İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

VAKIFBANK internet şubesi ve şifre işkenceleri

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vakıfbank internet şubesini kullanıyorum; ayda bir kez filan zorunlu şifre
değişimi var. Şifre değiştirme işleminde de sistem "Daha Önce Kullandığınız
Şifreleri" kabul etmiyor. Şifre ezberlemekten bıktım; ve tabii ki sonunda
şifreyi unuttum (daha doğrusu hangisiydi derken karıştı ), hesap bloke oldu.
444 0 724 ü aradım; şifre işlemlerine erişmek istedim, yine şifre sordu, ilk
denemede erişemedim.
Sonra bir daha arayıp ilgili bir kişiye ulaştım; ilgili kişi, birkaç bilgi
sordu ve "Sizi 5-1 e aktarıyorum; iyi günler." dedi.
Neyse, 5-1 e girdim; ordan cevap: Sistemdeki yoğunluktan dolayı işleminizi
gerçekleştiremiyoruz, lütfen daha sonra arayınız...

Saat şu an gecenin 00:10'u...
Gecenin bu saatinde sistemde nasıl yoğunluk oluyor, anlamadım doğrusu. SiNiR
OLDUM.
Allah kimseye çektirmesin.

captainzap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende vakıfbank kullanıyorum bir ay a şifreni kullan bir ay b sonra tekrar a yı kullan v.s.

ama haklı olduğun konu vakıfbank internet şubesi çok kalitesiz ve hantal işliyor.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
garantidede arada bir soruyor bana güvenlik nedeniyle değiştirin diye zorunlu olarak bende captainzap'ın dediği gibi bir ay (a) şifresini diğer ay (b) şifresi sonra tekrar (a), sonra tekrar (b) vs. değiştirerek kullanıyorum en iyisi. en azından karıştırma olayı kalkıyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:
garantidede arada bir soruyor bana güvenlik nedeniyle değiştirin diye zorunlu olarak bende captainzap'ın dediği gibi bir ay (a) şifresini diğer ay (b) şifresi sonra tekrar (a), sonra tekrar (b) vs. değiştirerek kullanıyorum en iyisi. en azından karıştırma olayı kalkıyor.
garanti kullanıyorsan eğer şifrematik almanı tavsiye ederim..

dedektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nokie' Alıntı:

Vakıfbank, önceki kullandığın şifreleri kabul etmiyor maalesef.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
@Ramses
şifrematik açıklaması burda:
ŞİFREMATİK İŞLEMLERİ
Şifrematik, Garanti Bankası İnternet Şubesi kullanımında eşsiz bir güvenlik sağlayan “Tek Kullanımlık Şifre” üretme cihazıdır. Şifrematik’te üretilen bir şifre ile garanti.com.tr İnternet Şubesi’nde işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, siz ya da Şifrematik kullanan bir başkası aynı şifreyi bir kez daha kullanamaz. Şifrematik talebini ve aktivasyonu bu menüden yapabilirsiniz.

Şifrematik Menüsü altında yer alan adımlar şu şekildedir.

Şifrematik Talep
Şifrematik Aktivasyon
Alo Garanti

ŞİFREMATİK TALEP

Şifrematik taleplerinizi bu adımdan yapabilirsiniz. Talep yaparken sizden talep başına bir kereliğine alınacak olan Şifrematik hizmet bedelinin alınması için herhangi bir YTL hesabınızı veya Kredi kartınızı seçmeniz istenilecektir. Ödeme için Kredi Kartı seçmeniz durumunda bedel, kartınızın ektresine alışveriş olarak yansıyacaktır. Bununla birlikte kuryenin size Şifrematik'i teslim edebilmesi için bir de adres seçmeniz gerekmektedir. Adres kısmında size hafta içi mesai saatlerinde ulaşılabilecek bir adres belirtmeniz gerekmektedir. Ayrıca Şifrematik'inizi aktive edildiğinde size cep telefonu ile bilgilendirme yapılacaktır, bu yüzden bir de cep telefonu numarası seçmenizde fayda vardır.

Talebinizi yaptıktan sonra Şifrematik ana sayfasından Şifrematik'inizin durumunu izleyebilirsiniz.

