :

Ornek :

Kod:
HABER HABER HABER HABER [PARCALA] HABER HABER HABER HABER [PARCALA] HABER HABER HABER HABER HABER [PARCALA] HABER HABER HABER HABER HABER HABER HABER HABER

Kac kez parcalamak istiyorsan o kadar parcalayabilirsin bunda siniri sen belirleyebilirsin istersen de parcalamayabilirsin.

haber linkinin haber_detay.asp?ID=1 oldugunu varsayiyorum. ve haber metnin de Rs("Haber_Metin") oldugunu varsayiyorum. Haberi parcalayamak icin de sayfa=1 olarak varsayiyorum.

<%
HaberID = Request("ID")
SayfaID = Request("sayfa")
HaberMetin = Rs("Haber_Metin")

If SayfaID = "" or isNumeric(SayfaID) = False Then
SayfaID = 0
End If

HaberParcala = Split(HaberMetin, "[PARCALA]")
%>

Haber : <%=Trim(RTrim(HaberParcala(SayfaID)))%>

Sayfalar :
<%
for i = 0 to UBound(HaberParcala)
response.write " <a href=""haber_detay.asp?ID=1&sayfa="& i &"">"& i &"</a> "
Next
%>

Iyi Kullanimlar.

aliunalcik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

teşekkür ederim ilginize,

fakat benim yapmak istediğim PARÇALAMAYI mesela 1500 karakterden sonra yapsın böyle bi kod istiyorum.

haberin 1500. karakterinden sonra 2. sayfa onunda 1500. karakterinden sonra 3. sayfa

böyle mümkün mü ?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Haber girme yerine eklenen bir kod ile her 1500 karakterden sonra [PARCALA] eklettirmeniz mümkün? mü?

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1500 karakter de parcalamakta mumkun fakat ben bunu tavsiye etmiyorum. Nedenine gelince ; ornek olarak haberiniz de resim kullanacaksiniz veya herhangi bir html tagi 1500 karakter "<a href=" degerine denk gelirse bu kadarlik kismini ekrana yazdiracak diger kisimlari sayfalara boldugu icin yazdiramayacaktir. Bazen de bu sayfanizin tasariminin bozulmasina neden olacaktir.

Eger yine de 1500 karakter de bir [PARCALA] 'yi koymak isterseniz, Toplam karakter sayisini alip 1500 'e bolerseniz kac kez [PARCALA] koymaniz gerektigini, sonrasinda da her 1500 karakter de bir [PARCALA] tagini ekletebilirsiniz.

Saygilar.

Komikdunya.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Regexp olayını araştırırsan bulursun. Kernel32 nin dediği gibi her 1500 den sonra [PARCALA] gibi belirtirtici bir şey koyarsan yaparsın bunu ;)

aliunalcik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte arkadaşlar bunu yapabileceğim kod lazım araştırıyorum bi türlü bulamadım :(

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aciklamistim yukarda toplam karakter sayisini alacaksin

toplamkarakter = Len(HaberMetni)
kacparca = toplamkarakter/1500

sonrasini da arastirman gerekiyor. Herseyi yazdik biraz da senin gayretin ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5