İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Varolan Konuyu Güncelleştirmek

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Web sitemde bazı konular organik hit alıyorum örneğin iPad mkv aramasından, bu sebeple konuyu güncelleştirmek ve içerigini arttırmak istiyorum, içine sitemdeki diğer benzer konuların linklerini ekleyerek daha fazla sitem de gezilmesini amaclamaktayım.
Bu konuların içeriğini değiştirmek google sıralamasındaki yerini değiştirir mi?

by_karahan

1
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Faydalı olur, konunun güncellenmesi Google açısından faydalıdır. Bunun haricinde konu altında yorum bölümü varsa buraya yapılan konuyla ilgili yapılan yorumlar fayda sağlar.

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende gelen kullanıcının daha fazla ilgisini çekeceğini düşünüyorum, fakat google tarafından sıralamadan düşme riski de var

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
konuya yazı girmeyip konuyu editleyip göndersen bile o konu sitemapta ilk konu olarak gözükecektir. bu da güncellğine güncellik katar :)

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuya yazı girmeyip konuyu editleyip göndersen bile o konu sitemapta ilk konu olarak gözükecektir. bu da güncellğine güncellik katar :)

gerçekten mi hocam çok sağolun, çok faydalı bir bilgi oldu benim için.
Konu başlığını daha çekici bir hale getirmek için editlesem bunun google açısından bir sıkıntısı olurmu acaba?

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
gerçekten mi hocam çok sağolun, çok faydalı bir bilgi oldu benim için.
Konu başlığını daha çekici bir hale getirmek için editlesem bunun google açısından bir sıkıntısı olurmu acaba?
konu başlığını editlerseniz, sayfanızın linki değişecektir. Başlığı değiştirmeyin bana göre.

GeNCo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu başlığını editlerseniz, sayfanızın linki değişecektir. Başlığı değiştirmeyin bana göre.

Konu başlığı değişmesiyle kalıcı bağlantı değişebilir ama kalıcı bağlantıda düzenlenebiliyor. (Yanlış bilgi verip insanları yanlış yönlendirmeyelim!)

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu başlığı değişmesiyle kalıcı bağlantı değişebilir ama kalıcı bağlantıda düzenlenebiliyor. (Yanlış bilgi verip insanları yanlış yönlendirmeyelim!)

hocam konu başlığı değişince google tarafından otomatik olarak düzeltiliyormu link yoksa eski linki kaldırıp yenisini mi eklemek gerekiyor, birde linki değiştirmek google sırasını değiştirirmi

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Daha önce yayınlanan bir konunun başlığını sonradan değiştirirseniz kalıcı bağlantılar değişmez. (wordpress için söylüyorum.)

GeNCo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam konu başlığı değişince google tarafından otomatik olarak düzeltiliyormu link yoksa eski linki kaldırıp yenisini mi eklemek gerekiyor, birde linki değiştirmek google sırasını değiştirirmi

Yazı başlığını değiştirdiğinde hemen google aramalarına yansımaz. Google botu siteni ziyaret ettiğinde değişiklik yansır.

Linki değiştirmek elbette sıralamada yeri değiştirebilir. Ama bence zor bir ihtimal. Yazının başlığıyla, yazının linki birbiriyle alakalı olduğu sürece sıralamadaki yerin değişmez.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Daha önce yayınlanan bir konunun başlığını sonradan değiştirirseniz kalıcı bağlantılar değişmez. (wordpress için söylüyorum.)

Kim demiş değiştirilemez diye? Kalıcı bağlantıyı istenildiği zaman değiştirilebilir.

Ek olarak: Kalıcı bağlantı bildiğim kadarıyla bloggerda değiştirilemiyor.

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Değiştirilemez demedim. Değişmez dedim. İkisi farklı cümle.

soulmy

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
8
Geçende açtığım bir konuyu örnek vereyim. Başlık önce "r10 Üye Alımı Şu An Açık" olarak yapmıştım. Sonradan değiştirdim. "r10 Üye Alımı Şu Anda Açık" yaptım. Bu esnada link değişmedi.

http://soulmy.net/r10-uye-alimi-su-an-acik

İstemeden r10 un linkini verdim. Kusura bakmayın.

adnan_ta

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
başlığı ve linki değiştirmeden sadece içerikteki eklemeler işe yarayacaktır. Ancak konuyu sıfırdan yazmanız googlede sizi tamamen düşürecektir. Mevcut içeriğin üzerine besleme yaparsanız daha üst sıraya çıkar konunuz. denenmiştir.

- - - -Güncellendi - - - - - -

Birde eski içeriklerin değerini arttırmanın en güzel yolu farklı ıp'den gelen yorumlardır. msnde falan arkadaşlarınıza rica edin yorum yapsınlar, 10 - 15 yorum müthiş etki yaratır, sizde hepsine cevap verin.

Schizaku

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konu başlığı değişince sorun olmaz. çünkü onun link adresi ilk konuyu yazdıgın gibi kalıyo. wp öyle yapıyor.

freddie80

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet değiştirdim konu başlığını fakat link değişmedi:)
Google sıralamada tabi ki değişmedi

Prometya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet değiştirdim konu başlığını fakat link değişmedi:)
Google sıralamada tabi ki değişmedi

Sıralama elbet değişir. Eksi ya da artı yönde bir eğilim olabilir. Önemli olan yazının son halinin okuyucuya hitap etmesidir. Şöyle bir arkadaşına okut yazıyı beğenmezse tekrar yaz benden tavsiyedir :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5