ŞİFREMATİK AKTİVASYON

Adresinize teslim edilen Şifrematik'inizi, kullanmaya başlamak için öncelikle Şifrematik'inizin standart Pin Kodu'nu değiştirmelisiniz. Şifrematik'inizin standart Pin Kodu 1234'tür.

Standart Pin Kodu'nu değiştirmek için:

Şifrematik'in sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basın, Ekranda "PIN" yazısı çıktığında Şifrematik'in standart Pin Kodu'nu 1234 olarak tuşlayın, Ekranda "NEW PIN" yazısı çıktığında Şifrematik'te kullanmak istediğiniz 4 basamaklı yeni Pin Kodunuzu belirleyin (yeni Pin Kodunuzun 1234 gibi ardışık veya 1111 veya tekrarlayan rakamlardan oluşmaması gerekmektedir), "PIN CONF" yazısını gördüğünüzde bir önceki adımda belirlediğiniz 4 basamaklı Pin Kodunuzu tekrar tuşlayın, Ekranda "NEW PIN CONF" yazısı çıktığında Şifrematik'inizin Pin Kodu değişmiş demektir. Artık Şifrematik' inizin sağ alt köşesinde yer alan ok işaretli tuşa basarak kendi Pin Kodunuz ile açıp, Tek Kullanımlık Şifre'ler oluşturabilirsiniz.

Şifrematik'inizi kullanarak oluşturacağınız bu Tek Kullanımlık Şifre'lerle garanti.com.tr internet şubesi veya 444 0 333 Alo Garanti'ye giriş yapabilmek için, internet şubesini kullanarak Şifrematik'inizi aktif hale getirmelisiniz

Bunun için mevcut şifrenizle İnternet Şubesi'ne giriş yapınız, daha sonra Şifrematik'inizi aktive etmek için aktivasyon menüsüne giriniz, sizden o an Şifrematik ile ürettiğiniz şifreyi girmeniz istenecektir. Şifrematik'inizin ok tuşuna basarak Pin Kodunuzu tuşlayınız, ardından üreteceğiniz 6 haneli şifreyi buraya girip, eğer Şifrematik'inizi Alo Garanti'de kullanmak istiyorsanız bunu da belirterek işleminizi tamamlayınız. Aktive ettikten sonra, İnternet Şubesine veya Alo Garanti'ye ilk girişinizde şifre bölümüne artık Şifrematik ile üretilen şifreyi girmeniz gerekmektedir.

ALO GARANTİ

Bu adımdan Şifrematik'inizi Alo Garanti'de kullanıp kullanmayacağınızı belirtebilirsiniz. Daha önceden Alo Garanti'de kullanmak istediğinizi belirttiğiniz Şifrematik'i, Alo Garanti kullanımından çıkarabilir ya da daha önceden kullanmayacağınızı belirttiğiniz Şifrematik'i bu adımdan Alo Garanti kullanımına açabilirsiniz.

DoLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vakıfbank ya da diğer bankalarda eğer sistem şifrenizi değiştirdiğinizde daha önceden kullandığınız şifre olmasından ötürü kabul etmiyorsa şöyle bir yöntem deneyebilirsiniz.

Genelde bu sistemler son 3-5 şifrenizin kaydını tutar. O zaman sizde şu şekilde birşey deneyebilirsiniz.
Son şifreniz : 123456 olsun
Şifre değişikliğinde önce, 000000,111111,222222 şeklinde art arda 3-4 sefer şifre değişikliği yaparsınız. Daha sonra ise, son defa şifre değiştirme ekranına gelip şifrenizi eski şifreniz olan 123456 yapabilirsiniz.

Ama belirtmeliyim ki, zaten sistem sizin güvenliğinizin için şifrenizin belirli aralıklarla değiştirilmesi için böyle bir uygulama yapıyor. Sizde aslında bu şekilde sistemi kandırarak ve bir nevi kendi güvenliğinizden ödün vererek eski şifrenizi kullanmaya devam ediyorsunuz.

Vakıfbank ve diğer bankalarda denenmiş ve onaylanmıştır :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5