İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

var olan kayıtın gösterilmemesi için

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar yeniden
phpye basladıkya soru bombardımanıda baslar simdi :)
arkadaşlar istediğim şey rss ile bi siteden resim linklerini çekiyorum fakat eklediğim resimin silinmesini ve yeniden çıkmamasını istiyorum aspde

Set Haber = db.Execute("Select * From haber where resim Like '"&kontrol&"'")
If Haber.eof Then
--kodlar

diyor yazıyoduk eklenmiş resimler görünmüyordu phpdede bikaç bişey denedim

$resimsor= mysql_query("SELECT * FROM haber where resim='$resim[1]'");
if (mysql_num_rows($resimsor)=="0")
--kodlar

bunu yemedi eklediklerim hala görünüyo dbye eklenmiş olmasına rağmen continue fonksiyonu falan olabilirmi acep ?

teşekkürler..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
$resim[1] in içeriğini var_dump ile ekrana bastırıp, db de var mı gerçekten karşılaştır.

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dbde var hepsini kontrollü yaptım aspde yazdığımın aynısını phpde yazmaya calısıyorum aspde problemsiz calısıyo phpde sorun var

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
$cl2 = mysql_query("SELECT resim FROM haber WHERE resim = '$resim[1]'");
if ($cl2) {$resim++; continue;}

şöle bişey denedim buda olmuya ama buna yakın bişeyle halledemezmiki sıyırttı beni halledemedim

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Çözümü söyledim. if (!$cl2) sadece sorguda hata gerçekleşirse çalıştır demektir. Sorgunun başarısız olması ile dönen satır sayısının sıfır olması farklı bir durum
PHP:
	if (mysql_num_rows($cl2) == '0') {
	/* veriyi ekle */
	}
	else {
	/* zaten var */
	}

Bu kontrol yapısı çalışmaz ise sorgudan hemen önce var_dump($resim[1]) ile neyi sorgulattığını kontrol et.

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
angelo seni uğraştırıyorum ama problem if (mysql_num_rows($cl2) == '0') bu değimden sonra ekleme kodlarının gelmemesi bundan sonra form kodları yani html kodları geliyo bilgileri çeken sanırım sorun o yzden form kodlarının icinde haberin baslıgı iceriği v.s. tamamını cekiyorum

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PHP:
$cl2 = mysql_query("SELECT resim FROM haber WHERE resim = '$resim'");
if (mysql_num_rows($cl2)<1)

bu şekilde denedim ve özellikle kontrol ettim dbde varmı diye evet dbde olan aynı link ama genede gösteriyor :( vazgeçtim çözülmeyecek bu çok uğraştım olmuyo :(

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Eğer söylenilenleri yapmamakta ısrar edeceksen soru sormandaki mantık nedir.

Yukarıdaki satırların hemen üstüne var_dump($resim); yazıp çıktıya bakar mısın? O çıktıda gördüğün şeyden database de olduğuna emin misin? Orjinal kodda resim[1] idi, neden resim e döndü onu da bilmiyorum. Kısacası database de aynı link var diyorsun, o yüzden sorgulattığını düşündüğün şeyi ekrana bastır ki kodu test edebilesin.

LegThend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
var_dump verdiği sonuç

PHP:
string(101) "http://ak2.static.dailymotion.com/static/video/164/239/19932461:jpeg_preview_large.jpg?20100328164413"

imputtaki resim
PHP:
http://ak2.static.dailymotion.com/static/video/164/239/19932461:jpeg_preview_large.jpg?20100328164413

söylediğin başım gözüm üstüne ama 100 kere kontrol ettim dbde ekli var karşılaştırdımda yazdm resim[1] olmama nedenide hertürlüsünü denedim orda o şekilde yazmışım neyse yapamadık ama bu haber eklenmiş yazdırdım eklenenlerin üstüne böyle idare edecez mecburen

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
PHP:
$sor = mysql_query('select count(*) as say from haber where resim = "'.$resim.'"') or trigger_error(mysql_error(),E_USER_ERROR); 
$sonuc =  mysql_fetch_assoc($sor);
if($sonuc['say'] > 0){
  echo $resim.' veritabanında var';
}
else{
  echo $resim.' veritabanında yok';
}

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Bu yukarıda paste ettiğin şey database de var, ve yine de mysql_num_rows 0 mı döndürüyor yani?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5